Joninių vainikas ne tik Tau pasipuošti

Vasarą laikas bėga nepastebimai. Žiūrėk, čia laukėm Birželio, čia – Joninės jau tuoj! O kokios Joninės be vainiko? Šiandien Viktorija iš Žolynai pasakoja kaip susikurti Joninių vainiką. Jei įkvėpimas pagaus ir vainikų pasigaminsi ne vieną, siūlau tokiais Joninių vainikais puošti namus, šventinį stalą ir bet urią kitą vietą, namuose, lauke, sodyboje.


Kai vasarą vaikystėje viešėdavau pas senelius Kernavėje, labiausiai tylų miestelio gyvenimą sudrumsdavo arba savaitgaliais pravažiuojančios vestuvininkų kolonos, arba ilgiausios nakties – Joninių – šventimas. Atmintyje labiausiai įstrigę laužai ant piliakalnių, kurių – kaip vaikystėje dažnai būna ypatingomis progomis – būdavo ypač sunku išlaukti, nes juos uždegdavo tik sutemus. Ir – vainikai, nupinti iš smilgų, pievų gėlių, ąžuolų lapų. Pamažu temstant viskas iš tiesų apsigaubdavo stebuklingumu ir tą ypatingą jausmą sustiprindavo tos šviesios nakties išgyvenimas čia ir dabar.

Manau, kad iš vaikystės kiekvienas iš mūsų turim savo ypatingą ir mylimą būdą pinti vainiką, tad šiandien aš norėčiau pasidalinti savuoju. Beje, tokiu vainiku galima puoštis ne tik per Jonines – jis taip pat galėtų būti dovana ir mergvakario proga.

Joninių vainikėlis

Pasigamink Joninių vainiką pati

Tau reikės:

  • Pievų žolių, smilgų, gėlių
  • 6 ar 8 vnt. 22-25 cm ilgio vielučių
  • Floristinės juostelės
  • Tvirto siūlo ar vielutės
  • Kaspino
priemonės vainikui pinti
  1. Iš vielos iškirpk 6 ar 8 vnt. 22-25 cm ilgio vielutes.
vielutės

2. Kad vainiko rėmelis būtų tvirtesnis, naudosime dvigubą vielutę. Tad pirmiausia paimk keturias vielutes, jas sujunk ir apvyniok floristine juostele – tai bus ne tik sutvirtinimas, bet ir apsauga nuo įsidūrimo.

pirmas sutvirtinimas

3. Toliau paimk dar dvi vielutes ir pritvirtink tokiu pačiu būdu. Jeigu reikia didesnio vainiko, gali pritvirtinti dar dvi vielutes.

antras sutvirtinimas
  1. Dabar visas šias sujungtas vielutes apvyniok floristine juostele ir užlenk galus – tai bus kabliukai, kuriais galėsi pasireguliuoti vainiko dydį.
vainiko pagrindas
  1. Dabar iš savo pasirinktų gėlių, smilgų ir žolynų pasigamink mažų puokštelių.
puokštelės Joninių vainikui
  1. Puokšteles tvirtinti prie vainiko pagrindo gali plona vielute, tvirtu siūlu ar floristine juostele. Pradėk nuo tos vietos, kur yra kabliukas. Tvirtink po vieną puokštelę prie pagrindo nekeisdama krypties.
pirma puokštelė
  1. Kai baigsi, prie kabliukų gali pririšti kaspiną.
vainikas su kaspinėliu
vainikas ant stalo

Gražių ilgų naktų!

Nuotraukos Viktorijos Prušinskienės

Paskelbta$ sPažymėta$ s