Pasidaryk Pati. Namų kvapai marokietišku stiliumi.

Jau pasakojau apie itin švarius ir kvapnius svečių namus „Dar Sabon“ Maroke, Essaouiroje. Šeimininkė, puoselėdama juos, skiria labai daug laiko detalėms – visi namai skendi citrinžolės kvape, kurį skleidžia aromaterapinė lempa. Be to, kiekviename kambaryje yra po pintą dubenėlį džiovintų gėlių žiedų (rožės, levandos), kurie man tapo tų namų jaukumo ir atidumo svečiui simboliu.

Sugalvojau paimprovizuoti ir marokietišku stiliumi pasigaminti dviejų tipų namų kvapus savo namams – vieną tokį, kaip Dar Sabon svečių namuose – žiedų pintinėlę prisodrintą mėgstamais eteriniais aliejais, kitą – mano mylimų gintarų ir ambros aliejaus maišelį rūbų spintai kvepinti.  Siūlau ir Tau suteikti namams pavasario, kūrybos ir kvapų.

dziovinti2

Žiedlapių dubenėliui Tau reikės:

  • Džiovintų gėlių, vaistažolių; aš naudojau Maroke pirktą mišinį, kuriame vyravo rožės, levandos, medetkos, paįvairinimui, net medžio žievės džiovintos įdėta buvo.
  • Natūralių eterinių aliejų : rožės, levandos, kanangų kvapiųjų (ylang ylang), citrinžolių ar bet kurio kito tavo mėgstamo ir naudojamo namuose;
  • Plastikinio maišelio žiedlapių mišiniui ir aliejams supurtyti;
  • Pinto dubenėlio gražiam pateikimui.

dziovinti

Toliau viskas labai paprasta:

žiedlapius supili į maišelį, ten įlašini mėgstamų eterinių aliejų, gerokai viską papurtai ir beri į dubenėlį, statai jį jaukiausioje svetainės,miegamojo ar net prieškambario vietoje ir mėgaujies naujais namų kvapais.

ziovinti1


gintarai

Marokietiškam spintos maišeliui Tau reikės:

  • Smulkių gintarų, gali būti net pabirusių iš senų karolių;
  • Ambros eterinio aliejaus; (šis kvapas man labiausiai asocijuojasi su Maroku, sau lauktuvių jo pirkau daugiausiai: )
  • Drobinio arba lininio maišelio;
  • Virvelės.

gintarai1

Gintarus pilame tiesiai į drobinį maišelį, jei tokio neturi, daryk kaip aš, išsikirpk medžiagos skiautę ir ją surišusi turėsi puikų maišelį; lašink kiek tik patinka ambros aliejaus ant gintarų, truputį juos paskirstyk rankomis, kad įsigertų kvapo; užrišk ir naudok savo rūbų, skarelių ar net apatinio trikotažo spintoje.

gintarai2


Ar tu skiri dėmesio namų kvapui? Koks jis? Pasidalink savo receptu.

Visos nuotraukos – Sigita Petrunina

Daugiau apie Maroką:

Interjero stilių ABC. Marokietiškas interjero stilius

Keturios savaitės su vaikais saulės nubučiuotame Maroke

Susipažink: Svečių namų Maroke įkūrėja Agnė

Maroko skoniai

Paskelbta$ sPažymėta$ s