Ar žinai kokiame aukštyje paveikslus kabina galerijose?

Dar vasarą pasakojau apie mūsų svetainės remontą. Sienos jau senokai perdažytos, o iki pilnos laimės trūksta tik grindjuosčių. Net užuolaidas pasikabinome.

Didžiausias iššūkis man buvo sukabinti ant sienų paveikslus, reprodukcijas ir kitus kabinamus dalykus. Ieškodama idėjų ir įkvėpimo su Tavimi dalinausi mintimis ką kabinti ant sienų.

Mano aprašytos paveikslų kabinamo juostelės – nuostabus dalykas. Paveikslus sukabinau pati, be vyro pagalbos. Žinoma, jam grįžus, viską sulygiavome pagal gulsčiuką. Bet nereikėjo nei grąžto, nei varžtų ir kabinimas vyko žymiai greičiau.

Prieš kabindama paveikslus galvojau, kad labai daug visko turiu. Paaiškėjo, kad ne tiek ir daug… Nenorėjau kabinti vieno paveikslo ant sienos. Norėjau grupės, kurią kažkas jungtų: mintis, spalva ar forma. Dėl šių priežasčių tik dvi sienos yra beveik tokios, kokias aš įsivaizdavau. Esu tikra, kad laikui bėgant atsiras dar daugiau kabinamų dalykų. Sienų liko daug.

Ką aš kabinau?
Manau, kad ant sienų galima ir reikia kabinti viską kas tinka ir patinka. Aš neturiu pasikabinusi ir kol kas neplanuoju kabinti nei vienos nuotraukos. Man nesižiūri ir viskas. Galbūt tai pasikeis. Žinau namų, kuriuose labai gražiai atrodo nuotraukos ant sienų. Man dar reikia tam subręsti.

Kaip jau rašiau, norėjau sukabinti viską temomis, todėl viena siena tapo gėlių siena.

Pirma siena
1.Una Lune „Rojaus Obuolys” 2. Atvirutė, kurią gavau 18-to gimtadienio proga 3. Karikatūra, kurią radau albume tarp senų nuotraukų 4. Tiesiog gražus popierius 5. Paveikslas pirktas pigių rūbų parduotuvėje 6. Lapas iš senos itališkos augalų knygos. Pirkau Italijoje už 1eur. 7. dar nėra. 8. Mano išsvajotoji elnio galva. Iš Maximos kalėdinių papuošimų 9. Laikrodis iš pigių rūbų parduotuvės 1,99 lt. 10.Veidrodis iš Jysk.

O kita –  miestų siena

antra siena
1. Mano tėvų dovana reprodukcija su Vilniaus vaizdu. 2. Paveikslėliai su Kauno vaizdais. Dailininkas E. Končius. 3. Reprodukcija iš Paryžiaus 4. Liuksemburgo sodai Paryžiuje. 5. Nežinia koki tolimi kraštai.

Ko vis dar trūksta?
Lėkščių ir lėkštelių. Norėčiau vieną sieną, pavyzdžiui virš televizoriaus nukabinti vien lėkštėmis. Bet neturiu jų pakankamai. O kol neturiu, nenoriu pradėti. Dar norėčiau kažkurią vietą kambaryje paskirti keičiamoms dekoracijoms. Nesvarbu ar tai būtų sezoninis dekoras, ar kas nors iš serijos Pasidaryk Pati. Mano patarimai Tau kaip kabinti paveikslus ant sienų:

 Kaip Kabinti paveikslus ant sienų?

1. Aukštis svarbu. Ieškodama informacijos internete radau tokį terminą Gallery Height arba galerijos aukštis. Naudojausi šia taisykle ir noriu apie ją Tau papasakoti.

Galerijos aukštis tai maždaug 144, 78 centimetrai. Arba vidutinis suaugusio žmogaus akių aukštis. Naudojantis šia taisykle reikia matuoti ir žiūrėti, kad paveikslo vidurys būtų tokiame aukštyje. Jei kabini paveikslų kompoziciją – įsitikink, kad visos kompozicijos vidurys bus šiame aukštyje.

Aš apsidraudžiau ir palikau vietos vienoje sienoje apačioje, kitoje sienoje viršuje. Esu tikra, kad tuo kas jau pakabinta neapsiribosiu.

2. Išdėstymas svarbu. Internete labai daug patarimų ir pavyzdžių kaip kabinti paveikslus. Gali tai daryti simetriškai, gali sukabinti visus paveikslus aplink vieną didesnį. Naudokis nuojauta ir daryk kaip Tau gražiausia.

Aš kabindama stengiausi lygiuoti kraštines. Truputį. Mano vyras naudojo gulsčiuką ir prižiūrėjo, kad aš visko kreivai  nesukabinčiau.

3. Pasirink temą. Jei bijai, kad nesugebėsi sukabinti visko gražiai, apribok save. Pasirink temą, kaip aš su miestais ir gėlėmis. Tuomet nenuklysi į lankas, o tavo sukabinti dalykai turės juos jungiančią mintį.

4. Eksperimentuok. Kabink viską taip kaip jauti. Prisimink, kad paveikslo vietą visada gali pakeisti.

Gal yra dalykas, kurio niekada nekabintum ant sienos? Koks jis?

Paskelbta$ sPažymėta$ s