Interjero stilių ABC. Marokietiškas interjero stilius

Spalvingas, turtingas detalėmis, egzotiškas bei kartu elegantiškas – toks yra marokietiškas interjeras. Jis yra didžioji atsvara pasaulyje itin pamėgtam skandinaviškam dekoravimo stiliui. Ir jei Tau norisi nestandartinio spalvų derinio, natūralių medžiagų, netikėtumo efekto savo namuose, siūlau susipažinti su marokietiško interjero kūrimo principais:

tallbox.org

Spalvos

Ryškios spalvos yra marokietiško stiliaus pagrindas. Naudojami mėlyni ir žali vandens atspalviai, tviskanti auksinė, kuri primena dykumos smėlį, ryškiai raudona ir oranžinė saulėlydžio. Mėlyną galima maišyti su visomis išvardintomis, plius turkio ir baltos spalvos tonais. Jei nesinori tokių ryškių spalvų, galima rinktis neutralias pastelines spalvas ir derinti jas su spalvingomis detalėmis. Taip atsiras jaukaus ir šilto interjero jausmas.

decorativebedroom.comBaldai

Marokietiško stiliaus interjeras mirga raštais, bet ne baldų įvairove. Vyrauja žemos ir plačios sofos, foteliai, apvalūs staleliai, spintos pakeičiamos nišomis sienoje su specialiu apšvietimu. Medis ir geležis – pagrindinės medžiagos baldų gamyboje. Kambarių atitvėrimui mėgstama naudoti širmas.

pinterest.com

pinterest.comAudiniai

Ryškių spalvų, įmantrios tekstūros ir dizaino. Geriausias būdas pademonstruoti šiuos audinius – naudoti gausybę pagalvėlių, žemę siekiančias užuolaidas ir lovos užtiesalus.

 Apšvietimas

Dominuoja blausus apšvietimas. Lempos būna iš spalvoto stiklo, o stovai iš kaustyto geležies ar medžio.

pinterest.comGrindys

Dažniausiai marokietiško stiliaus interjere galima pastebėti tamsaus medžio grindis, ant kurių puikuojasi natūralūs, rankų darbo Berberiški kilimai arba pagalvės. Kitas populiarus variantas – juodos, baltos, mėlynos, žalios ar turkio spalvos keraminės plytelės, išdėliotos mozaika. Plytelėmis puošiamos ne tik grindys, bet ir sienos, jos naudojamo labai plačiai: tiek įrengiant vonios, tiek valgomojo ar kambarių grindis.

pinterest.comDetalės

Lašo formos veidrodžiai, raižyti medžio ar metalo rėmais. Taip pat žvakidės, moliniai indai, žibintai, paveikslai.

pinterest.com

Jei Tau artimas marokietiškas interjero dekoravimo stilius, bet nedrįsti jo pritaikyti savo namuose, siūlau sukurti vasaros projektą sodyboje, kaime, savo kieme ar net balkone – marokietiškai įrengti poilsio, ramybės zoną. Tikiu, kad tokia egzotiškomis detalėmis išpuošta pavėsinė, veranda ar terasa taps pagrindiniu traukos centru Tau ir Tavo svečiams.

pinterest.com

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Daugiau apie Maroką:

Pasidaryk Pati. Namų kvapai marokietišku stiliumi

Keturios savaitės su vaikais saulės nubučiuotame Maroke

Susipažink: Svečių namų Maroke įkūrėja Agnė

Maroko skoniai

Paskelbta$ sPažymėta$ s