Jei reikėtų pridėti dar vieną skyrių Gyvenk, kaip patinka knygai, aš parašyčiau apie praktiškus daiktus ir sprendimus, patogesniam gyvenimui. Kuo toliau, tuo geriau suprantu, kad tai, kaip mes jaučiamės namuose labai priklauso ne tik nuo to kokie, bet ir nuo to KIEK daiktų mus supa.
Gyvenu tokiame etape, kai man rodos, kad daiktų namuose turiu per daug. Per daug drabužių, indų, vaikų žaislų, žurnalų, laidų (gali pridėti savo). Per mažai man atrodo tik gėlių ir visai netrukdo gausi ir karts nuo karto pasipildanti pagalvėlių užvalkalų kolekcija. Pradėjau ieškoti būdų kaip spręsti man kylančią per daug daiktų namuose problemą.
Prieš porą savaičių visą dieną klausiausi puikių interjero dizainerės Dalios Mauricaitės Kalinauskienės įžvalgų apie buitį, praktiškus daiktus ir sprendimus namuose. Grįžusi vis pasakojau ir pasakojau, kaip galima pakeisti tą, ar pagerinti šitą. Pradėjau dar intensyviau galvoti į ką verta investuoti kuriant savo namus, o kam geriau visiškai neskirti lėšų. Iš informacijos, gautos Dalios mokymuose (daugiau informacijos apie juos Daiktų Viešbutis FB puslapyje) ir to, apie ką pati galvojau.
Pasirink daiktą, kurį vertinsi ir mylėsi
Pirmą kartą su tokiu požiūriu susidūriau kalbėdamasi su viena iš knygos Gyvenk, kaip patinka herojų, Lina. Ji man pasakojo, kaip renkasi namams daiktus ar dekoro detales, kaip taupo ir laukia, kol išsirinktas daiktas atkeliaus, pvz. iš Australijos. Pradėjau galvoti, kad tokie daiktai ne tik vertingi dėl jų unikalumo, autoriaus ar pagaminimo vietos, bet ir todėl, kad Tu gali papasakoti jo atsiradimo Tavo namuose istoriją.
Atrodo, kad mokėjimą išlaukti ypatingo daikto vieni žmonės atsineša gimdami, kitiems, tarp jų ir man, reikia to išmokti. Dažnai pirkdavau impulsyviai, nes čia ir dabar reikia, gražu. Vėliau, tokių pirkinių gailėdavausi. Dabar pagalvoju ilgiau, renkuosi, ieškau man tinkamiausio varianto. Tai galioja ne tik daiktams namuose, bet ir drabužiams, vaikų žaislams. Supratau, kad turėti mažiau yra gerai, ypač jei turi išieškotus, kokybiškus, išskirtinius daiktus.
Mažiau daiktų – daugiau tvarkos
Aš visuomet sakau, kad labai myliu daiktus. Tuos kurie gražūs, tuos, kurie sukelia kažkokius prisiminimus. Todėl mano namuose daiktų daug, jie naudojami, bet kartais susimastau, kad greičiausiai, jei daiktų būtų mažiau, tvarkos namuose būtų žymiai daugiau.
Manau, kad mažiau daiktų nereiškia, kad jų visai reikia atsisakyti, gyventi minimaliai (jei tai Tau ne prie širdies), turėti 2 puodelius ir 3 šakutes. Svarbu atsisakyti (arba nepirkti) nereikalingų daiktų, kurių funkciją gali atlikti kitas daiktas. Pradėjau galvoti ar tikrai man namuose reikia specialių lėkščių silkėms, arba taurių vynui, kurio seniai pas mus niekas negeria. Gal geriau vietą, kurią dabar užima šie nenaudojami daiktai skirti tam, kas tikrai namuose reikalinga ir džiugina. Net jei nieko į atsisakytų daiktų vietą nepadėsiu – likę daiktai turės vietos, nebus sugrūsti tam, kad tilptų kuo daugiau.
Kokios Tavo mintys apie daiktus namuose? Ar turi jų daug, o gal tikrai užtenka riboto skaičiaus daiktų patogiam gyvenimui?
Ten Kur Namai Gyvink kaip patinka knygoje – visas skyrius skirtas Ypatingiems daiktams. Knygą įsigyti gali paspaudusi ant paveikslėlio.
Nuotraukos iš knygos, autorė Agnė Katmandu
Sigita, o gal tu pagal zodiaką vėžys? :) Vėžiukai yra labai daiktų mylėtojai. Aš irgi tokia. Ir man mielais, reikšmingais daiktais nusagstyti namai yra jaukumo viršūnė. Kol gyvenom dviese su vyru, tol daiktų gausa namuose netrukdė. Viskas turėjo savo vietą, buvo pakankamai tvarkinga :) bet kai atsirado vaikutis ir persikraustėm į naują, didesnį butą, mane ištiko tas pats – per daug daiktų ėmė kelti kažkokį chaosą, nepatogumą! Vien jau tai, kad jie atima daug laiko juos prižiūrint, o jeigu to laiko nebelieka (nes visą jį praleidi virtuvėje gamindama mažyliui „sveiką maistą”, ko anksčiau nebūdavo :) ), tada ne tik chaosas, netvarka, bet ir nervas pradeda rastis. Todėl po truputį mokausi „mažiau yra daugiau” filosofijos. Daug savo numylėtų dalykėlių nuvežiau į savo seną kambarį, pas mamą :)) Sudėjau į didelę lentyną, kurią vadinu savo altorėliu :)) Jau žinau, kad į savo nuosavus namus daiktų įsileisiu minimaliai, nors minimalistinio stiliaus tikrai neketinu pamilti. Eklektika viva forever :))
Aš Svarstyklės :) Dabar pradėjau galvoti apie tai ką perku, kodėl man to daikto reikia. Taip ir daiktų namuose nedaugėja. Ir namuose nutariau turėti tik tuos daiktus, kurie man kažką reiškia, o ne šiaip niekučiai, kurie dulkes kaupia. Tik va ką daryti su dovanomis skirtomis namams, kurias mėgsta žmonės dovanoti?