Kaip dažyti sienas mokyklinių lentų dažais ir paruošti jas naudojimui

Aš jau labai seniai norėjau sienos ant kurios butų galima piešti ir rašyti. Tu turbūt žinai, kad kol vaikai maži – visos sienos tam naudojamos… Todėl mes jas ir nudažėm jau trečią kartą. Bet man reikėjo sienos, ant kurios galėčiau piešti ir rašyti aš. Be jokio sąžinės graužimo, kad peckioju bet kur ir bet ką. Tam labiausiai tinkama – mokyklinių lentų dažais dažyta siena.

Tokios, būtinai juodos, sienos norėjau virtuvėje, vėliau – svetainėje. Žinau, labai gerai būtų tokia siena ir vaikų kambaryje. Bet aš niekada nepagalvojau apie prieškambarį.

O buvo taip

Mūsų prieškambaris jau penkis metus buvo ryškios oranžinės spalvos. Tada, prieš penkis metus labai norėjau ryškių sienų. Ir gavau. Šiltos, ryškios spalvos prieškambaris labai pradžiugindavo įėjus į namus. Bet viskas laikui bėgant atsibosta…

Oranžinis etapas baigėsi, o aš nupirkau juodų dažų. Kai dažėm svetainę, tikėjausi, kad tuo pačiu nudažysim ir prieškambarį. Svetainę nudažėm. O prieškambaris ir liko laukti kol palankiai susiklostys aplinkybės. Žinai kaip būna – nėra laiko, dažymo juostelės, nuotaikos, teptuko, blogas oras, o dar mėnulio fazė ne ta. Kai nenori – visos priežastys tinkamos.

Praėjusią savaitę viskas prasidėjo nuo to, kad nupirkau į prieškambarį naują lentyną. Ar Tau taip būna – vienas daiktas išjudina viską ir procesas, kad ir koks jis bebūtų įsivažiuoja, kad nesustabdysi? Man taip ir atsitiko. Prie naujos lentynos man taip trūko naujų sienų, kad jokios aplinkybės manęs nebesustabdė. Per dvi dienas aš nudažiau sienas Nuo – iki.

Čia reikia paminėti, kad sienas dažiau visiškai pirmą kartą. Nes dažniausiai tokius darbus namuose daro vyras. Bet visada būna pirmas kartas. O man jis dar ir labai pavykęs.
mokyklinių-lentų-dažai

Ant indelio surašyta daug instrukcijų ką reikia daryti ir kaip dažyti. Aišku, aš jų nesilaukiau. Nešiaušiau ir negruntavau sienų.  Dažai kibo puikiai ir labai greitai oranžinė pasislėpė po nauja juoda spalva.Nudažyti buvo lengva, nepaisant to, kad keliose vietose gerokai ištiurlinau lubas. Jas paskui uždažiau baltais dažais.

Kaip žinia, įvairios instrukcijos dažnai nutyli tai, ką tikrai reikia žinoti. Ieškodama informacijos apie dažymą mokyklinių lentų dažais radau patarimą. Nudažytas sienas prieš vartojimą, t.y. piešimą ir rašymą ant jų, reikia paruošti.

Kaip paruošti sieną piešimui ir rašymui

Pasiruošti kreidos gabalėlį
Pasiruošti kreidos gabalėlį
mokykliniu-lentu-dazai
Padengti visą sieną kreida
mokykliniu-lentu-dazai
Viską gerai nuvalyti šlapia šluoste

Dengiant sieną kreidos reikia negailėti ir ją gerai įtrinti į sieną. Vėliau lygiai taip pat gerai nuplauti. Taip siena paruošiama naudojimui. Jei sienos taip neparuoši, vėliau gali būti sunkiau ištrinti tai, kas nupiešta ar parašyta.mokykliniu-lentu-dazai

Aš labai patenkinta ne tik procesu, bet ir rezultatu. Dažyti buvo lengva, o prieškambario vaizdas dabar visiškai kitoks. Nėra tamsu, kaip tikėjausi. Sakyčiau, juoda spalva netgi suteikia erdvės pojūtį. Vaikams yra kur legaliai piešti ant sienų. O mes turime naują vietą gražiems žodžiams ir priminimams rašyti.

Papildyta 2014 spalio 30 – Mūsų prieškambario sienos po metų.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Sveiki, labai noriu ir aš juodos sienos prieškambaryje, ant kurios būtų galima rašyti, piešti. Smagu, kad aptikau jūsų skyrelį ta tema. Noriu pasitikslinti – mūsų sienos naujos – pirmas remontas prieš įsikėlimą- jos ruošiamos dažymui. Taigi, jei nusprendžiu jas nudažyti mokyklinės lentos dažais, ar tiesiai ant nuglaistytų, paruoštų dažymui sienų ir dažyti ? Nereikia jokios medinės lentos ar panašiai ?Ir taip nudažius, dar turėčiau išterlioti gausiai juodą sieną kreida, po to nuplauti ir tik tada ji bus tinkama ateičiai naudoti – rašymui ir panašiai ?

  2. Indra, dažykite tiesiai ant nugruntuotos sienos. Lygiai taip pat, kaip paprastais dažais dažytumėt. Kreida galite terlioti, galite ne. Tiesiog išterliota ir nuvalyta siena paskui po piešimo/rašymo geriau valosi.

  3. Dėkui,Sigita, o nudažius vieną prieškambario sieną, nepasidaro labai tamsus prieškambaris ?

  4. Indra, manau nuo prieškambario priklauso. Pas mus nepasidarė tamsu, nes šviesa ir pro stiklines duris sklinda ir pro langą prie laiptų.

  5. Sveiki, mastau ir as apie vieta rasymui :) Sakykite, ar galima jais dazyti baldine plokste?

  6. Esu mačiusi baldus tokiais dažais dažytus, tai greičiausiai, kad baldinei plokštei tinka. Bet dėl viso pikto reikėtų paskaityti ką rekomenduoja dažų gamintojas :)

  7. Aš irgi galvoju apie tą patį. Reikia sienos kur galima piešti ir rašyti:))

  8. Aciu uz ideja ir patarimus! :) mums gavosi viskas super, dazem tamsiai zaliais. Visiem ta siena dabar smagus pasizaidimas :)

  9. Manau tikrai šauni idėja, ypatingai vaikų kambaryje. Ir vaikas turėtų kur pasireikšti, ir nereikėtų pergyventi jog ant sienų piešiniai atsiranda. Pas mus yra lenta piešimui, bet ši idėja tikrai superinė, gal ir mums reikės kažką panašaus suregzti.

Komentarai nepriimami.