Prieš ir Po. Naujas sofos gyvenimas.

Yra tokių žmonių gyvenime, kuriuos sutinki ir atrodo, jau šimtą metų esi pažįstamas.  Turiu tokią draugę Renatą. Susitikome ir susipažinome labai kūrybingomis aplinkybėmis – mokėmės kurti lėles. Ir mūsų pažintis, nuspalvinta netikėtų susitikimų, netikėtose vietose, panašaus požiūrio, meilės seniems baldams ir daiktams, tęsiasi.

Seną sofą pas Renatą pamačiau turbūt prieš metus. Ir suplojau rankomis, nes tokia pati yra pas mano močiutę. Baldas pažįstamas ir man labai gražus. (Jei Tau įdomu – tokių baldų grožis man prasideda nuo kojelių. Ištekintos, elegantiškos baldų kojelės yra mano silpnybė). Bet grįžkim prie sofos. Mano močiutė tokią sofą parsivežė iš tetos Birutės. Mano draugė Renata nusipirko už porą šimtų litų. Skelbimų puslapiai kartais slepia tikrus lobius, pavyzdžiui šimtametes lovas.

Tai štai nuotrauka prieš iš to paties skelbimų puslapio:

kusete-tarybiniu-laiku

Aš galvoju, kad daugelis baldų nusipelno šanso antram gyvenimui (mano vyras dažnai su tuo nesutinka…). O tai, kaip Renata prikėlė naujam gyvenimui šią sofą yra nerealu ir aš jau labai laukiu, kol galėsiu ant jos pasėdėti. Ir išgerti kavos.

atnaujinta-sofa

Renata visą sofos restauravimo procesą labai detaliai aprašė savo tinklaraštyje. Ar turi kokią seną sofą? Gal susigundysi suteikti jai antrą šansą?

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Tiesiog nuostabiai atrodo! Ir pats sofos modelis įdomus, neatrodo labai „senoviškas” :)

  2. Visada žavėjausi tokiais žygdarbiais :)) nes kai nusipirkau gražų audinį kėdei perdaryti, sugalvojau, kad vis dėlto kėdę reikia naują pirkti… Bet audinys laukia savo eilės, nes labai gražus pasitaikė, tada reikia seną kėdę pirkti ir va, naują rūbą padaryti jai… Tik aš vis bijau viso to proceso ir nedrįstų nei nusipirkti, nei perdaryti :(

    Viktorija iš Dievinu.lt

  3. Jei neklystu, čia yra Mid Century Modern tarybų sąjungos atmaina. Šeštajame XXa dešimtmetyje buvo sukurta tikrai labai gražių, grakščių formų baldų. Kurie dabar labai vertinami, nes atrodo šiuolaikiškai.

  4. Viktorija, kėdę pervilkti tai tikrai juokų darbas. Ten net siūti nieko nereikia :) Kad kėdės senos nereiktų pirkti, pasidairyk pas senelius, tetas, dėdes, kokiam kaime. Visos kėdės mūsų namuose senos, tik pakeisti gobelenai. Jei reikia pamokos kaip padaryt – būtinai kreipkis :)

  5. Esu sužavėta tokiais kūrybingais žmonėmis, kurie vietoj to, kad seną daiktą pakeistų nauju, bando jį restauruoti ir prikelti antram gyvenimui. Tai yra labai graži idėja, o rezultatas – tobulas. Jūs tikra auksarankė :)

Komentarai nepriimami.