3 idėjos Velykinei nuotaikai namuose sukurti

Velykos jau po savaitės. Greičiausiai jau planuoji meniu, ieškai idėjų, kaip įdomiai nudažyti kiaušinius, kokia staltiese užtiesti stalą, kaip jį papuošti ir kokios detalės namuose sakytų – jau pavasaris. Paruošiau tris idėjas, kurias įgyvendinti labai paprasta, o pradėjusi jau šį savaitgalį, tikrai džiaugsiesi rezultatu Velykų rytą.

Krūmų ir medžių šakos

Man tai – pats universaliausias ir gražiausias namų papuošimo būdas pavasarį. Prieš Velykas gali pagyviinti šakas mažais kiaušinukais, ar popieriniais gėlių žiedais. Net jei nieko ant šakelių nekabinsi – išsprogę pumpurai ir maži lapeliai bus pati gražiausia puošmena.

pamerktos-sakos

Prieskoninės žolelės kiaušinių lukštuose

Kai savaitgalį kepsi kiaušinienę – pasilik lukštus. Tereikia į juos įberti truputį žemių ir greitai dygstančių pipirnių, ar lapinių ridikėlių sėklų. Jau po kelių dienų ant palangės, kiaušinių lukštai pasipuoš žalia kepurėle. Lukštus su augančiomis žolelėmis gali dėti ant šventinio stalo ir lėkštėje tarp margučių.

seklos-kaiusiniuose

Pipirnės gražioje lėkštėje

Čia būtent lėkštė ir vaidina pagrindinį vaidmenį. Jei esi kada daiginusi pipirnės sėklytes, žinai, kad jom augti užtenka vatos, arba popierinio rankšluosčio. Svarbu, kad dygstančioms sėkloms užtektų drėgmės. Pavyzdžiui aš dažniausiai sėklas daiginu plastikiniame indelyje (pvz. nuo pievagrybių). Grožio – jokio, bet praktiška ir ant virtuvės palangės tas mėlynas plastmasinis indelis visai gerai atrodo (ar tikrai?).

Šiais metais, visai netikėtai nusprendžiau suteikti pipirnėms malonumą ir pasėjau jas į gražią lėkštę. Tvirtai galiu pasakyti – tokią lėkštę su mažais augalėliais drąsiai statysiu ir ant Velykų stalo.

pipirne-auginimas

Kokių idėjų turi savo Velykoms? Ar puoši namus ir stalą tradiciškai, ar ieškai naujų idėjų?

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. ah, noriu per velykas pas tave i svecius :D

  2. Sigita, netyčia užtikau jūsų tinklaraštį ar facebooko paskyrą-mane „užkabino”:)
    Patinka kaip jūs rašot, patinka nuostabios nuotraukos. Mano skoniui, mano stiliui ! Rašykit, fotografuokit, dalinkitės ir toliau! Ir sėkmės jums didelės!
    O Velykoms aš irgi pamerkiau šakų su kačiukais, ant jų kabinsim irgi spalvotus kiaušinukus. Į metalinius mini vazonėlius „a lia kibirėlius”, kurių dabar yra prekybcentriuose, pasėjau kviečių ir miežių-laukiam kol pradės dygti želmenukai.

  3. Inga, kaip Jums ačiū už tokiu žodžius!!! Dėl Jūsų ir tokių kaip Jūs ir rašau, fotografuoju, kasdien galvoju ką naujo papasakoti. Gražių Velykų, J8s7 id4jos puikios!

Komentarai nepriimami.