Pas daugelį namuose yra viena ar kelios vietos, kuriose laikome gražius, sentimentus keliančius ar tiesiog mielus daiktus. Nesvarbu ar tai nuotraukų rėmelis, brangi seniena, gintarinis medis ar močiutės dovanota vaza, visus šiuos daiktus reikia kažkur padėti. Žinoma, galima jų nekaupti, bet šiandien ne apie tai. Šiandien apie lentynos stilizavimą. Tik 5 principai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir Tavo lentyna – neatpažįstama.
Šiuos penkis daiktų dėliojimo principus gali naudoti, net jei lentynos neturi. Stilizuoti ir gražiai sudėti daiktus galima ant židinio atbrailos, komodos viršaus, Tv spintelės, net dekoruojant stalą jie pasitarnaus.
Skirtingi daiktų aukščiai ir dydžiai
Skirtingi daiktų aukščiai lentynoje leidžia akiai keliauti nuo daikto prie daikto, o kompozicija tampa nenuobodi. Derink mažus ir didelius daiktus. Nebijok labai aukštų ar labai smulkių detalių.
Vienodas daiktų „svoris”
Naudoji skirtingų dydžių daiktus? Labai gerai. Bet kad kompozicija būtų vientisa, reikia atkreipti dėmesį, kad daiktų, esančių kompozicijoje svoris būtų paskirstytas vienodai. Ne, svarstyklių nereikia. Atkreipk dėmesį, kaip nuotraukoje žemiau aš panudojau rėmelį-akinius ir J raidę. Būdamos skirtingose pusėse jos yra tarsi atsvara viena kitai, o kompozicija atrodo harmoningiau.
Spalvos pasikartojimas
Lengviausia, žinoma, į lentyną sudėti viską ką turi. Bet ar bus gražu ir malonu žiūrėti? Nebus. Vėlgi, dėl kompozicijos darnos ir tiesiog, kad ji gražiai žiūrėtųsi, reikia pasirinkti kelias spalvas, kurios bus pagrindinės. Mano kompozicijoje dominuoja juoda spalva, bet kaip ryškius akcentus aš pasirinkau avietinę ir šviesiai mėlyną. Šios spalvos kartojasi ir paveikslėliuose. Jei įsižiūrėsi atidžiau pamatysi, kad merginos suknelė, raidės ant plokštelės ir vazonėlio spalva, taip pat kartojasi visoje kompozicijoje.
Nelyginis daiktų kiekis
Šią taisyklę naudoju jau seniai. (Nors kol buvau netekėjusi, visko stengdavausi imti po du, keturis, šešis… Močiutė taip patarė, kad senmerge nelikčiau). Taigi, nelyginis daiktų kiekis kompozicijoje išblaško monotoniją ir vaizdas nebūna nuobodus. Net ir kuriant simetrišką kompoziciją, jei kiekvienoje kompozicijos pusėje bus nelyginis daiktų skaičius, kompozicija atrodys įdomiau.
Daiktų sluoksniavimas
Sudėti vienas už kito, kaip ir skirtingi daiktų aukščiai sukuria galimybę žiūrinčiajam keliauti nuo vieno daikto prie kito. Jei daiktus išrikiuosi į vieną eilutę – kompozicija bus nuobodi. Platesnėje lentynoje daiktus galima sustatyti keliais sluoksniais, taip akis keliaus nuo vieno prie kito, vis turėdama už ko užsikabinti.
Smagiausia stilizuojant lentynas, ar kitus paviršius – kurti nuotaiką. Lentyna gali keistis, keičiantis metų laikui. Gali pritaikyti lentynos dekorą šventei, nuotaikai ar radusi netikėtą dalyką savo spintoje. Plokštelę su Yoko Ono ir John Lennon radau tarp man atiduotos tėvų plokštelių kolekcijos. Labai apsidžiaugiau, nors tarp vaikystės prisiminimų šios plokštelės nėra. Tada labiau rūpėjo „Katinėlis ir gaidelis”.
Ploštelė tapo visos kompozicijos ašimi. Ieškojau namuose Yoko ir John’o meilės laikotarpį primenančių dalykų. Knyga Women yra savo laiko bestseleris, išleista 1968 metais, mados eskizą parsivežiau iš Italijos, Bergamo sendaikčių turgelio, turiu dar dvi tokias merginas, kažkada jos keliaus į Sofijos kambarį.
Tikrai nebūtina pirkti naujų daiktų lentynai, viskas ką turi namuose gali būti panaudojama ir atrodyti gražiai, reikia tik truputį fantazijos ir nesumesti daiktų ir daiktelių kaip papuola.