Kaip papuošti Velykų stalą?

 

Kartais, o ypač prieš didžiąsias šventes trūksta laiko. Niekas neįdeda į parą kelių papildomų valandų tik todėl, kad ant nosies šventė. O spėti norisi viską ir dar daugiau. Aš net nekalbu apie maistą… Tikrai norėčiau, kad mišrainė susipjaustytų pati, kiaušiniai nusidažytų savarankiškai ir dar indai po visos ruošos galėtų sušokti į indaplovę. Svajok!

Net jei viskas ruošiantis šventėms daug paprasčiau, nei aš taip išpūstai aprašiau, vienas dalykas – stalas dažnai lieka pamirštas, nes „nėr kada”. Sudedam visus patiekalus, kiaušinius – garbingame stalo viduryje ir tuo stalo gražumas baigiasi. Na, dar popierines servėtėles su kiškučiais prisiminei nupirkti prekybos centre.

Šiandien siūlau Tau kelias, labai lengvai įgyvendinams idėjas tavo Velykų stalui. Tam, kad jis būtų truputį kitoks nei visada. Net jei laiko iki Velykų liko labai mažai.

Minimaliai

Tau reikės: taurės, keleto įvairių šakelių, dekoratyvios detalės (kiaušinio, gali būti medinis, kiškučio ar viščiuko figūrėlės). Vietoj šakelių gali naudoti mažą žibuoklių puokštelę, kelis narcizų ar tulpių žiedus, vazonėlį su pavasarinėmis gėlėmis.

Velyku-stalas

Papuoštos šakos

Turbūt viena tradicinių stalo puošmenų. Kad ji atrodytų mažiau apkrauta, aš ant jos kabinu mažus medinius kiaušinukus. Jei neturi mažų velykinių papuošimu, dar gali spėti pasigaminti tokius siūlų kamuoliukus ir jais dekoruoti savo šakeles. p.s. šakeles skink atsakingai ir tik ten kur galima. Mano šakos šiais metais – mūsų nugenėta vyšnia. Labai laukiu kol ją puoš ne tik mediniai kkiaušinukai, bet ir balti žiedeliai.

Tiesa, jei Tavo šakų tiek daug kaip pas mane, gali jų nelaikyti ant stalo, kol šeimyna aplink jį sėdės. Tokia kompozicija papuoš ir komodą. O jei turi labai didelę vazą, gali šakas laikyti tiesiog ant žemės.

Velyku-dekoras

O kur kiaušiniai?

Kai aš buvau maža, mes turėjome tokią plastikinę dėžutę, žalią, specialiai kiaušiniams dėti. Močiutė veždavosi ją į kaimą ir parveždavo kaimiškų kiaušinių. Bet didžiausią darbą ta spec. dėžutė atlikdavo per Velykas. Sukraudavom ten iš vakaro dažytus kiaušinius ir važiuodavom 9 numerio troleibusu pas senelius – Velykinių pusryčių.

Nežinau ar dabar yra tokių dėžučių, bet galvoju, kad paprastos, popierinės kiaušinių dėžutės yra labai nuvertintos. Ypač per Velykas. Nuotraukoje esančią dėžutę parsivežiau iš Italijos. Prašau nesijuokti, man ji labai graži, keturiems kiaušiniams skirta dėželė. Ją ir naudoju Velykų stalo puošimui.

Jei ketini tokioje dėžutėje vežtis kiaušinius į svečius čia yra idėja kaip puošti kiaušinių dėžutę.

kiausiniai


 

Kaip Tu puoši Velykų stalą? Kas ant jo būtinai turi būti? Papasakok!

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s