Interjero stilių ABC. Skandinaviškas interjero stilius

Šviesus, komfortabilus, praktiškas ir neįtikėtinai jaukus – taip norisi pristatyti skandinavišką stilių. Jis jau beveik šimtmetį, nuo 1930 – ųjų moko gero skonio ir dizaino suvokimo erdvėje. Praktiški baldai, išgrynintos paprastos formos, plačiai naudojami kabantys šviestuvai, tekstilės įvairovė, tradicinio taikomojo meno ir naujų funkcionalių sprendimų derinimas – dalykai, dėl kurių, be abejonės, skandinaviškas interjero stilius yra vienas populiariausių pasaulyje.

home-decorating-dining-room-scandinavian-style-with-wooden-dining-table-and-chairs-and-striped-rug-and-globe-pendant-lighting-and-wall-art

Spalvos

Balta, balta ir dar kartą balta. Tai gali būti ne tik foninė sienų spalva, baltos gali būti lubos bei grindys, baldai, netgi tekstilė bei kiti dekoro elementai. Skandinaviškas stilius itin mėgstamas šiaurinėse šalyse, kur stipriai juntamas saulės trūkumas, o baltos spalvos pagrindu kuriamos erdvės tampa šviesesnės, optiškai erdvesnės, netgi švaresnės.

Scandinavian-Interior-Blue-Grey-textiles

Taip pat naudojamos pastelinės spalvos – gelsva, žalsva, melsva, rausva, netgi pilkšva. Kurdami būstą skandinavišku stiliumi turite pasirinkti vieną atspalvį ir prie jo derinti kitus elementus.

scandinavian-style-apartment-in-london_best-home-designs-004

Erdvė

Aukštos lubos, dideli langai, medinės grindys patalpose kuria šviesą ir jaukumą.

Scandinavian-Design-Light-flooring-and-Ekornes-Stressless-chair

Baldai

Funkcionalūs, minimalistiniai, kokybiško dizaino, natūralių medžiagų. Lentynos, plačios ir patogios sofos, įmantrūs staleliai, krėslai.

eglute kilimas

Grindys

Grindų apdailai naudojama kokybiška natūrali mediena: pušis, ąžuolas, uosis ir patartina, kuo šakotesnės lentos. Stengiantis tausoti aplinką, grindims siūloma naudoti ekologišką alyvą, tačiau grindų dažymas baltai ar lakavimas taip pat priimtinas. Stengiamasi, jog grindys susilietų su aplinka, tik retais atvejais bandomas išgauti kontrastas, tada reikia rinktis tamsesnę medieną, pavyzdžiui, riešutmedį, kad efektas gautųsi žavus.

Scandinavian-interior

Apšvietimas

Geriausia rinktis kelių rūšių apšvietimą: pagrindinį patalpos ir keletą šalutinių, tinkamų skaitymui ar intymesnei nuotaikai sukurti.

Stylish_Apartment_In_Scandinavian_Style_In_Stockholm_afflante_00

Be to, apšvietimas gali būti įrengtas ir prie paveikslų ar kitų dekoro elementų, norint juos paryškinti.

apsvietimas

Tekstilė

Šviesiame fone labai gera žaisti detalėmis, kurių skandinavai į savo interjerus įsileidžia tikrai daug. Tekstilės gaminiai ir jų linijos labai įtakoti gamtos – daug pagalvėlių, audinių, netgi tapetų dekoruoti gyvūnų, augalų, paukščių motyvais.

skandinaviška tekstilė

Dar plačiai naudojamos linijos, geometrinės formos,etniniai raštai,  spalvų žaismas audiniuose.

tekstiles ivairove

Kilimai dažnai puošia skandinaviško stiliaus interjerus. Natūralios medžiagos kaip sizalis, jūržolė, džiutas puikiai tiks tiek valgomajame, vaikų kambaryje ar miegamajame.

sinnerlig-lygaus-audimo-kilimas__0393146_PH128165_S4Nuotraukos  , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Ar Tu mėgsti skandinavišką interjero stilių? Vartai nuotraukas su pavyzdžiais? Mane šis stilius įkvepia labiausiai dėl to, jog pagrindine figūra interjere dažnai yra židinys. Ir dar, kad vaikų kambarių įrengimo idėjos čia pačios pasakiškiausios – nuo funkcionalių, unikaliai dekoruotų vaikiškų lovų ar lentynų iki ramybe alsuojančių apšvietimo idėjų.

vaiku kambarys

Daugiau Interjero stilių ABC. Marokietiškas interjero stilius.

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Skandinaviškas stilius yra vienas iš mano mylimiausių stilių :) Turbūt dėl jame vyraujančio neprasto paprastumo ir baltos spalvos, bei kitų neuralių/pastelinių spalvų :)

  2. Skandinaviškas stilius, sakyčiau, yra netgi labai Saugus (spalvų derinimo prasme). Suklysti beveik neįmanoma, prie baltos tinka viskas ir keičiant dekoro elementus iš esmės galima keisti pačią erdvę. Todėl jį mėgti verta : )

Komentarai nepriimami.