Pasidaryk pati. Terasos šviestuvas iš medžiagos juostelių.

Atėjus vasarai ir ilgėjant vakarams terasoje norėjau sukurti netikėtą šviesos šaltinį, kuris dieną galėtų tarnauti kaip dekoracija, o vakare skleistų malonią šviesą. Norėjau ryškių spalvų, o kad nereikėtų pirkti medžiagų, apsidairiau ką turiu namuose. Šiam šviestuvui sunaudojau vyro marškinius, dukros ir savo palaidines. Visi rūbai buvo ilgą laiką nenešiojami. Todėl niekas šviestuvo gamybos metu nenukentėjo :)

Tau reikės:

  • Apvalaus pagrindo – aš naudojau rėmą, nuo vaikiškos kėdutės, galima naudoti gimnastikos lanką, arba pasidaryti apvalų pagrindą iš vielos.
  • Medžiagos. Ją reikia sukarpyti arba suplėšyti į norimo dydžio juosteles.
  • Virvės.
  • Lempučių girliandos (aš naudojau kalėdines)

sviestuvas_medziaginis

Šviestuvo pagrindą – metalinį lanką nupurškiau auksiniais dažais. Kaip vėliau paaiškėjo, to daryti nebūtina, nes medžiagos juostelės jį visą uždengė. Ilgiausiai užtrunka suplėšyti/sukarpyti juosteles ir jas prie lanko pririšti. Rišau paprastais mazgeliais. trumpesnes medžiagos juosteles jungiau vieną su kita, kad visų juostelių ilgis būtų beveik vienodas.

Lempučių girliandą apvyniojau aplink lanką prieš pat kabinant šviestuvą į vietą. Mano lemputės – maitinamos elementais. Bet galima naudoti ir jungiamas į rozetę arba su saulės elementais. Mūsų terasoje saulės mažai, todėl lemputės su saulės elementais neveiktų.

sviestuvo_kabinimas

Jei esi panašaus ūgio kaip aš ir net pasistiebus ant stalo sunkiai pasieki šviestuvo kabinimo vietą – pasikviesk į pagalbą aukštesnį žmogų. Išduosiu paslaptį – šviestuvą galų gale pakabino vyras, aš tik pozavau savo fotografei asistentei. Tikrai tos lubos per aukštai kai esi 158 cm ūgio.

sviestuvas_vakareDabar liko sulaukti šiltų vasaros vakarų. Ir nebereikės pasišviesti tik žvakėmis. Kad ir kaip tai būtų romantiška, daugiau šviesos tik labai retai būna blogai.

Šviestuvui gali rinktis kokią tik nori medžiagą. Gali rinktis tik dvi, o gal užteks ir vienos spalvos. Ir apsidairyk ką turi namuose. Gal nieko nereiks pirkti ir tokį šviestuvą galėsi pasigaminti jau šį savaitgalį. 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Sveiki,
    atrodo, kad lanko dažyti nelabai reikėjo – jo nebesimato. :)
    O kaip yra su elektra? Ar girlianda šviečia nuo elementų?

  2. Jolanta, Tu visiškai teisi, dažyti net nereikėjo, bet aš tą pastebėjau tik kai surišau visas medžiagos juosteles. Ši girlianda veikia su elementais, bet tikiuosi, kad kitais metais turėsim elektrą terasoje, tada dėsiu girliandą su daugiau lempučių ir maitinamą išš tinklo.

Komentarai nepriimami.