Interjero stilių ABC. Eklektiškas interjero stilius

Jei kada teko pagalvoti, jog niekaip nerandi žodžio, apibūdinančio tavo namų stilių, nors jį puoselėji, kuri ir tobulini nuolatos, galbūt metas gauti atsakymą? Eklektiškas. Tai stilius, jungiantis ne vieną dekoro elementą, interjero stilių, laikotarpį į bendrą visumą, temą.  Tai jokiu būdu ne atsitiktinių daiktų kokteilis, o tikslingai apgalvotas elementų pasirinkimas, siekiant sukurti labai individualų, gaivų ir gal net šiek tiek avantgardišką įspūdį. Svarbiu eklektiško stiliaus kūrimo principu tampa kontrastas. Jo siekiama spalvų deriniuose, tekstūrose, detalių išdėstyme.

1

Spalvos

Jei pasitiki savo skoniu, gali iškart drąsiai taikyti ryškias spalvas. Jei turi abejonių dėl pasirinkimo, sienų ir didžiųjų baldų spalvas rinkis iš balsvų, kreminių, pilkų, rusvų, žalsvų, jūros atspalvių bei juodos spalvos. O štai renkantis tekstilės ir kitus dekoro elementus įkvėpimo ieškoki dairydamąsi į egzotiškas gėles, gyvūnus, geometrinius raštus, įvairių tautų skarų bei kilimų raštus. Oranžinė, turkio, mėlynių, medžio, smaragdų –  įsileisk spalvas į savo namus.
pirmasantras

Baldai

Eklektiškas kambarys apstatomas baldais, kuriuos sieja spalva, audinio piešinys, dydis arba forma. Baldų amžius ir laikotarpis turėtų skirtis, kuriant šį stilių netinka  baldų komplektai – derinkite nauja ir sena, klasiką ir modernias funkcijas, ieškokite vintažinių akcentų, bet pasidomėkite ir, pavyzdžiui, funkcionalių minkštų baldų gamyba. Pati turi suderinti antikvarinę indaują, modernistinę kėdę, marokietišką pufą, lietuvių liaudies meistro ąžuolinį stalą ir panašius dalykus, kurie patinka būtent tau, į bendrą visumą. Eklektiškas būsto apstatymas atspindi žmogaus kūrybingumą ir inovatoriškumą.

ketvirtas

4

Medžiagos

Kontrasto principas leidžia naudoti visas medžiagas kuriant savo namus. Galima lengvus audinius maišyti su grubiais, nudėvėtais, geometrinius raštus su gėlių, egzotiniais. Sendintą medį derink su plastiku. Prie valgomojo stalo gali stovėti visiškai skirtingos kėdės  – kito laikotarpio, medžiagos, dizaino ir spalvos. Taip tik dar asmeniškiau kursi eklektikos pojūtį savo namuose. Tokiuose namuose derės ir brangūs gobelenai, ir močiutės austa lininė staltiesė ar rankšluostis. Tereikia rasti jiems tinkamiausią vietą ir nepalikti vietos chaosui.

2

5

Detalės

Detalės gali būti renkamos sendaikčių turguose, antikvariatuose, vežamos iš egzotinių kelionių, perduodamos iš kartos į kartą, perkamos stilingiausiose dizaino parduotuvėse. Viskam atsiras vietos eklektiškame interjere, svarbiausia, kad tai patiktų Tau. Jas galima nuolatos keisti, kurti naujus derinius, netgi keisti jų paskirtį. Kadaise buvus močiutės kuporo skrynia Tavo namuose gali tapti stilingu staliuku kavai svetainėje. Kad detalėmis neperkrautum interjero, siek sukurti vizualinį centrą kambaryje – paveikslas ar nuotraukų siena, knygų lentyna, širma, pianinas.

15

trecias

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14.

Ar Tau įdomus eklektiškas interjero dekoravimos stilius? Ar kuri jį savo namuose? Iš kur semiesi idėjų?

Paskelbta$ sPažymėta$ s