Namai Belgijoje. Kaip Brigitte kuria savo namų nuotaiką

Ar būna taip, kad keliaudami svečioje šalyje galvojate – o kaip ten gyvena žmonės, kaip atrodo jų namai? Svarstyti nebeteks, praveriame Belgijos gyventojų namų duris ir kviečiame į svečius – apsidairyti ir sužinoti, kaip savo namus kuria, dekoruoja ir puoselėja belgai. Kviečiame susipažinti su Brigitte ir jos namuose kuriama nuotaika.

Brigitte su šeima gyvena Leuvene, labai įprastame iš išorės name. Tačiau viduje viskas žaliuoja, o namų kampuose ir kampeliuose stebina ir net pralinksmina netikėtos detalės. Namai su cinkeliu kaip ir pati jų šeimininkė Brigitte. Ji sutiko pasidalinti savo ir savo namų istorija, už ką esame jai dėkingi.

Brigitte, papasakokite apie namus, kuriuose užaugote? Ką labiausiai atsimenate iš to laiko ir vietos?

Užaugau mažame kaimelyje. Gyvenome nedideliame name, kuriame puikiai tilpo penki asmenys. Daug laiko leisdavome lauke,  turėjome sodą su daržu, vaismedžiais, laikėme vištas, antis, ožkas. Prisimenu daug žalumos, kurioje buvo galima žaisti.

Kas Jums yra namai? Kas juose Jums svarbiausia?

Namai man pirmiausia – jaukumas ir šiluma! Tai yra ta vieta, kur tu gali atsipalaiduoti ir būti apsuptas dalykais, kuriuos mėgsti.

namai-belgijoje

Jūsų namuose labai daug gėlių? Ar esate jų mylėtoja? Kaip renkatės, kuris augalas apsigyvens Jūsų namuose?

Aš labai mėgstu žalius augalus. Yra tiek daug jų rūšių, formų ir atspalvių! Man visada sunku išsirinkti ir noriu juos turėti visus, bet žinoma, tam reikia vietos. Man sunku eiti į parduotuvę apsipirkti ir grįžti namo be naujo augalo (šypsosi).

Kaip kuriate savo namų interjerą? Kuris būdas jums artimesnis – kai iš pradžių apgalvojate kas ir kur turėtų stovėti ir tada įsigijate, ar tai vyksta labiau spontaniškai- įsigijate patinkantį daiktą ir tada jis randa vietą namuose?

Tikrai spontaniškai! Jeigu girdžiu juos sakant „paimk mane“, paimu ir tada žiūriu, kur jie atrodytų gražiai.

namai-belgijoje

Ar mėgstate laikas nuo laiko keisti dekoro detales ir daiktus namuose?

Dažniausiai viskas atrodo taip pat ilgą laiką, kol atrandu naujų gražių daiktų. Tuomet perstatau kambarius, atsiranda daiktų, su kuriais atsisveikinu, kad atsirastų vietos naujiems. Žinoma, namai keičiasi per šventes, tada jau tematiškai puošiu visus namus, pavyzdžiui Velykoms.

Jūsų namuose pastebėjau daug vabalų figūrėlių. Tai nėra tai, kuo žmonės paprastai grožisi ar puošia savo namus. Kaip pradėjote kolekcionuoti vabalus?

Negaliu duoti konkretaus atsakymo. Aš manau, kad vabalai yra žavūs. Dauguma galvoja, kad tai nemalonūs sutvėrimai, bet jie atlieka labai svarbų darbą gamtoje ir be jų pasaulis atrodytų kitoks. Turbūt todėl man patinka vabalais puošti namus.

namai-belgijoje

Jūsų namuose tualetai nėra panašūs į tokius, kokius paprastai esame pripratę matyti. Kaip ir kodėl juos dekoravote būtent taip?

Tualetas yra maža erdvė, su kuria dažnai nežinai, ką daryti. Todėl nusprendžiau, kad būtų visai smagu šiai patalpai suteikti spalvų ir netikėtų detalių. Tai labai asmeniška, ne visų skoniui, bet taip pat ne kiekvienas čia ir užeina.

Namuose laikote dvi kates-kaip sugebate susitarti su jomis, kad neniokotų Jūsų augalų?

Laimei, jos yra labai geros katės ir atidžiai klauso (juokiasi). Jos gali laisvai išeiti į lauką ir ten turi daug reikalų, todėl mano gėlės lieka saugios.

Kaip palaikote tvarką namuose?

Tiesiog dukart per savaitę apeinu visą namą ir patikrinu, ar viskas tvarkoje, jei ne – sutvarkau.

Ar skaitote straipsnius, žurnalus, sekate internetinius puslapius apie interjerą?

Kartais, priklausomai nuo temos, bet tikrai nesu pastovi sekėja.

Ar turite svajonę, planą, ką dar norėtumėte padaryti savo namuose?

Planuojame perdažyti koridorių daug šviesesne spalva. Taip pat reikia pasirūpinti sodu, norėčiau daugiau jaukių kampelių.

Kai einate į svečius, ką pirmiausia pastebite kitų namuose? Kur labiausiai krypsta akys?

(Juokiasi) „Žinoma, kad augalus! Negaliu atsispirti jų neapžiūrėjusi, nepalietusi ir nepasidalinusi „tipsais“.

Ar turite savo kredo, kuriuo vadovaujatės gyvenime?

„Gerbk visas gyvybes, viskas žemėje yra vienodai svarbu ir turi savo prasmę.“


Roma Juškėnaitė-Dutte yra Belgijoje gyvenanti lietuvė, kuri mėgsta pasakoti istorijas apie žmonių namus.

Paskelbta$ sPažymėta$ s