5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš kabinant užuolaidas

Tinkamai parinktos užuolaidos gali daug suteikti jūsų kambario interjerui. Jos apsaugo nuo saulės spindulių, suteikia trokštamo privatumo ir jaukumo. Tačiau užuolaidų pasirinkimas ir jų pakabinimas gali būti sudėtingas procesas, nebent žinote keletą patarimų. Juos dabar plačiau ir aptarsime.

1. Pakankamas audinio kiekis

Taisyklė, kurios laikytis nebūtina, tačiau ji padeda sukurti tvarkos įspūdį – kabinti užuolaidas taip, kad nuo kraštelių iki grindų liktų 1 cm tarpas. Per trumpos langų uždangos atpigina kambario interjerą, atrodo neskoningai arba neišbaigtai.

Tiesa, jei leisime užuolaidoms užkristi ant grindų – lubos atrodys vizualiai aukštesnės. O sulygindami langų uždangas su palange – kambarį vizualiai suspausime. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad atstumas nuo lubų iki grindų gali būti nelygus. Todėl prieš perkant audinį reikėtų išmatuoti atstumą ir kairėje, ir dešinėje lango pusėje. Gražios dieninės užuolaidos internetu lengvas būdas rasti reikiamą audinio kiekį.

2. Tinkamas karnizo aukštis ir ilgis

Norint sukurti nepriekaištingą langų įvaizdį, karnizai su užuolaidomis turėtų kabėti tinkamame aukštyje. Būtent nuo to priklausys, kaip atrodys kambarys. Per žemai pagamintos užuolaidos vizualiai mažina patalpą, sukuria neproporcingos aplinkos įspūdį. Žinoma, karnizų nebūtina kabinti ties lubomis, šioks toks atstumas tarp lango nišos ir lubų gali būti naudingas.

Pasirinkus netinkamą karnizo ilgį iškyla panašios problemos. Geriausia, jis būtų 1,3 karto didesnis už lango plotį. Pasirinkę pakankamai ilgą karnizą, galėsite iki galo atitraukti užuolaidas, mėgautis didesniu šviesos kiekiu. Tačiau per ilgas strypas atrodys neproporcingai. Trumpas karnizas suteikia priešingą efektą. Kai ši interjero detalė yra tokio paties pločio kaip langas, užuolaidos uždengia didžiąją jo dalį. Tokiu būdu užstojama daug saulės spindulių, todėl kambaryje būna tamsiau.

3. Aukštos kokybės karnizas

Langų dekoras yra neįmanomas be tvirtinimo elementų, kurių svarbiausia dalis – karnizai. Jei pasirinksite netinkamai, net ir pačios prabangiausios užuolaidos atrodys prastai. Karnizas, laikikliai ir kiti aksesuarai turi būti patvarūs. Tiesa, lengvoms dieninėms užuolaidoms tinka ir plonesni karnizai. Tačiau pasirinkus sunkesnį audinį jų gali neužtekti: audinys gali kristi netolygiai, o pats karnizas susilankstyti nuo per didelio svorio.

4. Šablono naudojimas

Paprastas šablonas užtikrins, kad užuolaidų karnizą pakabinsite tinkamame aukštyje. Jį galite išsikirpti iš kartono ir atitinkamas vietas pasižymėti su pieštuku. Jei nenorite gamintis šablono iš kartono, išsimatuokite viską porą kartų: pasižymėkite karnizo aukštį ir įvertinkite jo padėtį gulsčiuku. Juk nenorite, kad užuolaidos kabėtų kreivai.

5. Patrauklus audinys

Storesnio ir sunkesnio audinio užuolaidų panaudojimas atsipirks. Tokiu atveju kambarys atrodys prabangiau. Taip pat galite rinktis tamsesnį audinį, kuris atrodys tankiau. Net jei nenorite tamsių užuolaidų, tiesiog norite kažko lengvo ir erdvaus, įsigykite pakankamai papildomo audinio, kad jį tolygiai paskirstytumėte kiekviename lango gale.

Galutinis kambario interjero vaizdas priklauso nuo įvairiausių detalių. Viena iš jų, o dažnai net pagrindinė – užuolaidos. Pasinaudoję šiais patarimais suteiksite savo namams trokštamo jaukumo ir patrauklumo.

Paskelbta$ s