Ar gali nuomojamas būstas tapti jaukiais namais?

Jei esi gyvenusi ar gyveni nuomojamame bute ar name, turbūt žinai, kad didelių pakeitimų nepadarysi. Sienų dažyti negalima arba nesinori į jas investuoti. Bet gyventi reikia. O gyventi jaukiai smagu.

Ruošdama šią temą girdėjau sakant, „ai, aš tai nieko ypatingo nedarau, nes čia vis tiek ne mano namai”. Tiesa, bet tie „ne mano namai” dar ilgai gali būti ne Tavo. Todėl kam laukti savų namų, jei jaukiai ir gražiai gali gyventi jau dabar.

Ką daryti, kad kraustantis į kitus nuomojamus ar jau į savus namus netektų visų pirkti visų naujų daiktų? Kaip padalinti erdves ir sukurti jaukius namus? Ką padaryti, kad nuomojamas būstas taptų jaukus ir neišleisti tam daug pinigų?

Spalvos

Diana, kurios nuomojamus namus fotografavau šiam straipsniui sako:

Svarbu pasirinkti kelias spalvas ir jų laikytis. Tuomet daug lengviau išsirinkti naujus daiktus, o namai nemirga visomis vaivorykštės spalvomis. Interjeras atrodo subtiliai ir išieškotai.

Pritariu Dianai, ši taisyklė tinka ne tik dekoruojant nuomojamą būstą. Esu skaičiusi, kad tinkamiausias spalvas namams išsirinksi pažvelgusi į savo spintą – kokių atspavių rūbų daugiausia ten, tokios spalvos Tau artimiausios.

spalvu-gama

Dažnai nuomojamas būstas jau turi savo sienų, grindų spalvas. Ką gali padaryti Tu? Maksmaliai prie jų priderinti turimus, ar planuojamus namų dekoro elementus. Apsisprendusi dėl savo spalvų lengviau išsirinksi naujus daiktus parduotuvėję, taip pat bus lengviau atsisakyti netinkančių, vietą užimančių ar morališkai pasenusių namų dekoro elementų.

Funkcionalumas

Dažnai nuomojamas būstas būna mažas. Kartais viena patalpa atlieka kelias funkcijas. Ką daryti jei tame pačiame kambaryje reikia ir miegoti ir priimti svečius? Padalinti kambarį į funkcines zonas.

Tai padaryti gali pasitelkusi pertvaras, knygų lentynas, širmas. Arba gali kitaip sustatyti baldus. Pavyzdžiui mano namuose sofos atlošas tarsi dalija kambarį per pusę. Vienoje kambario pusėje valgome, vakarojame su šeima ir draugais. Kita pusė, ten kur stovi sofa, yra atsipalaidavimo, TV žiūrėjimo ar tiesiog drybsojimo zona.

vizualus-kambario-padalijimas

Dianos namuose kambarį dalija pačių pasigaminta širma. Širmai ir sofos pagalvėlėms Diana naudojo tą pačią medžiagą, taip kambariui suteikdama vientisumo įspūdį.

sirma-skirianti-kambarius

Detalės

Smulkmenos, knygos ar sumaniai dekoruotos lentynos taip pat padeda kurti namų jaukumą. Įspūdingai atrodys knygos lentynoje sudėtos pagal spalvas. Jei turi daug smulkmenų, pasinaudok mano patarimais, kaip jas sudėti lentynoje, kad būtų gražu.

Esu didelė dekoratyvinių pagalvėlių mėgėja, todėl nuomojamam būstui labai rekomenduoju jas. Pagalvėlėmis gali kurti namų nuotaiką, o jų užvalkalus keisti priklausomai pvz. nuo metų laiko.

pagalvėlės

Augalai

Nors kraustantis iš vieno nuomojamo būsto į kitą augalai gali būti papildomas trukdis, namams jie suteikia gyvybės ir jaukumo. Taip pat ir pastovumo jausmą. Įsivaizduok – keliauja viena gėlė kartu su Tavimi nuo studentų bendrabučio iki pirmųjų šeimos namų. Pastatai ją ant lentynos, nuvalai kraustymosi dulkes nuo lapų ir žinai – Tu jau namuose. Nesvarbu, kad nuomotuose.

augalai

Nežinai kokius augalus rinktis namams? Šešios kambarinės gėlės, kurias lengva auginti.

 Virtuvė ir vonia

Iš savo patirties žinau, kad šiose patalpose dažniausiai trūksta vietos pasidėti daiktams. Dianos vyras virtuvėje sumeistravo visiškai paprastas atviras lentynas. Šios lentynos ne tik užpildo tuščias virtuvės sienas, bet yra funkcionalios.

atviros-lentynos-virtuveje

Studijų laikais, kai gyvenau kartu su kambariokėmis vonioje mes turėjome lentynėlę ant ratukų. Toje lentynėlėj kiekviena turėjom savo vietą kremams, šampūnams ir kitam moteriškam turtui. Tokios lentynėlės neužima daug vietos, o jei reikia, jas labai lengva transportuoti. Tiesa, nuotraukos neturiu, nes ne lentynėlių fotografavimas tuo metu buvo galvoj :)


Ar esi gyvenusi nuomojamame būste? Ką ten pakeitei, kad gyventi būtų jauku? Gal turi gudrybių, kurios padeda greitai prisijaukinti namus? Pasidalink komentaruose.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s