Prieš ir po: knygų lentyna ir knygos sudėtos pagal spalvas. Patarimai kaip tai padaryti.

knygu_lentyna

Prisipažinsiu, kai rašiau apie knygų lentynas truputį stebėjausi. Kas gali knygas dėlioti pagal spalvas? Kad ir kaip gražiai tai atrodo, bet kiek laiko turėtų užimti… Lietingi savaitgaliai reikalingi susikurtiems mitams paneigti. Aš surūšiavau savo knygas pagal spalvas.

Mes turime daug knygų. Mėgstam jas skaityti, vartyti, pirkti naujas. Turime ir didelę knygų lentyną. Ji buvo vienas pirmųjų naujų baldų, kuriuos pirkome namui. Dabar tokios nesirinkčiau. Ypač juodos, nes ant jos labai matosi dulkės, bet tuomet tai buvo labai džiuginantis pirkinys.

Ar pas Tave taip būna? Vietos daug, dedam bet ką. Pas mus taip. Popierius, seni vaikų piešiniai, labai reikalingi lapeliai, dėlionės, tapetai (!?)  ir dar daug visko. Pažiūrėk pati, pirmoje nuotraukoje mano lentyna prieš pasikeitimus.

Knygos pasimeta tarp visų kitų, labai reikalingų ir į knygų lentyną sukištų daiktų. Ir lentyna tampa ne knygų o šlamšto, tarp kurio yra knygos, lentyna.

Viskas prasidėjo nuo mane apėmusio noro ir net manijos – nereikalingų daiktų atsikratymo. Apie tai bus įrašas vėliau. Pradėjau tikėti, kad visiems namuose bus lengviau kvėpuoti, kai sumažinsim turimų daiktų kiekį.

Pirmiausia atsikračiau visų, per daug metų sukauptų žurnalų. Ilgai prenumeravau vieną žurnalą, kuris laikui bėgant pradėjo man vis mažiau patikti. Sprendimas: prenumeratos netęsti, sukauptais žurnalais – atsikratyti.

Tada atėjo eilė vaikų piešiniams ir dar nepripieštam popieriui. Pačius pačiausius piešinius palikom atminčiai ir ateičiai, o visus kitus išrūšiavom į popieriaus konteinerį. Nepripieštus lapus sudėjom į dėžę, kurią bus lengva pasiekti ir pasiimti ko reikia.

Nepatikėsite, kiek vietos atsirado lentynoje!

Kaip surūšiuoti knygas pagal spalvas. Mano būdas.

  • Po truputį išimk knygas iš lentynos ir iškart rūšiuok jas pagal spalvas.
  • Nuvalyk ištuštėjusioje lentynoje dulkes
  • Ištuštink visas lentynas.
  • Rezultatas  – tuščios lentynos ir krūvos, pagal nugarėlių spalvas surūšiuotų knygų.
  • Dabar sudėk knygas atgal į lentynas. Nebūtina sekti spalvų rato seka, dėliok knygas ir spalvų perėjimus taip kaip Tau patinka.

Štai rezultatas:

Knygu_lentyna1

Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio rezultato. Nesulygiuotos žemėjančia tvarka, nesudėtos pagal temas, o surūšiuotos pagal spalvas knygos sukuria labai tvarkingos lentynos įspūdį. Aš labai patenkinta rezultatu.Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

Komentarai nepriimami.