Lietuvos tinklaraščių savireklamos savaitė. Mano mintys apie tinklaraščius ir 12 skaitomiausių

Ar teko girdėti apie tinklaraščių (man laba gražus šis pavadinimas) savireklamos savaitę? Jei ne, prašau paskaityti plačiau. 

Mano nuojauta sako, kad artimiausiu metu pajusime sujudimą (tas žodžių žaismas!) tarp LT tinklaraščių. Nes nors Lietuvoje tinklaraščių lyg ir mažiau, bet jie rašo kokybiškiau, čia puikus poko.lt straipsnis apie LT tinklaraščių situaciją ir tendencijas.

Trumpai pasidalinsiu savo asmeniniais pastebėjimais, be skaičių ir statistikos, tik tai, ką aš pastebiu, didelę dalį savo laiko leisdama internete. Nerašysiu apie pačią tinklaraščių pradžią, kurios dalyvė buvau ir aš, tai buvo seniai ir ne visi nori prisiminti ką rašė, kai buvo aštuoniolikos…

Prieš gerus 6-7 metus kartu su Beatos virtuvės atsiradimu Lietuvoje įvyko kulinarinių tinklaraščių sprogimas. Apie maistą, rodos, rašė visi kas turėjo fotoaparatą ir mokėjo įjungti vyryklę. Iki dabar išliko tik darbščiausi ir talentingiausi. Ir jų kantrybė atsipirko su kaupu. Kulinarines knygas leidžia ne tik Beata. Pasidairius knygyno kulinarinių knygų skyriuje nustebsi – daugelio lietuviškų kulinarinių knygų autorės ir autoriai pradėjo nuo tinklaraščio. Beatos virtuvė man yra pavyzdys, kaip tik tinkalaraštis gali nuvesti ten, kur net nesitikėjai, kad gali būti. Pavyzdžių, kaip tinklaraštis virsta verslu gausu užsienyje, bet pasižiūrėti į lietuvišką sėkmės istoriją smagu. Kaip ir iš jos pasimokyti.

Nežinau kada Lietuvoje atsirado mados tinklaraštininkės, niekada labai nesekiau mados naujienų. Rašančių apie madą ir besidalinančių rūbų deriniais Lietuvoje yra. Labiau nei rūbų deriniai man įdomu žinios, kuriomis tinklaraštininkės dalinasi. Apie tendencijas, madingas spalvas ir formas. Spintos guru autorė Deimantė Bulbenkaitė  apie tai rašo ne tik savo tinkalarštyje, jos mados apžvalgas gali rasti ir Moters žurnale.

Kas dabar „ant bangos”? Kosmetika ir pirkiniai. Pasirodo, tai puiki tema rašyti ir rasti skaitytojus. Aš tikrai nesitikėjau, kad vienas tokių tinklaraščių atsidurs mano skaitomiausių saraše. Nes pirma mintis, kuri man kilo pagalvojus apie tokius tinklaraščius – kam gali būti įdomu :) Bet pasirodo gali. Tinklaraščiai, kurie dalinasi informacija (teigiama ir neigiama) apie produktus yra tie, kurie suteikia tiesioginę naudą mums skaitytojams. Ne vieną kartą naudojausi kitų patirtimi ir pirkau rekomenduotą produktą. Manau, jei apie kosmetiką rašantys tinklaraščiai ir jų autorės toliau išliks objektyvios ir neliaupsins visko, ką gauna dovanų,  ir toliau turėsime puikų informacijos šaltinį.

Dar yra mamų tinklaraščiai. Jie buvo, rodos, visada. Ir daug metų jie buvo ta „puikia” tema: „mes padarėm”, „mes pamatėm”, ” mes pavalgėm”. Visada sakiau, kad tokie tinklaraščiai skirti mamai, močiutei kitame mieste ir trims mamos draugėms, bet niekam daugiau, nes neįdomu. Pati tokį rašiau, kai vaikai buvo maži, todėl žinau ką kalbu. Dabar situacija keičiasi ir atsiranda puikūs, sėkmingi tinklaraščiai, rašantys ne apie save sau, bet apie savo patirtį skaitytojams. Juk taip ir turėtų būti?

Be abejo yra visa atskira kategorija tinklaraščių, kuriuose protingi žmonės dalinasi savo protingomis (ir nelabai) įžvalgomis apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Politikui, visuomenės veikėjui turėti tinklaraštį – platformą savo nuomonei reikšti yra pats tiesiausias būdas kalbėti tiems, kuriems rūpi. Tačiau nei vieno šių tinklaraščių nėra mano pačių skaitomiausių saraše. Juos skaitau kartais, kai mane domina viena ar kita tema.

Tarp gausybės Lietuvoje rašomų tinklaraščių man trūksta tinklaraščių apie namus, DIY idėjas namams, kuriuose būtų gražios nuotraukos, išsamūs tekstai ir puikios idėjos. Jei tik atsiranda toks, tai jis rašomas nereguliariai, kol galų gale visai „numiršta”. Tikiuosi, kad ši situacija ilgainiui pasikeis, o jei ką praleidau ir tokių tinklaraščių vis dėl to yra, prašau palikti nuorodą komentaruose.


Ir pagaliau atkeliavau prie to, ko čia ir susirinkome, mano skaitomiausi, ne eilės tvarka :)

 1. Sezoninė virtuvė – nes pildomas pastoviai ir yra išskirtinis, nors rašo apie maistą. Skaitydama Sezoninę virtuvę pati atradau sezonus, jų kaitą ir taikau sezoniškumą namuose ir namų dekoravime.
 2. Dat Flamie yra tinklaraštis – gražių daiktų ir idėjų pliūpsnis. Ugnės įrašus visada labai smagu skaityti ir atrasti visokių gražių nežinomų dalykų, kuriais ji dalijasi.
 3. Mandriu Day yra mano minėtas mamų tinklaraštis. Kuo jis išsiskiria iš kitų – jame nėra „mes”, bet yra mamos patyrimai ir dalijimasis patirtimi, bei jausmais, kaip ji jaučiasi pirmą kartą būdama mama. Manau pravers daugeliui būsimų mamų, kurios laukiasi pirmą kartą.
 4. Akvedukas – ta vieta kur aš ieškau informacijos apie kosmetiką.
 5. Daugiau nei virtuvė – kur gyvenimas yra realus, be saldumo ir supermamytiškų žodelių apie gyvenimą šeimoje.
 6. Pamiršta – puikios nuotraukos ir įdomios vietos.
 7. Dievinu dar vienas pavyzdys, kaip tinklaraštis gali sukurti tau veiklą, dėl kurios džiaugsis širdis.
 8. Kur mano raktai – man yra pavydys, kad ne tik tema yra svarbu, rašant tinklaraštį, bet ir asmenybė, kuri rašo. Labai žavi Sandros nuoširdumas ir atvirumas.
 9. Kliukarka – mano buvusios kambariokės Justinos tinklaraštis apie gyvenimą Bulgarijoje. Džiaugiuosi, kad Justina rašo ir su malonumu skaitau.
 10. Spavotas Dryžuotas – labai norėčiau, kad Akvilė rašytų dažniau, nes nuotraukos ir idėjos tinklaraštyje nuostabios.
 11. Mieli namai – naudojuosi proga reklamuoti draugus. Man labai patinka Renatos kuriami daiktai. Gyvai, jie dar įspūdingesni nei nuotraukose.
 12. Kotryna Bass man labai patinka šio tinklaraščio visuma – nuotraukos, rašymo stilius, nuotaika.

Smagus dvyliktukas gavosi. Jį bedėliodama supratau, kad ne tik stengiuosi rašyti atsakydama į klausimą „kas iš to?” , bet ir skaitau sau užduodama šį klausimą.  Todėl jei jau pradėjai rašyti tinklaraštį, arba gavoji apie jį, pirmiausia paklausk savęs „Kas iš to, kad aš rašysiu, mano skaitytojams?” „Kokią naudą galiu suteikti savo tekstais?”

Linkiu gero skaitymo ir laukiu naujų tinklaraščių nuorodų komentaruose :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

 1. Ačiū, Sigita, už paminėjimą! Ar tai ženklas, jog ir aš turiu sudaryti sąrašą? :)

 2. Ugne, prašau :) Tikrai ne ženklas. Pati nemėgstu tų įpareigojančių paminėjimų. Šitas sarašas labai savanoriškas :)

 3. Kaip smagu pastebėti savo svečius :) Kotryna, rašiau apie Tavo blogą ir galvojau – norėčiau ir aš taip :)man labai patinka tavo pajautimas ir pasaulio matymas.

 4. Nieko sau! Ir būna gi atsitiktinumų gyvenime! ;)

 5. Na, bet kaip smagu savo blogą matyti patį pirmąjį :) dėkui, kad skaitai, aš irgi čia užsuku, bet dažniau susimatome FB ;) Kuo didžiausio Tau įkvėpimo!

 6. Puikus sąrašas su kai kuriais nematytais, kai kuriais seniai žinotais, bet jau primirštais blogais. Beje, šis blogas man taip pat naujas atradimas, kurį atradau tik per blogerių savireklamos savaitę, o juk aprašomos temos man aktualios, nes tenka rašyti nemažai apie interjerus kaip žurnalistei. :) Pastebėjau, kad blogeriai skaito tuos blogus, kurių autoriai rašo panašiomis temomis – čia turbūt kaip ir gyvenime, kai draugais tampa panašūs į mus žmonės. Žodžiu, sėkmės rašant ir užsuksiu čia dažniau, nes įtraukiau blogą į savo blogų skaityklę. :)

 7. Taip! Tinklaraščiai apie namus ir diy namams lietuviškoje blogosferoje – tikrai tuščia niša! Labai džiaugiuosi, kad atradau šį! Mano (statybų) blogas dar visiškai žalias, bet ateityje tikiuosi dalintis praktiniais sprendimais ne tik namo statybų klausimais, bet ir interjero kūrimo idėjomis. Kas man, beje, yra gerokai įdomiau, nei statybų aikštelė ;)

  http://www.namaigyvenimui.blogspot.com

 8. Julija, ačiū, kad pasidalinote savo tiklaraščiu. Stebėsiu, kaip Jums seksis statybos ir vis užeisiu paskaityti :)

Komentarai nepriimami.