Interjero stilių ABC. Vintažinis interjero stilius

Mes dažnai su nostalgija prisimename praeitį, nes joje patyrėme, jutome, regėjome mus suformavusius reiškinius. Nutinka dar ir taip, jog jos ilgimės ir norime gyventi, kurti, ilsėtis aplinkoje, reflektuojančioje ją. Jei Tu viena iš jų, neabejoju, kad Tau gali patikti vintažiniai daiktai, aprangos stilius ir netgi interjero dekoravimo idėjos. Vintažinio interjero stiliaus era – 1940- 1950 – ieji metai. Ir jis jau daugiau nei 50 metų neišeina iš mados. Kuriant šį stilių, nereikia laikytis konkrečių taisyklių, galima daiktus rinktis iš pajautimo ir  Tavo pagrindinė vieta, kur ieškosi interjero detalių – močiutės namai, sodo palėpės, sendaikčių turgūs. Ar pasiruošusi susipažinti su šiuo stiliumi?

1

Spalvos

Kurdama vintažinį namų interjerą, sienoms rinkis pastelines ir prislopintų tonų spalvas. Štai tapetus, kurie yra neatsiejami nuo vintažo, rinkis pačių įvairiausių spalvų ir raštų, kurk neįtikėtinus jų derinius netgi vienoje patalpoje. Galima rasti išties ypatingų tapetų, kurie atspindi tam tikrus laikotarpius, specialiai imituoja aptrintas sienas, freskas, raštus. Apsidairyk gamtoje rudenį – gausi geriausias spalvų inspiracijas vintažiniam stiliui kurti. O jei idėjų pritrūks, visada atsiversk Design Seeds siūlomus derinius.
2

10

Baldai

Vintažiniais daiktus galima vadinti tada, kai jie yra 30 – 100 metų senumo, senesni – jau antikvaras. Senų laikų pojūtį namuose geriausia atkuria odiniai ar stipriai padėvėto medžio baldai – senovinės knygų lentynos, indaujos, spintos, kėdės ir stalai.  Yra du būdai kaip rinktis baldus, norint įnešti į namus senų laikų dvasios – gali ieškoti ir pirkti dėvėtus, autentiškus, tam tikro laikotarpio baldus ir aksesuarus, arba pirkti naujus, specialiai sendintus, vaškuotus, pastelinio kolorito, dekoruotus unikalia tapyba ar drožiniais interjero objektus. 13

11

Kilimai

Ypatingai svarbi vintažinio interjero dekoravimo stiliaus detalė – senas kilimas. Jis turėtų būti pastelinių spalvų, autentiškas rankų darbo gaminys. Kuo senesnis, tuo geriau, unikaliau. Ne visada lengva gauti tokį kilimą. Kilimų gamintojai šiam poreikiui patenkinti pradėjo naudoti specialias technologijas, kada seni persiški, marokietiški  ar rytietiškų raštų kilimai yra prikeliami naujam gyvenimui. Ypatingi mozaikiniai kilimai. Jie gaminami plaunant, šviesinant keleto senų kilimų skiautes ir jungiant jas į vieną.

49

Detalės

Įvairiausios smulkmenos yra labai svarbios namų interjere. Vintažinis stilius leidžia jų naudoti pačių įvairiausių, metalinių, stiklinių, medinių, medžiaginių. Stenkis, kad tavo namų virtuvėje būtų sendaikčių, tokių kaip pieno buteliukai, stiklainėliai biriems produktams, saldainiams, cukrinė. Bendroms erdvėms naudok laikraščių ir lietsargių laikiklius, vazas gėlėms bei vaisiams. Kabink paveikslus, daug jų, rėmink savo šeimos nuotraukas, rask vietos senelių, tėvų ir savo šeimos nuotraukoms. Įsileisk jaukumą ir prisiminimus į savo namus.

5

12

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Paskelbta$ sPažymėta$ s