Kuriame tradicijas. Vasario 16 – osios pietų stalo dekoras

Kai prieš du metus siūliau pasigaminti Vasario 16 – osios dekoraciją namams, tikrai nesitikėjau, kad šiais metais specialiai šiai šventei planuosiu TenKurNamai įrašus. Dar sausį, susitikusios su Donata aptarti tinklaraščio temų, nusprendėme, kad apie Vasario 16-ąją ir šios šventės šventimą namuose reikia parašyti daugiau. Kalbėdamos prisiminėme savo senelius ir kaip jie šventė Vasario 16- ąją. Maniškiai, prisimenu, visada eidavo pas bičiulius šventinių pietų. O ar pastebėjai, kad apie Vasario 16-osios, Lietuvos gimtadienio, kaip aš sakau vaikams, šventimą linksmai, pastaruoju metu kalbama vis daugiau?

Dar mokydamasi mokykloje, kai Vasario 16-osios minėjimas dažnai sutapdavo su Valentino diena (dėl laisvadienio), galvojau, kaip smagu, kad Meilės diena ir svarbi Lietuvai šventė yra taip arti viena kitos. Juk meilė gali būti visokia, o meilė valstybei, kurioje gyveni yra tokia pat svarbi, kaip ir meilė artimam.

Esu tikra, kad švenčių tradicijas kuriame patys ir tai pradėti daryti galima bet kada. Švęsti tokias šventes kaip Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji lygiai taip pat smagu ir minioje žmonių miesto aikštėje, ir namuose, kartu su savo šeima. Praėjusį savaitgalį namuose turėjome Vasario 16 -osios dienos pietų repeticiją, su puošniu stalu, skaniais patiekalais ir susikūrėme tikrai šventišką nuotaiką, viską planuojame pakartoti ir po savaitės.

Kaip žinia, Tu dabar skaitai tinklaraštį apie namų interjero dekoravimą, todėl viską nufotografavau ir pasakoju Tau. Šią savaitę, keliuose įrašuose pasidalinsiu su Tavimi, kaip dekoruoti ne tik stalą, bet ir namus Vasario 16-ajai. Smagiausia, kad taip papuošti namai gali būti beveik visą mėnesį, iki pat Kovo 11-osios :)

IMG_9675

Štai tokį ar panašų stalą siūlau Vasario 16- osios pietums. Šventiškumo čia suteiks stalo tekstilė ir minimalūs akcentai su lietuviška atributika.

Vasario 16 pietūs

Sakyčiau, esame laimingi, turėdami tokių linksmų spalvų vėliavą. Kai už lango dažną dieną – vasario pilkuma, geltona, žalia ir raudona yra puikios spalvos namams dekoruoti ir suteikti linksmumo, kurio trūksta gamtoje.

Stalui dekoruoti aš naudojau daiktus, jau esančius namuose. Žalia staltiesė puikiai tiko kaip fonas. Lietuvos vėliavos spalvų virvelę, kurią radau siuvimo prekių parduotuvėje, paprasčiausiai sukarpiau gabaliukais ir panaudojau perrišti servetėlei.

lietuviško stalo dekoras

Taip pat geltoną, žalią ir raudoną juosteles panaudojau papuošti taurėms.

IMG_9691

Raudoną širdelę, kuri taip pat puošia stalą, galėjai matyti ir mano Kalėdinėse dekoracijose, na, o žalias rutulys yra vienas iš namų dekoravimui skirtų daiktų, kurių visada yra mano namuose.

Be abejo, stalą gali puošti ne tik pavasarinės gėlės vazonėlyje, bet ir bet kokia, Tavo namuose esanti gėlė, kuri savo dydžiu tiks padėti ant stalo. Apie gėlių vazonėlio puošmeną parašysiu atskirai šią savaitę. Jei ant stalo nenori dėti vazono, gali puošti jį skintomis gėlėmis. Tai gali būti geltonos ir raudonos tulpės, kurios kartu su žaliais lapais atkartos Lietuvos vėliavą.

Taip pat Vasario 16-osios stalo dekorui naudoti daiktus, kuriuos gali rasti, pvz. tarp vaikų žaislų. Pernai aš naudojau kaladėles su raidėmis ir širdelę, kuri liko nuo Valentino dienos dekoro.

Lietuva

Kaip matai, nereikia namų nukabinėti vėliavomis ir herbais, kad sukurtum Lietuvos šventei tinkamą nuotaiką, užtenka kelių akcentų, šeimos bendrumo ir šventės nuotaika garantuota.

Kaip pasigaminti virš stalo kabančią širdelių dekoraciją gali perskaityti čia –> Širdelių dekoracija virš stalo

Kaip pasigaminti gėlių vazonėlio dekoraciją? Greitai –> Gėlių vazonėlio dekoracija

Papasakok, kaip Tu planuoji švęsti Vasario 16-ąją ir būtinai savo šventimo tradicijomis pasidalink Prezidentūros puslapyje. Negali žinoti, gal pavyks susitikti ir su Lietuvos prezidente ;)

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Prieš keletą metų ir mes nusprendėm, kad reikia švęsti valstybines šventes :) Šventiniai pietūs, būtinai pyragas, o šiais metais ir mini dekoracijos :)

  2. Nuostabu! Labai džiaugiuosi, kad valstybinės švetės tampa tikromis šventėmis, o ne šiaip „paminėjimais”.

Komentarai nepriimami.