Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Blogerių savireklamos savaitė. Mano įdomiausi ir įkvepiantys

2016/04/25

Prasidėjo dar viena blogerių savireklamos savaitė. Aš jau įpratau blogus vadinti tinklaraščiais, tai taip ir tęsiu. Praėjusių metų patirtis rodo, kad internete bus daug judesio, gero triukšmo ir gal net koks afterpaty :) Žiurkėnas (o gal žmogus?) Rokiškis Rabinovičius, kaip visada šią iniciatyvą paskelbė ir vietoj, ir laiku. Ačiū jam už tai. O tema – tinklaraščiai ir viskas apie juos yra viena mano mylimiausių, todėl galėčiau kalbėti ir kalbėti, rašyti ir rašyti :)

Pernai rašiau ilgą įrašą apie lietuviškus tinklaraščius, šiemet puiki proga peržiūrėti, kas, mano manymu, pasikeitė. Ir be abejo, pasidalinti mano mėgstamiausiais. Numeruoto sarašo greičiausiai nesudarinėsiu, daug mano sekamų tinklaraščių paminėsiu tiesiog rašydama, pakeliui.

Kelionė, kasdieninis darbas ir žmonės

Būtent kelione tinklaraščio rašymą dažniausiai vadinu, kai pasakoju kaip yra būti tinklaraštininke. Iš tiesų, būti tinklaraštininku, ypač jei nori, kad tavo tekstus skaitytų yra kasdieninis darbas. Jis reikalauja kantrybės ir išmanymo. Neužtenka, tikrai neužtenka tik mokėti dėlioti žodžius. Reikia būti tiek visapusišku, kiek sugebi. Turi mokytis kasdien ne tik kurti įtraukiančius įrašus, bet ir valdyti vis didesnį kiekį socialinių tinklų. Būsi dar geresnis, jei įtrauksi ne tik savo žodžiu, bet ir vaizdu šalia.

Jau dabar pastebiu, kad man keista, jei tinklaraštininkas neturi Instagram. Kaip? O jei nėra FB puslapio tinklaraščiui… Visi šie priedai prie tinklaraščio ne tik padeda rasti skaitytojų, bet ir padeda kurti Tavo, kaip autoriaus įvaizdį, kas yra beveik taip pat svarbu, kaip ir geri tekstai.

Manau, kad padejavimų, prastų nuotraukų ir ašarotų tekstų laikai tinklaraščiuose baigėsi. Sėkmingi tinklaraštininkai yra tie, kurie kuria pastoviai ir įdomiai. Kurių kelionę sekti įdomu ir naudinga.

Pavyzdžiui, buvau labai sužavėta Kotryna Bass išsamiais įrašais apie tikslų kėlimą, kaip ji jų pasiekia ir koki jos tikslai ateinančiam periodui. Buvau sužavėta tiek, kad dabar tikslai įvairiems laikotarpiams ir mano darbo knygelėje.

Didžiausia dovana, kuria gavau rašydama tinklaraštį – žmonės, kurie atsiranda mano gyvenime. Naujas tinklaraščio veidas – Vaidos, Donttellanyone.net autorės darbas. Labai džiaugiuosi internete atradusi ją, o susipažinusi gyvai, džiaugiuosi dar labiau.

Tiesą sakant, kiekviena pažintis ir iš to atsiradusi (arba ne) bendra veikla, papildo mane kaip žmogų. Pastebiu, kad iš kiekvienos tinklaraštininkės (taip kažkaip klostosi, kad moteriškos temos man įdomios) aš vis kažko išmokstu. Ir visada labai džiugu matyti, kaip tinklaraštis ir jo autorė auga, tobulėja. Čia būtinai turiu paminėti mane įkvepiančias Viktoriją iš Dievinu, Ugnę Datflamie, Daugiau nei Virtuvė Viktoriją ir jos užkurtą Geri Blogai projektą.

Mamų tinklaraščiai

Pernai rašiau apie mamų tinklaraščius ir kaip lengva tokį rašant nuklysti į “mes darėm, mes valgėm” teritoriją, kur pasakojimai įdomūs mažam ratui žmonių. Džiaugiuosi, kad buvau teisi ir mamų, rašančių įdomiai, naudingai ir apie tokius dalykus, kurie svarbūs ne tik joms pačioms atsiranda vis daugiau. Džiaugiuosi Mandriu tinklaraščio augimu, šio tinklaraščio autorės Mortos interviu apie tinklaraščio rašymą – ir TKN. Puikus ir labai reikalingas Mamystė projektas, kuriame autorė Aušra kalba ne tik apie rožių žiedlapiais barstytą vaikų auginimo pusę. Labai mane žavintis Miesto mamos, su įdomiomis pašnekovėmis ir puikiais tekstais.

Labai žaviuosi Ūilgoji autore Aiste, kurios tinklaraštyje nuotraukos originalios ir  tobulai vientiso stiliaus, o tai ją išskiria iš visų kitų, besiskolinančių paveiksliukus iš didesnių,nenurodant net jokios atgalinės nuorodos.

Pasakojimai iš toli

Įdomu stebėti, kaip per metus laiko keitėsi Justinos Kliukarka. Slapta viliuosi, kad ir aš pridėjau bent mažą pirštelį, kad Justinos gyvenimas Bulgarijoje būtų aprašytas ir skaitomas.

Atrodo, kad gyvenimas kitoje šalyje įkvepia rašymui. Ne tik tinklaraščio, bet ir knygų. Atradusi Surfing the world cuisine, aš jau planuoju kelionę į Turkiją, o Jolitos receptų knyga jau senokai mano virtuvės lentynoje. Ne tik ją puošia, bet ir yra intensyviai naudojama.

Simoną ir jos tekstus apie gyvenimą Džiaugsmo gatvėje atradau labai seniai. Dabar Simonos šeima, nebe mano kaimynai iš Džiaugsmo gatvės, o Tailandiečiai. Seku jų gyvenimą, kuris labai gundo tolimomis kelionėmis.


Aš esu tikra, kad tinklaraščiai ir jų autoriai yra galinga jėga. Kiekvienas mūsų yra kūrybingas, ieškantis, randantis ir besidalinantis savo kūryba. Nesvarbu, ar tai būtų mados, kosmetikos patarimai, ar puikūs receptai. Be abejo, visada bus didenių už mus, kuriems mūsų kuriamas turinys ir mūsų tinklaraščiai – puiki vieta pasireklamuoti, pasinaudoti mūsų turiniu savo puslapiuose. Tokių visada bus. Klausimas, ar tinklaraštininkai ilgai leisis išnaudojami už “reklamytę”.

Kol tinklaraščiai yra pakankamai nauja industrija (Lietuvoje), norėčiau, kad kiekvienas rašantis jaustųsi vertas atlygio už savo darbą, įvertinimo ir supratimo, kad “jums čia bus reklama” yra ne tai, dėl ko rašai ir kasdien galvoji ką dar naujo pasiūlyti. Sėkmės visiems ir kiekvienam norinčiam, pradedančiam ar jau seniai rašančiam tinklaraštį. Tai yra puiki vieta tobulėti, puiki vieta augti.

Share:
4 comments so far.

Atsakymai į “Blogerių savireklamos savaitė. Mano įdomiausi ir įkvepiantys”: 4

 1. “Aš esu tikra, kad tinklaraščiai ir jų autoriai yra galinga jėga. Kiekvienas mūsų yra kūrybingas, ieškantis, randantis ir besidalinantis savo kūryba.”

  Išties, išties. :)

  Tik, Sigita, ei, pakeisk nuorodų spalvą. Nes dabar jos visai nesimato – tik po kelių akimirkų supratau, kad straipsnyje išvis jų buvo :(

 2. Sigita Petrunina parašė:

  Ačiū, Danieliau ;)

  O dėl nuorodų – stebiu situaciją, kažką darysim :)

 3. akvile parašė:

  Sigita, tu pati esi įkvepianti :) Per tave mano namų vizijose atsirado sukulentai. Jėzau, gi per tave šiandien net atsiradau Instagram’e (jo, vis dar yra kas juo nesinaudoja :D ) Ir nenoriu perkelt atsakomybės ant tavo pečių, bet jei taip ir toliau, per tave ir mano blog’as kažkada išlips iš padejavimų stadijos.

 4. Sigita Petrunina parašė:

  Akvile, ačiū Tau labai :) užsuku vis į Tavo blogą, patikrinu ar juda, kaip juda. labai laukiu!
  K1 tikrai supratau per šitą tinklaraščio rašymo kelionę svarbu daryti tai ką pasirinkai pastoviai ir nuosekliai, tada tikrai aplanko sėkmė. Anksčiau ar vėliau. To ir linkiu – sėkmės!

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!