Ar Tu esi tas žmogus, kurio namuose neauga gėlės? 6 kambarinės gėlės, kurias lengva auginti.

spring flowersArtėjant pavasariui – pakalbėkim apie gėles. Kol dar šalta – apie kambarines gėles. Kaip Tau sekasi jas auginti? Ar daug kambarinių gėlių Tavo namuose?

Aš kartais girdžiu iš savo draugių – mano namuose tai jokios gėlės neauga. Arba – nedovanok, man jokių gėlių vazonuose, nes jos pas mane iškart nudžiūsta. Jei ir Tu kalbi panašiai, bet gyvų augalų namuose norisi – rinkis tas gėles, kurias lengva auginti, užtenka retai palaistyti. Apie tai ir skaityk toliau.

Nepaneigsi, visos gėlės reikalauja priežiūros, Tavo tikslas – padaryti taip, kad jos reikėtų skirti kuo mažiau, o rezultatas vis tiek būtų puikus. Aš turiu tik du patarimus, jei jų laikysiesi – džiaugsiesi žaliuojančiais namais.

Rinkis nelepias gėles

Yra gėlių, kurioms mažiausias vandens trūkumas – mirtis. Nulinksta lapai, pradeda byrėti žiedai, nudžiūsta šakos. Vienintelis kelias tokiai gėlei – kompostas arba šiukšliadėžė. Prieš įsigydama gėlę, pasidomėk kokios saulygos jai tinkamiausios. Apsisaugosi nuo rūpesčių ateityje ir neišmesi pinigų į balą.

Laistyk retai, bet labai gausiai

Aš savo gėles laistau retai. Bet jau kai laistau, tai kad maža nepasirodytų. Laistymo dieną, sunešu visas gėles į vonią ir maudau jas po vėsiu dušu. Nušaunu du zuikius – gėlės palaistytos ir lapai nuplauti nuo dulkių. Šaltuoju metų laiku tokią procedūra galima kartoti ir rečiau, o vasarą, jei tik yra galimybė – apgyvendink gėles lauke.

Kambarinės gėlės, kurioms nereikia daug priežiūros

Draceną aš auginu jau daugiau nei 10 metų, gavau ją aštuonioliktojo gimtadienio proga (fone skamba daina – o, kaip bėga metai…). Labai ištverminga gėlė. Prisipažinsiu, kartais aš ją visai pamirštu, nelaistau labai labai ilgai, bet ji gyvena kaip gyvenusi. Ir iš mažos gėlytės užaugo didesnė už mane. Porą viršūnių buvo nulaužę vaikai, buvau tikra, kad jos neataugs, bet klydau. Puikiai gali augti mažai apšviestame kambaryje.

dracena

Storalapis. Mažą augalėlį, mažame vazonėlyje, su prierašu Šeimos laimės medis, gavome dovanų per vestuves. Nuotraukoje esantis storalapis – dovanotos gėlės vaikas, išaugęs iš mažo lapelio. Dabar namuose auga du storalapiai. Gautąjį per vestuves vieną vasarą buvau beveik nudžiovinusi, pamiršau laistyti, lapeliai susisuko, susiraukšlėjo. Bet gavusi vandens gėlė vėl atsigavo. Jei pamiršti laistyti gėles – storalapis labai tinkmas pasirinkimas.

IMG_8300Dygliuotoji karpažolė. Jei namuose turi langų, pro kuriuos visą dieną šviečia saulė – dygliuotoji karpažolė tinkamas pasirinkimas. Ji visiškai neįnoringa, o šiltuoju metų laiku apsipila gražiais raudonais žiedeliais.

IMG_8309

Kalėdinis kaktusas. Kai fotografavau – jis ruošėsi žydėti trečią kartą per metus be jokios ypatingos priežiūros. Šią gėlę laikau virtuvėje, todėl prisimenu dažniau nei kitas. Laistau, kai visiškai išdžiūsta žemė. Tiesa, kai pradeda krauti žiedus, patariama nekeisti gėlės buvimo vietos, kad žiedai nenubyrėtų.

IMG_8378

Sensevjera, dar vadinama uošvės liežuviu -tikriausiai pati ištvermingiausia iš man žinomų gėlių. Iš viso jų namuose turiu tris. Vieną aukštą ir dvi žemas. Gali nukišti ją į kokį kampą ir pamiršti ilgam – nieko neatsitiks. Jos net persodinti dažnai nereikia. Reikia palaukti, kol lapai visiškai netilps į vazoną. Tada skaldyti vazoną ir gėlę persodinti į didesnį.

IMG_9791

Zamiokulką dar išgirsi vadinant pinigų medžiu. Kas pasakys kodėl? Šis, į nuotrauką netelpantis, atkeliavo iš mano mamos. Pas ją nustojo augti, o pas mane, kaip matai, leidžia naują lapą. Turiu dar vieną, eksperimentinį zamiokulką. Išauginau jį iš lapo. Ilgai, tubūt kokį pusmetį laikiau lapą pamerktą vandenyje, kol jis išleido šaknis, tada pasodinau į žemę. Įkištas į žemę jis stovėjo dar kokius metus. Tačiau dabar užaugino jau keturis lapus ir tuoj išleis penktą. Zamiokulkus taip pat reikia laistyti tik tada kai visiškai išdžiūsta ir nereikia labai šviesios vietos. Dideliam augalui užtenka mažo vazono, nes prieš augindamas lapus, jis turi užsiauginti dideles šaknis.

Zamiokulkas

Mažai priežiūros reikalauja sukulentai ir kaktusai. Tačiau jiems tinkamiausia – saulėta palangė ir šiluma. Parduotuvėse parduodamos orchidėjos phalaenopsis taip pat lengvai auginamos ir džiugina žiedais. Jų labai svarbu neperlaistyti – t.y. nelaistyti dažnai. Aš savo orchidėjas taip pat maudau duše, kartą per mėnesį. Tik jas lepinu šiltu vandeniu. Paskui užkemšu vonią, įpilu trašų ir leidžiu joms taip pastovėti pusdienį. Procedūrą kartoju kartą per mėnesį. Arba rečiau.

 

Kokias gėles augini Tu?

Paskelbta$ sPažymėta$ s