Velykų šventė, ypač šventiniai pusryčiai man pirmiausia – didžiulė lėkštė margučių, padėta vidury stalo. Įvairiausių spalvų ir raštų kiaušiniai – visos dienos akcentas ir visos dienos puošmena, kuria, taip gaila daužti ir valgyti.
Nors margučiai yra visiški Velykų stalo papuošimo lyderiai, reikėtų prisiminti ir kitas dekoratyvias detales, kurios papildytų margintų kiaušinių kuriamą šventinę nuotaiką. Pirmoje vietoje be abejo – gėlės, kaip pavasaris be jų? Jau šiandien gali jų parsinešti namo ir jei naudosiesi mūsų patarimais, kaip gėles išlaikyti šviežias, gražiais žiedas galėsi puošti Velykų stalą.
Kita neabejotina pavasarinio, ypač Velykų stalo dekoro lyderė – vaza su pamerktomis medžių ar krūmų šakomis. Šis pavasarinis namų ir stalo dekoras kasmet populiarus Lietuvoje ir mano namuose, o šiemet ir visame pasaulyje. Šiandien, kai rašau – penktadienis. Jei šakų dar neturi, bet šiandien jų parsineši namo, didelį tikimybė, kad Velykų Sekmadienį galės džiaugtis, jei ne išsprogusiais lapeliais, tai bent dideliais, gyvybės pilnais pumpurais.
Šventinis Velykų stalas
Kaip sakiau, margučiai čia – pagrindiniai herojai. Todėl jų lėkštę gali puošti jau minėtomis medžių ar krūmų šakomis, žaliais, dekoratyviniais lapais (jų rasi gėlių parduotuvėse), kaip padariau aš, taip pat gėlių žiedais.
Kokius indus stalui rinktis, greičiausiai diktuoja tai, ką kiekviena turime savo indaujose. Aš siūlau nesijaudinti, jei lėkštes ant stalo dėsi skirtingas, nes tiesiog pritrūksi vienodų. Taip stalas atrodys net įdomiau. Lietuvos radijo laidoje Namai Namučiai šią savaitę kalbėjome apie Velykas ir ten nuskambėjusi mintis, kad ant stalo galime dėti ir močiučių, mamų indus, man labai patiko. Jei turi senų, prisiminimus žadinančių indų, įrankių, būtinai naudok ir juos. Štai ant mano stalo – lėkštė su gėlytėmis iš močiutės indaujos.
Į kiekvieną lėkštę įdėk po gėlės žiedą, ar mažą šakelę, o gal padarysi kaip aš ir įdėsi po mažą, natūraliai margą putpelės kiaušinį?
Kad ir kaip būtų gražu gausiai dekoruotas stalas, aš siūlau palikti vietos patiekalams, kurių neabejotinai bus. Žinoma, ir mišrainių dubenimis apsikrauti nereikia. Aš siūlau rinktis mažesnius indus, į kuriuos dėsi patiekalus. Jei prie stalo renkasi tik šeima, visada galima nueiti į virtuvę ir ištuštėjusią lėkštę papildyti. Arba paprašyti, kad tai padarytų vyras :)
Greičiausiai namuose turi tradicinę staltiesę, kurią dažniausiai tiesi per šventes. Šiais metais pabandyk stalą uždengti dviem skirtingom – vienspalve ir raštuota staltiese, arba padark kaip aš – kiekvienam valgančiam užtiesk atskirą staltiesėlę.
Žinoma, visų svarbiausia – nuotaika, nusiteikimas su kuria susirinksite prie stalo. Svarbu pokalbiai ir mintys, kuriomis dalinsitės. Linkiu, kad Velykos būtų šviesios ir visokeriopas atgimimas, gamtos pabudimas ateitų ne tik į kiekvieną kiemą, bet ir į kiekvieną širdį. Linksmų Velykų!