Tinklaraštis paprastai. Kas yra Geri blogai?

Neseniai mane aplankė supratimas, kad daugelį su tinklaraščio rašymu susijusių dalykų aš jau darau automatiškai. Greičiausiai taip yra daugelyje darbų, kuriuos dirbi ilgai. Ilgiau nei dirbu tinklaraštininke, savo gyvenime aš nesu dirbusi jokio kito darbo. Todėl įvairūs, dalykai, kuriuos žinau natūraliai yra to ilgo darbo, pastovaus tinklaraščio rašymo pasėkmė. Ir aš tuo labai džiaugiuosi.

Dar džiaugiuosi tuo, kad LT tinklaraščiai tampa populiaresni, profesionalesni ir tuo pačiu – įdomesni. Neseniai nušurmuliavusi blogerių savireklamos savaitė tai tik patvirtina. Šiandien siūlau interviu su blogerių agentūros Geri Blogai pagrindinėmis veikėjomis – Viktorija ir Ugne. Didelis smagumas pažinoti šias, skirtingas, aktyvias ir labai talentingas moteris. Ir ne kas kitas, o tinklaraščiai mus supažindino :)

Pastaba: tinklaraštis ir blogas yra tas pats, kaip ir tinklaraštininkas ir blogeris. Kiekvienas pasirenka kokį terminą jam patogiau ir smagiau naudoti.

Viktorija PovilienėKaip pradėjai rašyti tinklaraštį? Kam Tau jo reikėjo? Kiek metų rašai?

Viktorija Pradėjau rašyti savo pirmąjį tinklaraštį prieš 5 metus ir tai buvo Mano šeimos dienoraštis.  Rašiau apie stebuklus nestebuklingose vietose, sąmoningą mamystę ir neštumą. Po kurio laiko jis liko tik mums, o aš dirbau kitokį darbą. Kai supratau, kad rašyti aš labai noriu ir kitaip nebegaliu, rašiau kitiems, kol neturėjau aiškios savo naujojo tinklaraščio vizijos. Kūriau tinklaraščius ir tvarkiau tekstus. Kol vieną dieną mano vyras apie mane pajuokavo, kad virtuvėje sukasi visas mano gyvenimas. Tekstai, pokalbiai, puodai ir kava. Net vaikai čia  žaidžia. Taip ir gimė mintis rašyti apie moters gyvenimą šeimoje, buityje ir kūryboje.

datflamie
Ugnė Aš blogą rašyti pradėjau 2007 metais, kai lietuviška blogosfera buvo labai plati, aktyvi ir įdomi, o vyravo joje dabar jau neegzistuojantys, bet tuo metu plačiai skaitomi blogia, o dabar populiarūs užsienio blogai dar buvo menkai žinomi. Tikslią blogo rašymo pradžios datą radau dienoraštyje. Na, tikrame, popieriniame. Taigi, kažkodėl tik dienoraštį rašyti man pasirodė per maža. Rašiau tokias juokingas istorijas iš kasdienybės, o tada palaipsniui bloge atsirado visas gyvenimas – atradimai, norai, įkvėpimai, DIY ir t.t. Mano blogas nuolatos keičiasi kartu su manimi. Mano blogas – mano portfolio.

Kas yra Geri Blogai? Kam jis skirtas?

Viktorija Ilgą laiką mūsų klausdavo kokius blogus verta skaityti ir kurie yra savo srities specialistai , o taip pat gali pasidalinti patikima informacija. Dar klausdavo, kuriuos verta skaityti kaip žurnalus. Gaila, kad daugelis žino ir skaito tik tuos didžiuosius blogus. Norėjosi dovanoti dėmesį ir tiems, kurie rašo gerai yra įdomūs, bet yra kiek kuklūs garsiai apie save šaukti. O gerai rašančių yra išties daug ir  nespėji perskaityti visų naujienų. Tad nusprendėme, jog pats laikas tokiai svetainei, kur matosi visos naujienos ir galima atrasti naujus favoritus, kad amatininkas ar verslininkas rastų idėjų bendriems projektams, o ir blogeriai geriau vienas kitą pažintų ir susidraugautų.

Ugnė Geri blogai yra blogerių agentūra. Mes sudėjome geriausius lietuviškus blogus į patogų katalogą – kad būtų patogu tiek skaitytojui, tiek verslui, tiek kolegai blogeriui. Mes galime padėti blogeriui ar mažam verslui blogą padaryti geresniu.

geri blogai

Ką manai apie tinklaraštininkų bendradarbiavimą? Koks jis turėtų būti?

Viktorija Bendradarbiaujant ir dalinantis žiniomis galima nuveikti daug daugiau nei konkuruojant. O konkuruoti dėl skaitytojo nereikėtų, nes tinklaraštis visada mielesnis, kai rašantis draugauja su kitais blogeriais ir jie dalinasi bendrais projektais, kelionėmis ir vienas kitą palaiko. Esu liudininkė kaip sproginėja fejerverkai kai susitinka kūrybingi žmonės ir atsiranda projektai vienas po kito.

Ugnė Manau, šaunu kai blogeriai buriasi į grupes, dalinasi naujienomis, patirtimis, bendradarbiauja su panašiais blogais, pavyzdžiui, “svečio straipsniais” taip praplėsdami savo auditoriją. Manau, jokiu būdu negalima nedraugauti su kitais blogeriais. Galų gale, kolegos blogeriai irgi yra skaitytojai :)

3

Kokią naudą gali gauti žmogus, rašantis tinklaraštį?

Viktorija Kuo toliau tuo labiau suprantu, kad tinklaraštis yra naudingas, net kai rašai netikslingai, bet iš visos širdies. Ir tai labai matosi. Tinklaraštis parodo, kaip dirbame ir kas mus domina, dėl ko galime keltis anksti ryte ir apie tai parašyti. Tinklaraštis parodo kaip bendraujame su skaitytojais ir kiek jie yra mums svarbūs. Tinklaraštis dažnai tampa vizitine kortele, kuri atstoja net ir CV. Tinklaraštis gali būti puikus verslo startas, nes jo pagalba po vienu stogu galima suburti daug bendraminčių, kurie taps ne tik skaitytojais, bet ir gerbėjais, kurie norės aplankyti jūsų paskaitas ar kartu kažkur pakeliauti. Tinklaraštis yra puikus įrankis , kai reikia sukurti vertę. Kai mums reikia konsultacijos ar patarimo, mes retai kada ieškome skelbimo. Dažnai mintyse ieškome to, kuriuo pasitikime ar to, kurį rekomenduoja. Tad jei aš skaitau pardavimų vadybininko blogą, kuris dirba šioje srityje daugiau nei 10 metų ir jis rašo apie tai, kaip efektyviai vykdyti pardavimus, kas veikia o ko geriau vengti, gi žinoma, kad norėsis jo patarimo ar konsultacijos. Nes jis žino ką sako. Ar ne?

Ugnė Kokios tik sieks, tokią ir gaus :) Blogas padės parduoti produktą, skleisti poziciją, populiarinti vardą ir t.t. Kiekvienam pradedančiam blogeriui reiktų nuspręsti, koks yra jo naujojo blogo tiklas, kokią naudą jis duos skaitytojui, ir kokios naudos nori tikėtis atgal.

geri blogai

Ką galėtum patarti dvejojantiems ir nedrįstantiems pradėti savo tinklaraščio?

Viktorija Niekada nežinosi ar tu gerai rašai jei nerašysi. Maratoną bėgikas nubėga bėgdamas ir namas pastatomas statant. Tad šalin dvejones ir tiesiog startuokite.

Koks yra Tavo sėkmingo tinklaraščio receptas?

Viktorija Man patinka pasakoti istorijas, gal dėl to mano didžioji dalis straipsnių ir yra kaip pasakojimai ar pokalbiai su mano skaitytoja. Dažnas mano straipsnis prasideda kreipiniu ar dialogu.

Ugnė „Live your life first, then blog about it” – aš savo asmeninį tinklaraštį vedu tokiu keliu. Atvirai, natūraliai, paprastai, apie tai kas tikrai aktualu ir artima, be tobulo gyvenimo illiuzijų. Mano skaitytojas gali suprasti, jog kaukės prieš jį aš nesidedu. Taip pat svarbu, nuoseklus blogo įvaizdis. Tavo brandas turi tapti nesumaišomu ir siejamu tik su tavimi ir tavo blogu.

Nuotraukos iš Geri blogai archyvo
Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

Komentarai nepriimami.