Pasidaryk Pati. Lentynos vaikų knygoms iš medinių sodo dėžių

Taip nutinka, kad gyvendami mažuose butuose, erdves išnaudojame visapusiškai. Mes keturi turime vieną miegamąjį, kur dar įsiterpti turi ir vaikų žaislai, knygos, dėlionės. Senokai reikėjo sprendimo, kaip subtiliai ir patogiai visą šį dviejų mergaičių turtą laikyti, jog kasdien po n kartų joms būtų patogu paimti, matyti, padėti ir taip be galo : ) Vieną spintelę merginos „sunaudojo” nebepataisomai: durelės, už kurių buvo knygos, iškrisdavo keletą sykių per savaitę, o stalčiai, kuriuose gulėjo žaislai, o kartais ir patys vaikai, stipriai įsižaidę, laikėsi ant paskutiniųjų siūlelių. Išvados vedė į naują sprendimą – atviros lentynos.

dezes-i-tkn-panorama

Sode malkinėje, rūsyje, garaže, visur po truputį yra akį traukiančių medinių dėžių. Seniai norėjau vieną kitą nudažyti, ar bent gėlę joje pasodinti.  O dar labiau, kokių knygų gražiai pasidėti. Tad, kai atėjo metas galvoti, ar perkam lentynas, ar darau pati, prisiminiau tas sodininkų dėžes. Taigi, mobiliai lentynai prireikė:

  • Keturių medinių dėžių;
  • 1 l vandens pagrindo baltų dažų. Kainos ir kokybės prasme, atradau nuostabius dažus Alpina, rekomenduoju;
  • Teptuko;
  • Vienos popietės dėžėms nudažyti dviem sluoksniais dažų ;)

deze-sena

Šiuo mini projektu esu labai patenkinta, nes pagaliau kambaryje įsivyravo tvarka su elegancijos prieskoniu. Labiausiai liūdino besimėtančios, jau suplyšusios mėgiamų dėlionių dėžės. Dabar jos turi savo atskirą lentyną – dėžę. O knygas netgi suskirstėme pagal temas – pasakos, grožinė vaikų literatūra vienoje dėžėje, o mokomosios, spalvinimo, raidynai, vaikų piešinių aplankai – kitoje. O smagiausia, kad vakarais dukros pačios renkasi knygeles, kurias mes joms skaitysime prieš miegą ir su malonumu jas gražina į vietą. Ir tam užteko vienos saulėtos popietės balkone su teptuku rankoje.

dezes-i-tkn-dar

Visos nuotraukos Donatos Raugalos

Daugiau lentynų idėjų:

Lentyna iš seno stalčiaus

Lentynos miegamajame iš senų lentynų

Kaip sutvarkyti vaikų kambario lentyną

Knygos lentynoje sudėtos pagal spalvas

Paskelbta$ sPažymėta$ s