Susipažink: Donata nauja TKN komandos narė

Kai Donata prisijungė prie Ten Kur Namai  tinklaraščio,galvojome, kaip čia geriausia būtų ją pristatyti. Aš manau, kad žinoti, kas yra tekstų, kuriuos skaitai autorius yra svarbu. Taip sugalvojome, kad geriausia bus Donatai papasakoti apie save pačiai.

Aš galiu pasakyti tik tiek, kad Donata – nepaprastai spalvinga, aktyvi, idėjų kupina moteris. Donatos namai, kaip ir ji pati spinduliuoja energija, spalvomis ir puikia nuotaika (nuotraukos, deja neatspindi nei pusės to, ką pajutau apsilankiusi svečiuose). Esu tikra, kad jos atėjimas į TKN, atneš mano tinklaraščiui įvairovės, o Tau bus tik įdomiau skaityti kelių autorių tekstus. O dabar tegul pasakoja Donata :)


Papasakok apie save, kas tu, kaip tu susijusi su interjeru ir namų dekoravimu.

Esu tokia nenuorama, ieškotoja mama, auginu dvi mažametes dukras Upę ir Mingailę, o save išbandau dar ir interjero apipavidalintojos moksluose. Aš turbūt būsiu iš tų, kurie mokosi visą gyvenimą, nes jau esu baigusi muzikos vadybos studijas, tada metus tyrinėjau Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos sistemą (ji man labiausiai netiko), o dabar baigiu itin šiuolaikišką profesinę mokyklą Vilniuje, kurią galiu lankyti kartu su savo mergaitėmis. Aš atlieku kūrybines užduotis dirbtuvėse, o jos žaidžia vaikų socializacijos kambaryje. Ir taip jau antrus metus.
Esu nuolatos kupina idėjų. Kažkada pastebėjau, jog lankydamasi erdvėse pirmą sykį, matau jas nesamais vaizdiniais, tiesiog vietoje projektuoju pokyčius savo stiliumi. Tada atėjo suvokimas, kad į interjero dekoravimą galėčiau pažiūrėti rimčiau, nei kad žurnalų vartymas, savo namų ir tėvų sodybos tobulinimas, ar koliažų klijavimas savo malonumui.

pianinas interjere

Profesinėje mokykloje gavau papildomą dozę informacijos, kurią, atrodo, suvirškinau. Daug gilinausi į pasenusių baldų restauravimą, medžiagotyrą, braižybą, ergonomiką, meninį paviršių dekoravimą. O kai susidūriau su tekstile – supratau, kad tai mano didžioji aistra ir meilė. Ir kad interjero dekorą aš labiausiai jaučiu per ją. Beje, gimus antrai dukrai, iš honoraro už muzikos grupės vadybą, nusipirkau pirmąją siuvimo mašiną. Prieš pat 2015metų Kalėdas pasiuvau pirmąsias 20 savo kurtų lininių staltiesių etno raštų motyvais, ir, deja, nebeturiu nei vienos sau. Džiaugiuosi, kad kelios papuošė stalus Izraelyje ir Londone, o kitos nugulė labai įdomių ir man mielų žmonių namuose.

namų tekstilė
O dabar labiausiai noriu sudėti savo geriausius įgūdžius į vieną: t.y. panaudoti žurnalistinę rašymo patirtį iš kultūros portalo Ore.lt ir ilgų metų domėjimosi interjero dekoravimu, o tą kombinaciją realizuoti tavo tinklaraštyje TenKurNamai.

Kokie yra tavo namai?

Mano namai yra toks absoliučiai standartinis Vilniaus Šnipiškių rajono butukas. Maža virtuvė, du kambariai, balkoniukas. Gyvenu čia nuo studijų metų, turėjau vieną kambarį, kitame būdavo nuomininkai. Interjeras buvo klaikus – koridorius geltonas taškytas žaliai raudonais dažais, didesnis kambarys rožinis ir įrėmintas kokias tais rudais dažais, miegamasis žydras su tamsiais rėmais. Tokios sienos, tokios lubos. Ir nuo tada prasidėjo pertvarkymai.
Studentiški tai tokie mažyčiai: gaunu stipendiją – nusiperku du rulonėlius tapetų, bet tokių wow, stiprių, kokybiškų,o draugas padeda išklijuoti. Sugalvojom crazy idėją – įrėminti juos kaip paveikslą į juodą rėmelį, tada sekė durų dažymas juodai, mandalos piešimas ant stiklo durų viduje. Tėvai nupirko violetinę sofą su plytų spalvos pagalvėlėmis. Taip išjudėjome iš sovietinių butų auros taško.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dabar šis butukas yra mano šeimos namai. Būname, dūkstame ir kuriame jau keturiese. Turiu kantrų vyrą, kuris paskutinių mano dvejų metų didelius namų keitimo užmojus palaiko ir padeda įgyvendinti, todėl galiu drąsiai pasakyti – mes šimtu procentu savo namus kuriame patys.Tiesa, po paskutinio baldų perstumdymo, turėjau pasižadėti, kad pusę metų permainų nebus : ) Įsileidome ramesnių spalvų, vienas kambarys apsivilko pilką rūbą, kitas gelvai žalsvą. Tačiau, būdama atkakli eklektiško interjero stiliaus šalininkė, kambariuose derinu tikrai daugiau nei tris spalvas, o detalės, kaip priklauso, jungiamos senos su naujomis. Tarkim prie restauruotos retro spintelės ir klasikinio šviestuvo iš sendaikčių turgaus, dera Ikea knygų lentynos ir moderni darbo kėdė. Pianinas yra pagrindinio kambario akcentas. Aš baigusi fortepijono klasę menų mokykloje, o vyras muzikuoja rimčiau. Tai ir vaikų itin mėgstamas instrumentas.

Kas tavo namuose tau svarbiausia?

Svarbiausia, kad visi keturi turėtume erdvės ir galimybės pabūti savimi, užsiimti savo mėgstamais dalykais, Namai yra tokia erdvė, kur pirmiausia juose gyvenantiems turi būti jauku, juose turi stovėti tokie baldai, būti sudėti tokie daiktai, kokie yra jiems mieli, reikalingi, naudojami. Antra, malonu ir gera čia turi būti ir svečiams, jie turi jaustis laukiami. Juk smagu dalintis, o ne būti užsidarius duris ir vienam mėgautis savo puikiu interjeru :) Beje, aš pati labai mėgstu eiti į svečius. Bet ne pasivaišinti, kaip Mikė Pūkuotukas, o akių ir širdies palepinti. Mūsų visi draugai ir šeimos nariai taip įdomiai, jaukiai gyvena. Stengiuosi visada juos pagirti už namų puoselėjimą.

Be ko neįsivaizduoji savo namų.

Mano namai neįsivaizduojami be knygų, muzikos instrumentų, tekstilės gaminių – pagalvėlių, užklotų, užuolaidų, kilimėlių, bei natūralių indiškų smilkalų. Juos nuo seno dedu į visas spintos kerteles, ypač prie skarelių, šalikų skyriaus. Dar labai svarbus vakarinis apšvietimas – mėgstu sujungti kalėdines lemputes ištisus metus, skaitymo lempas, tiesioginė vieno šviestuvo šviesa vakare mane šiek tiek erzina.


Po kelių dienų mėnesiui su šeima išskrendame į Maroką.Ten keliausime jau trečią kartą. Dukra Upė(4metai) sako: “Mama, kai tik lėktuvas nusileis, bėgsim”. “Kodėl”, atsakau. “Taigi pirksim skraidantį kilimą. Bet viską angliškai tu sakysi. Ruoškis”.
Ruošiuosi. Ir ne tik pirkti kilimą, bet ir parašyti tris straipsnius į TenKurNamai tiklaraštį tiesiai iš Maroko apie tekstilę, maistą bei keliavimą su vaikais. !

donata. upe. marokas


Linkiu Donatai ir šeimynai ne tik rasti skraidantį kilimą (kaip žinia, marokietiški ilimai, net be skraidymo funkcijos – nuostabūs), bet ir nuostabiai praleisti laiką Maroke. O mes labai laukiam įspūdžių ir vaizdų :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

Komentarai nepriimami.