Turiu tris vaikus ir žinau, kaip tikrame gyvenime atrodo vaikų lentynos. Vaikų kuriems yra daugybė svarbesnių dalykų, nei tvarka lentynose. Bet tam mes esame tėvai, kad rodytume vaikams pavyzdį ir taip mokytume, gyventi, bendrauti ir, žinoma, turėti gražias ir tvarkingas (bent kartais) lentynas.
Šiandien noriu papasakoti, kas svarbiausia vaikų kambarių lentynose ir kaip rasti jose balansą tarp gražu ir tvarkinga.
Geriau mažiau, bet gerų žaislų
Aš pati ilgą laiką buvau ta mama, kuri pirko vaikams visko daug. Todėl didžioji dukra turi daugybę barbių, monstrių, mažų gyvūnėlių ir ponių, o sūnus – didžiules mašinėlių ir LEGO kolekcijas. Iš dalies tas kiekis buvo iš noro pačiai tuos žaislus turėti, iš dalies, mano nesupratimo, kad vaikams svarbiausia kokybė ir laikas, kurį su jais praleidžia tėvai, o žaislai yra antraeilis dalykas.
Gerai, kad bėgant metams proto daugėja ir augindama mažąją daugiau galvoju su kuo ji žaidžia, kokius žaislus perku ir kur juos perku. Marijos žaislai – sesės ir brolio palikimas, atiduoti draugų vaikų, pirkti iš antrų rankų ir tik labai maža dalis – nauji. Ir ji tikrai turi mažiau žaislų, nei turėjo dičkiai.
Kas svarbu vaikų žaislų lentynoje?
Žinoma, patogumas. Vaikui turi būti patogu pačiam pasiimti ir padėti daiktus iš/į lentyną. Todėl tai, kaip sudedate vaiko žaislus ir knygas lentynoje labai priklauso nuo vaiko amžiaus. Kuo vaikas mažesnis, tuo viskas žemiau ir paprasčiau.
Paskirkite kuri lentyna bus skirta knygoms, kuri – žaislams. Aukštesnėse lentynose galite padėti ir kambarines gėles, bei dekoratyvias detales. Aiškūs dalykai vaikams patinka, taip ir tvarką lentynose palaikyti daug lengviau.
Naudokite žaislus kaip dekoracijas
Naudoti žaislus, kaip dekoracijas, kuriomis puošiate vaikų kambario lentynas yra lengviausias būdas išvengti papildomų išlaidų.
Vaikų kambario lentynų dekoracijomis galite paversti žaislus, kurie vaikui jau neįdomūs, bet turi sentimentalią vertę. Pats pirmas žaisliukas, senelių padovanotas didelis meškinas ir pan.
Atvirkštinis variantas – lentynas gali puošti žaislai, kuriems vaikas dar per mažas (pvz. dėl per smulkių detalių nenorite duoti vaikui konstruktoriaus, bet žinote, kad jis juo žais, kai paaugs). Žinoma, tokiais žaislais dekoruokite aukštesnes lentynas, kurių savo jėgomis vaikas pasiekti negalės.
Naudokite krepšius ir dėžes daiktams
Jei nenorite, kad daiktai lentynoje būtų bet kaip sudėti ir siekiate gražaus lentynos ir viso kambario vaizdo, žaislams ir smulkmenoms naudokite dėžes, ar pintus krepšius.
Svarbu, kad tokią dėžę, ar krepšį būtų patogu pačiam vaikui išsiimti iš lentynos ir rasti tuos žaislus, kurių jam tuo metu reikia.
Pasirinkite spalvų gamą arba lentynos temą
Panaši daiktų spalva ir faktūra yra pats lengviausias kelias išgauti vientisą, išbaigtą lentynos vaizdą. Tiesa, dekoruojant vaikų kambario lentyną tai pasiekti gali būti sudėtingiau, nes vaikų žaislai dažniausiai yra įvairiausių spalvų.
Vis dėl to, jei norite vientisumo ir Jums netinka tiesiog gražiai sudėti daiktai, sugalvokite lentynai temą, kuri vienys visą lentyną ir joje sudėtus daiktus. Tema gali būti susijusi su mėgstamu vaiko herojumi, gamta, jūra, meškučiais ar bet kuo, ką sugalvosite.
O svarbiausia – žaiskite su vaikais. Čia priminimas ir man pačiai :)