Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Prieš ir Po. Nedidelis butas-studija nuomai Vilniaus senamiestyje

2016/01/26

Kartais man rodos, kad geriausi nutikimai ir atradimai įvyksta netyčia. Praėjusią savaitę “mirkdama” Facebooke (o kam nepasitaiko?) pamačiau skelbimą apie nuomojamą studijos tipo butą Vilniaus senamiestyje. Skelbimas, kurį rašė buto savininkė kvietė informacija dalintis su draugais užsieniečiais, kuriems galbūt prireiktų trumpai apsistoti viešint Vilniuje.

Ištyrinėjau nuotraukas, tada nuėjau į Air BnB puslapį, išnagrinėjau viską ten. Mane labai patraukė ir sužavėjo mano mėgstami seni baldai, išmoningai suderinti su šuolaikiniais baldais. Taip pat šviesa ir erdvė, bei puikiai suskirstytos buto erdvės. Ką padariau aš? Iškart parašiau FB žinutę buto savininkei Agnei.

Agnė ir jos vyras Lauras buvo super malonūs ir papasakojo man apie tai, kaip jiems sekėsi kurti buto interjerą, ką darė, kaip į mažą erdvę sutalpino viską kas reikalinga, ir ką planuoja tobulinti ateityje. Taip pat jei atsiuntė labai daug nuotraukų. Čia – sudėjau koliažą kaip butas atrodė prieš ir toliau leidžiu pasakoti Agnei ir Laurui.

studija-pries

“Buto – studijos vieta mieste pakuždėjo kaip turės būti įrengta gyvenamoji erdvė. Butas yra Vilniaus senamiestyje, bet jis išlaisvintas nuo betkokio senamiesčio šaršalo. Jo plotas vos perkopia 24 kv.m. kartelę, tačiau pastato sienos yra masyvios (apie 70 cm storio), buto lubas laiko, kelis amžius menantys, stambūs mediniai balkiai (sijos). Todėl teko galvoti, kaip patalpai suteikti ir lengvumo pojūtį. Kaip patalpos neapkrauti „senoviniais“ baldais, bet ir nepadaryti ultra modernios erdvės. Gal būtų tikęs ir dabar labai populiarus Provanso stilius, bet jis mums pasirodė nuvalkiotas, kaprizingas ar panašiai. Todėl įrenginėdami butą to stiliaus vertybes palikome… Prancūzijos vynuogynams :)

eklektiškas interjeras

Studijoje pertvarinėmis (plytų mūro) sienomis atskirtas tik vonios kambarys (dušas, tualetas ir pan.). Darydami remontą, savo ieškojimais dalinomės su grožį kuriančiais, dizainą išmanančiais, apdailos medžiagas giriančiais (parduodančiais) ar tiesiog estetiką mylinčiais draugais ir pažįstamais. Pradžioje teko pasukti galvą, kaip įkurti bent vizualias, funkcines gyvenamo ploto zonas. Kaip matote, gavosi miegamojo erdvė pereinanti į svetainės zoną – poilsio ir nišoje įrengėme virtuvę su valgomojo zona.

eklektiškas interjeras

Planuose dar yra miegamojo lovą atskirti ažūrine pertvara nuo buto įėjimo erdvės. Taip pat žvalgomės dar vieno baldo (indaujos, kosmetinio staliuko, komodos ar pan.), kuriam numatėme vietą virtuvės zonoje esančioje arkinėje nišoje. Virtuvėje trūksta vietos tiek indams pasidėti, tiek darbinio paviršiaus, pvz. skaniam sūriui pasipjaustyti ar blynų tešlai užmaišyti. Taip pat dėliojamės, renkamės interjero detales, kurios suteiktų butui jaukumo, individualumo bei išskirtinumo.

minimalistinė virtuvė

Tvarkant patalpą mums buvo svarbu kokybė, praktiškumas, jaukumas. Na, dar ir estetika, kūrybinė šiluma. Be abejo, dar ir tikrumas, natūralumas buvo labai svarbu. Oi, kiek daug svarbių dalykų! Vyras su savo auksarankiu broliu (www.meistrauju.lt) labai aktyviai domėjosi ir dėjo pastangas tinkamam mikroklimatui (oro kaita, šildymas, drėgnumas) įrengti bei techniniams sprendimams atrasti.

eklektiškas interjeras

Iššūkiai lydėjo mus iki pat paskutinės minutės. Pvz., kaip surasti nestandartinius sprendimus ultra mažoms erdvėms – vonios kambarys nesiekia 2 kv.m. Kaip į 1,20 metro pločio sieną sutalpinti: veidrodį, praustuvę, rankšluosčių džiovintuvą, šviestuvą, rozetę, garso reguliatorių ir lempos jungiklį, lentynėlę (vieną kitą), revizines dureles, laikiklį tualetiniam popieriui, garso kolonėlę, kabliuką rankšluosčiui?. O gal dar ir kokį paveikslėlį jaukumui, asmeniškumo lašeliui?

eklektiškas interjeras

Kadangi abu su vyru mėgstam seniems daiktams suteikti naują gyvenimą, nusprendėme, kad naujutėlaičių baldų vietą paverž naudoti, pačių pagaminti, patobulinti ar pan. Man prie širdies retro, art deco stilius, tačiau, tikriausiai, mūsų pajamos neprisitaikė prie kainų, kurių šie baldai verti. Todėl studijoje gavosi šioks toks kompromisinis interjero variantas. Gal net ir eklektika? Bet ji tikra ir mūsų puoselėta. ;)

eklektiškas interjeras

Foteliai. Jie jau buvo pakeliui į … sąvartyną (konteinerius). Kaimynų verdiktu jie: „Atitarnavo! Užima vietą!! Atsikratyti jais!!!“ Prie jų teko gerokai padirbėti, siekiant nuvalyti nuo metų naštos, sutvirtinti jų konstrukciją ir suteikti naujų jėgų. O indaują per tris bandymus – atsivežėm iš Kauno – ją radom skelbimų portalo pagalba. Linksma istorija su ja buvo: po nuosavo namo – kuriame ji daug metų tarnavo – laiptinės rekonstrukcijos, jokia antro aukšto anga (langai, durys, laiptai) „neišleido“ šio baldo sveiko. Teko drastiškomis priemonėmis ardyti (dėl tų metų baldų surinkimo specifikos), o atvežus į mūsų butą – studiją, reanimuoti.

Kaip mūsų vieni svečiai pasakė: „flat is styled in a modern mid-century style“. Mums patinka rezultatas … Norėčiau jame gyventi, tačiau mūsų šeimai jis, deja, per mažas. Tad siūlome laikinai mūsų miestą aplankantiems svečiams.”


 

Jei ir Tu sukūrei savo namus pati ir nori papasakoti ir įkvėpti kitus – parašyk į TenKurNamai!

Share:
11 comments so far.

Atsakymų į “Prieš ir Po. Nedidelis butas-studija nuomai Vilniaus senamiestyje”: 11

 1. Vaida parašė:

  Taip jiems ir reikia tiems seniems gražiems foteliams ir senom puikiom indaujom! Mes su vyru gi irgi taip darom – tempiam, šveičiam, dažom, traukiam, malonumą gaudom. :) Pora tokių stovės ir naujame mano darbo kabinete – gal, Sigita, bus rezultatas vertas Tavo dėmesio – papasakoti kaip iš “nurašytų” daiktų galima susikurti jaukią, stilingą erdvę – tikrai prasminga, vertinga šiems “vartojimo” laikams. Jau nekalbant apie ekologiją, tų daiktų kokybę ir energiją…

 2. Sigita Petrunina parašė:

  Vaida, jau mačiau FB ir Tavo būsimą darbo erdvę :) jei tik bus noroo pasipasakoti (aš labai norėčiau, kad būtų), esi labai laukiama Ten Kur Namai ;)

 3. L.G. parašė:

  Kažin kaip turi jaustis Oskaro statulėlės, Nobelio premijos ar mažiau išgarsintų pasiekimų laureatai …? Emocijos netelpa nei krūtinėje, nei galvoje, nei … drėgnose akyse, kai matau jog mūsų nuožmios pastangos, tikėjimas, bandymai sulaukė net tinklaraščio dėmesio.

 4. Sigita Petrunina parašė:

  Laurai, rašysiu tuoj laišką, eisit dar plačiau su savo puikiu kūriniu :) nuostabu, kad pasidalinote savo idėjomis su kitais!

 5. Giedrė parašė:

  Labai priminė butuką, kurį kažkada nuomojausi senamiestyje – pačiame Vilniaus centre, vis dėlto atskirtą nuo judrios Vokiečių gatvės namų eile. Jis irgi buvo neįtikėtinai mažas, jame viskas vos tilpo. Nebuvo nė skalbimo mašinos, šaldytuvėlis – tik mini baro dydžio, o viryklę atstojo dviejų kaitviečių elektrinė kaitlentė ir mikrobangų krosnelė. Nepaisant to, butukas buvo labai jaukus – visi stebėdavosi, kokia gera aura ir aš ten visai gerai jausdavausi, kol gyvenau viena. :) Ir dabar einant pro šalį šiltai jį prisimenu.

 6. Sigita Petrunina parašė:

  Greičiausiai tie seni namai/butai turi savo energetiką, todėl ir gerą juose būti.

 7. Zoledys parašė:

  Teko šiame bute praleisti porą nuostabių dienų, kol atostogavau Lietuvoje. Jaučiasi ir matosi, jog įdėta daug savęs, savo širdies ir darbo. Butas be galo jaukus ir šiltas. Jame yra viskas, ko reikia jaukiam ir patogiam poilsiui. Viešėjome dviese ir nė vienas nenorėjome palikti šių namų.. :)

 8. Sigita Petrunina parašė:

  Ačiū, kad pasidalinote savo įspūdžiais :)

 9. […] kas gerai rašo apie statybas ir namų remontą, apie knygas ir muziką. Skaitykite apie Tobulėjimo Klubo gyvenimo avantiūrą jei norite […]

 10. TH. JONSDOTTIR parašė:

  In the beginning of July 2016 I rented the Cozy studio at Ausros Vartu g. 15. The studio is a quiet and very comfortable place, which I highly recommend for shorter or longer staying.
  Th. Jonsdottir / Iceland.

 11. Sigita Petrunina parašė:

  Thank you for comment :)

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!