Sukulentai namuose. Kaip auginti, prižiūrėti ir džiaugtis

Manęs klausia:  „Kaip tu spėji tiek gėlių prižiūrėti? Juk pilni namai.” Taip, ką mėgstu – tai gėles visuose kambariuose ir jei ne vietos trūkumas, aš jų tikrai turėčiau dar daugiau. Visa paslaptis, kaip aš spėju – mano auginamoms gėlėms reikia labai mažai priežiūros. Nes pagrindinės gėlės mano namuose – sukulentai. Jau esu rašiusi, kad sukulentai, greičiausiai dėl to, kad juos taip lengva auginti, yra labai madingi visame pasaulyje.

Sukulentus mėgstu dėl to, kad jie yra labai įvarūs, mažai reikalaujantys ir tikrai labai puošnūs. Dar todėl, kad jų labai greitai galima pasidauginti ir turėti naujų. Mano namuose net yra sukulentų vaikų darželis, jei tiksliau – du vazonai, kuriuose auga sukulentai-vaikučiai, iš kurių laikui bėgant išaugs nauji, gražūs augalai.

sukulentu-dauginimas-lapeliais

Kaip auginti sukulentus

Neperlaistyti

Mitas, kad sukulentai nereikalauja vandens. Nors jie, savo storuose lapuose kaupia vandens atsargas, jas papildyti – kiekvieno augintojo pareiga. Aš savo sukulentus laistau priklausomai nuo metų laiko. Žiemą tai darau ypatingai retai, o atšilus orams ir palanges kaitinant saulei – laistau ne dažniau nei kas dvi savaites. Dar geriau – patikrinti žemę vazonėliuose ir laistyti kai ji bus labai sausa.

Auginti ant saulėtos palangės

Sukulentai labai mėgsta saulėkaitą. Todė jei namuose daug langų saulėtoje pusėje, Tavo sukulentai tiesiog mėgausis saulės voniomis ir bus labai dėkingi. Kartais, kaitri pavasarinė saulė gali nudeginti sukulentų lapelius ir jie pakeis spalvą. Tokiu atveju galima sukulentus prie saulėtos palangės pratinti palaipsniui.

Kurti kompozicijas

Sukulentai – nepakiečiamos gėlės, kai noris viename vazone susodinti daugiau augalų. Jie puikia dera vieni su kitais, kiekvieną kartą sukurdami vis kitokią, netikėtą kompoziciją. Tiesa, sodinant į vieną vazoną kelis augalus, reikia atsižvelgti į tai, kad sukulentai pakankamai greitai auga. Vazone reikėtų palikti vietos jiems plėstis ir patariu persodinti tokias kompozicijas bent kas metus.

sukulentai-namams

Grožėtis

Turėdama daugiau nei vieną vazonėlį su augančiais sukulentais, gali juos vis kitaip išdėlioti ant palangės, taip sukurdama namuose kitą nuotaiką ir atnaujindama namus be didelių pastangų.

katinas-sukulentai

Nori sužinoti daugiau?
Registruokis

Ateik ir išsitepk rankas smagiose sukulentų kompozicijos kūrimo dirbtuvėse. Labai lauksiu Tavęs KAUNE!

Gegužės 18 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Žali burtai studijoje Kaune, Lazūnų 25A

Visa informacija ir registracija yra čia.

Pavasaris – pats geriausias laikas naujiems augalams Tavo namuose!

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Sigita, aš paskutiniu metu vėl „atradau”sukulentus. Kažkada, prieš aštuonis metus-auginau kaktusus, netgi sėjau iš sėklų, po to, kai gimė ir paaugo vaikai-bijodama, kad jie nesusibadytų kaktusų spygliais-visus išmečiau, kaip bebūtų gaila:((
    O dabar sukulentai mane užbūrė, kokia jų gausa-spalvų, formų, dydžių. Pati irgi dabar auginu sukulentų vaikučius, panašiai, kaip ir pas jus,turiu ir didesnių. Tik man jie patinka tik kaip įmanoma natūralaus molio vazonuose, be jokių papildomų dekoracijų, nebent vazono paviršius užpiltas kažkokia skaldele. Ačiū, kad dalinatės savo sukulentų auginimo patirtim!

  2. Inga, kaip smagu, kad yra bendraminčių! Man tai labai patinka, kad sukulentai toki daugialypiai ir galima juos pritaikyti įvairiems dekorams, pradedant vestuvėmis, baigiant Kalėdomis :)
    Kaip jau turbūt pastebėjot, man vazonai grražiausi – balti, dėl jų geriausio pritaikymo namuose. Bet sukulentai taip pat naturaliuose labai gražu, tik tiek, kad iš jų greitai išgarauoja drėgmė.

Komentarai nepriimami.