Laimingas gyvenimas namuose

Keturios savaitės su vaikais saulės nubučiuotame Maroke

2016/03/04

Tie, kas pažįsta mano šeimą, sutikę dažnai klausia – “Tai kur jūs dabar gyvenat?”, “Kur vėl keliavot?”. Atsisėdus rašyti tekstą, supratau kodėl. Mudu su vyru, prieš sukurdami šeimą, turėjome neįtikėtiną  dviejų mėnesių kelionę su palapine Ispanijoje ir Maroke.

Gimus dukrai Upei, judėti norėjosi taip pat stipriai, o gamtos ir skirtingų kultūrų trauka kuteno padus. Kai dukrai sukako aštuoni mėnesiai, išnuomuojome savo butą neterminuotam laikui, išsikraustėme gyventi į sodą Nemenčinės miškuose, suplanavom visam artėjančiam šaltajam sezonui išskristi į Kanarų salas. Prieš tai pasitestavom, kokia mes komanda kelyje, tad dvi savaites praleidome Slovakijoje, keliavome automobiliu. Būdami Kanaruose manėme, kad matome Afrikos krantus horizonte, Maroko prisiminimai atgijo, ir prisišaukė mus antram vizitui. Pusmetis praskriejo neįtikėtinai, bet į Lietuvą visada norisi, čia namai.

Marokas su vaikais

Grįžę įsikūrėme jau 50km už Vilniaus, mano vaikystės kaime. Antros dukros Mingailės gimimas sugrąžino mus į sostinę. Lygiai prieš metus, kai Mingailei sukako vieneri, pavasarį pasitikti sugalvojome Gruzijoje. Dešimties dienų intensyvi kelionė su mažamečiais vaikais buvo super sėkmingas projektas. Todėl nebesvarstydami, ar pavyks, šiemet sau Kalėdoms padovanojome bilietus mėnesiui į Maroką. Sakysi, kokie nuobodūs – Marokas trečią sykį. Bet pirmas, kaip keturių šeimai. Tad koks tas pirmas svajonių ketverto mėnesis Maroke? Ar Tau jau smalsu? Tikiuos.

seimyna

Pasiruošimas

Mūsų šeima visada keliauja savarankiškai, viską – nuo skrydžių paieškos iki gyvenimo vietos, dėliojamės patys.  Aš dažniausiai surandu bilietus ir sudedu daiktus, visa kita gula ant mano vyro Ugniaus pečių. Per tiek kartų Maroke jau atradome savo mėgstamas vietas. Šalis yra labai didelė ir įvairi, joje gali leistis į dykumą, kopti į kalnus, leisti laiką berberų kaimuose ar man nesuvokiamo dydžio didmiesčiuose, plaukioti banglente vandenyne, mokytis pas amatininkus, muzikos mokytojus.

Mes ieškojome visai šeimai tinkančio varianto, tad pirmą savaitę planavome apsistoti šalies pietuose esančiame Mirleft miestelyje, kurį rekomenduojame visiems, kas tik mums rašo ir klausia  – “Ką aplankyti Maroke?”. Tai turėjo būti gera stotelė visiems apšilti, vaikams susigyventi su šalimi, jos ritmu, žmonėmis. Antras ir svarbiausias kelionės tikslas buvo uostas Essaouira, kuriam galėjome skirti net tris savaites savo laiko. Abejose vietose jau turėjome kontaktų iš praeitų kelionių, todėl buvome ramūs ir nei vienos nakvynės neužsisakinėjom iš anksto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kelyje. Ką turėti vaikams

Žinojome, kad laukia penki tūkstančiai kilometrų į vieną pusę. Tam reikėjo poros lėktuvų su dviejų naktų tarpu Frankfurte. Ir net atskridus į Marakešą, tai nebuvo mūsų kelionės tikslas. Todėl Mirleftą, išvažiavę iš namų Vilniuje antradienį, pasiekėme tik penktadienio naktį. O vaikai nuolatos klausė, tai kur tas Marokas?

Kad klausimai nesikartotų dažnai, buvome paruošę specialią kuprinę vaikams, į kurią leidome įsidėti mėgstamų knygelių paskaitymui; be konkurencijos buvo pasirinktos dvi “Kakės Makės”, knygelė apie traukinukus “Grundukų nuotykiai” ir žaislai. Tad į turinį sutilpo dar ir visi turimi poniai, vienaragiai, dvi lėlės, o aš įdėjau penalą su spalvinimo ir piešimo priemonėmis, po dvi piešimo ir užduotėlių knygeles. Keliauti sekėsi puikiai. Didžiavausi savo dukromis nuolatos, jos kartais pasirodė esančios išvermingesnės už savo mamą :)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mirleft

Man šis miestelis asocijuojasi su gausybe paplūdimių, nuostabiu oru, pirmadieniniu turgumi, ypatingai smalsiais ir draugiškais vietiniais gyventojais. Tik būdami čia,  kartu su vietiniais gaminome jų tradicinius patiekalus tajin ir kuskusą, ne kartą buvome kviečiame į svečius, gėrėme arbatą paveikslų galerijoje, papuošalų gamintojo krautuvėlėje, kilimų pardavėjų oazėje ant žemės vidury turgaus :)

Vandenynas

Vaikus čia visi myli, tad neskaičiuoju, kiek kartų mergaitės buvo vaišinamos riešutukais gatvės prekeivio, kiek sausainiukų pakišo drūta tetulė, ar kiek žirnių, bananų, mėtų, pardavėjas įdėjo papildomai, perkant turguje. Vietiniai sako “Mirleft, never left”, tokio jausmo būta visus kartus, čia grįžti norisi, ir, atrodo, reikia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Essaouira

Neabejoju, kad šis uostas traukia daugelį keliautojų. Mano, kaip tinklaraščio bendraautorės, būsimos interjero dekoratorės tikslai šiam kartui Maroke buvo konkretūs: inspiracijos paieškos, galerijų lankymas, amatininkų darbai, maistas, receptai, kvapai, ir pažintys bei istorijos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ugnius, štai, jau prieš trejus metus atrado savąją Essaouirą – gnawa muzikos lopšį. Todėl jis skyrė laiko muzikos pamokoms, o jo nuostabus mokytojas Saddik net kelis sykius kvietė visą mūsų šeimą pietauti. Čia, net ir gyvendami varganomis sąlygomis, jie kviečia tave į svečius ir nori pasidalinti savo maistu ir laiku su tavimi. O gamina marokiečių vyrai fantastiškai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaučiau, kad pasirinkome teisingai ir vaikų atžvilgiu. Čia Upė ir Mingailė galėjo vaikytis Essaouiros kates, puoštis suknelėmis, eiti į miesto paplūdimį, ragauti pačių skaniausių itališkų naminių ledų, pusryčiams gauti marokietiškų arba prancūziškų blynelių. Patyrė merginos ir “damiškų” procedūrų – viena pirmųjų buvo chna laikinos tatuiruotės ant rankų, antroji – matuotis žiedus kartu su manimi pas sacharietį pirklį :) Matau, kad turėsiu gerą skonį turinčias patarėjas.

Asiliukai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mergaitėms mūsų kompanija, tikėtina, kad buvo pakankamai pabodusi per tiek savaičių, todėl svečiai iš Vilniaus – Mantas ir Gabrielė – mūsų namuose buvo sutikti su ovacijomis ir džiaugsmu. Mingailė rytais netgi stengdavosi įsliūkinti į jų lovą poguliui, pašnekesiui, istorijai.

su Mantu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keliavimo pliusai vaikams

Su vaikais keliauti rekomenduoju visomis norimomis kryptimis, nes tai yra pasaulio pažinimo vadovėlis, praktikos ir užduočių knyga vienu metu. Mingailė po kelionės nustebino savo senelius raiškiu kalbėjimu, minčių dėstymu, O kaip kitaip, jei dvejų metų vaikas patiria tokią šalį ir jos kultūrą pirmą kartą – jam kyla daug klausimų, tėvai ieško tiek pat atsakymų, visi keičiamės pastebėjimais ir žodžiais tarpusavyje, taip turtiname mažųjų žodyną. Upė pradėjo domėtis užsienio kalbomis.” Ačiū ” jau moka pasakyti ir rusiškai, angliškai, arabiškai. Kalbamės, jog norėtų eiti mokytis anglų kalbos į kokią mokyklėlę. O labiausiai sujaudinęs mane pokytis – jog grįžusios namo, Upė bučiavo sienas, o Mingailė nenorėjo išlipti iš savo žaislų stalčiaus. Namų ilgesys, ką bepridursi.

su akiniais

Štai tiek mergaitiško Upės (4m) ir Mingailės (2m) Maroko. Gal ir Tu planuoji keliauti po šią šalį? Gal turi klausimų? Mielai atsakyčiau, pasidalinčiau.

Daugiau apie Maroką:
Interjero stilių ABC. Marokietiškas interjero stilius

Pasidaryk Pati. Namų kvapai marokietišku stiliumi

Keturios savaitės su vaikais saulės nubučiuotame Maroke

Susipažink: Svečių namų Maroke įkūrėja Agnė

Maroko skoniai
 

Share:

Atsakymai į “Keturios savaitės su vaikais saulės nubučiuotame Maroke”: 4

 1. Monika parašė:

  Įkvėpei drąsos! Vyras dar prieš gimstant sūnui svajodavo, kaip visi kartu keliausim. Net darbo pobūdį pakeitė, kad galėtų dirbti nepririštas prie konkrečios vietos ir man ši idėja labai patiko. Bet štai, gimė mūsų atžala, ir supratau, kad vaikas nėra tiesiog dar vienas kompanionas…Dabar Mykolui 6 mėn ir aš vis bijau galimų iššūkių kelionėje su vaiku. Ar jų daug? Kas sunkiausia? Kam turėčiau būti pasiruošusi? Beje, mažylį dar paauginsim, į pirmąją kelionę ketiname keliauti liepą – kai jam bus 10 mėn.

 2. Donata Raugala parašė:

  Sveika, Monika. Pasakysiu auksinę taisyklę – Laiminga mama – laimingas ir vaikas. Taigi, daugiausiai apie artėjančią kelionę iš tiesų turėtų galvoti tavo vyras, kaip pasirūpinti viskuo, kad tu jaustumeis saugi, geros nuotaikos, tada puikiausiai bus ir jūsų Mykolui. Nežinau, kokia kryptimi planuojate keliauti, bet tokio amžiaus kūdikis nebus įnoringas ir išrankus maistui, kas galėtų būti vienas iš keblumų. Būtinai pasižiūrėkite, ar reikės paso ar užteks tik Id kortelės ir juos užsisakykite iš anksto. Tad būki pozityvi, lauk kelionės ir būsite laimingi, galėdami pažinti pasaulį jau trise. Sėkmės.
  p.s. jei keliausite į Maroką ar Kanarų salas, prašau parašyki man el.p. donata.rutkauskaite@gmail.com galėčiau labai gerų patarimų duoti.

 3. Giedrė parašė:

  Laba diena. Ar skiepijotės vykdami į Maroką? Mūsų kelionės kryptis – Agadyras

 4. Donata Raugala parašė:

  Sveiki. Jokių medicininių procedūrų prieš visas 4 keliones į Maroką nedarėme. Manau, čia jau šeimos sprendimas, priklausantis nuo požiūrio, sveikatos, gyvenimo būdo ir pan. Agadiras didelis miestas šalia vandenyno. Gerų įspūdžių.