Ar norėtum pilies Prancūzijos pietuose?

Ar turi namuose nebaigtų remonto darbų? Pas mus jų yra, sakykim, vienas kitas. Ir nors dažniausiai aš ramiai laukiu, kol jie vienaip ar kitaip pasidarys, būna dienų, kai neprikaltos grindjuostės nervina.

O ką darytum, jei turėtum apleistus rūmus Prancūzijos pietuose ir Tau reikėtų prikelti juos gyvenimui?

O ką, jei tuos rūmus pati ir pasirinkai?

Australai Karina ir Craig 2011 metais nusprendė gyvenimą saulėtoje Australijoje iškeisti į gyvenimą Prancūzijoje, kur jau turėjo nemažai draugų. Naujų namų paieškos buvo bevaisės, niekas netiko ir nepatiko. Karina pasakoja, kad po pirmosios naujų namų paieškos kelionės, namo į Australiją grįžo nusivylusi. Po metų Karina ir Craig vėl grįžo, bet paieškos ir vėl buvo bevaisės. Kol jų šešiolimetis sūnus surado internete skelbimą apie parduodamą Chateau de Gudanes. Tai buvo apleisti, nuo 1990 metų nenaudojami rūmai Prancūzijos pietuose.

Chateu_de_Gudanes6 Chateu_de_Gudanes0

Karina pasakoja, kad nuvažiavę 700 kilometrų per vieną dieną jie pamatė vaizdą, kurio nepamirš visą gyvenimą. „Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Kai mes priartėjome prie kaimo pilis jau matėsi, mes pažiūrėjome vienas į kitą, kaip jaunavedžiai prie altoriaus! Priartėję prie pilies valdų pamatėme, štai ji, tokia išdidi.”

Chateu_de_Gudanes7 Chateu_de_Gudanes8

Pilis, kurią įsigijo australų pora buvo negyvenama, labai apleista, stogą ir konstrukcijas buvo pažeidusi drėgmė. Nebuvo elektros, vandens, kanalizacijos, o ant stogo augo medžiai. Tačiau rūmų didybė taip užbūrė, kad Karina ir Craig ryžosi pilį įsigyti ir restauruoti.

Tiesa, jiems teko susidurti su biurokratais, kurie ilgai nedavė leidimo darbų pradžiai ir tik pagrasinus, kad pilį parduos, leidimas buvo gautas. Per penkias valandas.

Pradžioje teko išvežti per ilgus pilies nenaudijimo metus susikaupusias šiukšles ir ssytvarkyti pastato konstrukcijas. Drėgmė ir nepriežiūra padarė savo darbą, keliose rūmų dalyse grindys buvo išpuvusios per tris aukštus

Chateu_de_Gudanes2 Chateu_de_Gudanes Chateu_de_Gudanes5

Kaip sako Karina, „Visas restauracijos projektas, tai paslaptis, kurią po truputį atkleidi.”

O aš įsirašiau dar vieną kelionę į savo svajonių sąrašą, mano prancūzas propropropro…senelis turbūt apsidžiaugtų :)

Daugiau apie Chateau de Gudanes, taip pat Facebook puslapis ir Instagram. Pasakojimą parengiau pagal The good life France. Visos nuotraukos iš Chateau de Gudanes.

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s