Namai po švenčių. Kas padeda išvengti „liūdnų” namų jausmo

Mane po švenčių dažnai aplanko savotiškas tuštumos jausmas. Po šventiškų, išpuoštų,  blizgančių ir žybsinčių namų ateina pilkos, niūrios žiemos laikas. Žiemos vidurys, tas laikas, kai galima būtų vadovautis posakiu – sulaukėm Kalėdų, dabar laukiam pavasario. Bet jei taip, tada  ilgus du mėnesius (arba dar daugau, kol tas pavasaris nuspręs pasirodyti) reikėtų gyventi pilkumoje ir niūrume. Man taip nepatinka ir aš kasmet ieškau būdų kaip pratęsti šventę namuose, kaip nenurengti namų iki kasdienės pilkumos. O tada ir pavasaris greičiau ateis.

Daugiau šviesos

Pastebėjau, kad po Kalėdų – švinta anksčiau, nors keliomis minutėmis, bet diena ilgėja. Kol sulauksim ilgų šviesių vakarų – įsileisk šviesą į savo namus. Po Kalėdų visada palieku lemputes keliose namų vietose. Vakarais jas visada įjungiu. Ir namuose jaukiau! Mūsų lemputės apsivijusios kankorežių girliandą.

Taip pat žiema pats geriausias laikas žvakėms namuose. Mėgstu natūralaus bičių vaško žvakes, nes jos neturi to specifinio parafino kvapo. Labai noriu šią žiemą suspėti ir įsigyti natūralią sojų vaško žvakę.

sviesa

Sukurk žiemos kompoziciją

Kiekvienuose namuose yra gražių daiktų. Mažų, didesnių, parsivežtų iš kelionių, ar saugomų kaip prisiminimas. Dažniausiai jie yra saugiai padėti lentynose, sekcijose, indaujose arba… dėžėse. Kam gražius daiktus slėpti, jei jie gali puošti namus? Daiktai yra tam, kad juos naudotume. Todėl įvairioms kompozicijoms kurti ir namams puošti gali naudoti viską, ką turi ir kas Tau patinka.

Primenu, kad kuriant kompozicijas gražiau atrodo neporinis daiktų skaičius, taip pat aukštų ir žemų daiktų deriniai.

kompozicija-raudona

Parsinešk namo gėlių

Šiuo metų laiku namams puošti labai tinka pavasarinės svogūninės gėlės. Nuotraukoje aukščiau esantis rozmarinas, netikėtas mano atradimas prekybos centro daržovių skyriuje. Rozmarino pilkai žalia spalva kuria žiemišką nuotaiką, o kompozicijoje jį galima derinti su jau minėtomis svogūninėmis gėlėmis.

Žiema taip pat yra tas laikas, kai mano namuose dažnai būna skintų gėlių, ypač gerberų. Todėl, jei nori save palepinti gėlėmis (arba yra kas lepina) kurk kompozicijas su gėlėmis.

stalo-kompozicija

Netikėtos detalės

Nenorėdama nupuošti namų po Kalėdų vienais metais virtuvėje ant spintelės rankenos palikau kabėti raudoną medinį angeliuką. Kabo jau ne pirmus metus, pamiršęs, kad kažkada buvo tik Kalėdinė dekoracija.

Kažkas netikėto, lyg ne vietoje esančio namuose gali būti visus metus. Bet būtent šiuo laikotarpiu netikėtos detalės gali pralinksminti ir pakelti nuotaiką. Tai kaip namų prieskoniai. Gali jų nenaudoti, bet su jais skaniau. Mano namuose toks prieskonis dabar yra šis rožinis kutas. Spalviškai nedera, jokios funkcijos neatlieka ir net nelabai matosi, nes pakabintas ant karnizo. Bet kai jį pamatau, visada nusišypsau.

detales


 

Rašydama pagalvojau, kad tai, kokią aplinką susikuriame namuose, lemia kaip namuose jaučiamės, ar norime grįžti namo. Man namai – šventė kasdien. O kaip šventė, be dekoracijų? Svarbiausia išdrįsti ir savo šventę papuošti tuo kas jau yra namuose. Išdrįsti eksperimentuoti, derinti, atrodo nesuderinamą ir mėgautis.

Gražios ir šventiškos kasdienybės. Spalvingos žiemos.

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s