Pantone paskelbė 2014 metų spalvą

Prisipažinsiu, pradėjusi rašyti TenKurNamai tikėjausi, kad čia galėsiu sudėti savo mintis apie interjero dekoravimą. Pasidalinti kitokiu požiūriu į namų kūrimą. O dabar stebiu kur mano tinklaraštis mane veda. Ir stebiuosi kiek visko naujo sužinau ir surandu.

Kas tas Pantone? Paklausi Tu. Iki vakar nežinojau ir aš.

O kaip sužinojau apie Pantone? Per įvairius interjero dekoro tinklaraščius vakar pasklido žinia, kad Pantone paskelbė 2014 metų spalvą. Ką? Kas? Pantone?

via Apartment Therapy

Visų žinių šaltinis Wikipedia labai išsamiai aprašo ir papasakoja apie Pantone kompaniją, taip pat Pantone standartizuotą spalvinę sistemą. Aš net nenutuokiau, kad tokia yra! O gyveni žmogus ir mokaisi. Jei nenori, nemoki ar tiesiog penktadieniškai tingi skaityti Wikipedijos straipsnį, čia trumpai apie tai:

Pantone yra sistematizuota spalvinė sistema (sistema PMS – Pantone Matching System), čia nurašiau iš Wikipedijos. Ši sistema priklauso kompanijai tokiu pačiu pavadinimu. Pantone spalvinė sistema naudojama spaustuvėse taip pat gaminant dažus, medžiagas ir pan. ir kiekvienais metais Pantone skelbia ateinančių metų spalvą.

Ir gal nebūčiau aš rašiusi apie Pantone ir 2014 metų spalvą, jei ta spalva nebūtų tokia mano mėgstama ir mylima. Ar bent panaši į ją.

via Aparthament Therapy

Ar naudoti šią spalvą namuose? Būtinai taip! Nebūtina dažyti taip visą kambarį. Nors žinau, kad mano dukra labai apsidžiaugtų, jei gautų tokį violetinį/rožinį kambarį. Įvairios interjero detalės, namų dekoro elementai šalia pilkos, ar net švelniai geltonos spalvos, turėtų atrodyti labai gražiai. O kur dar šimtai, jei ne tūkstančiai šios spalvos atspalvių ir variantų.

Ir net jei šita spalva visai ne Tavo, dabar tu žinosi, kas tai yra Pantone ir kokia yra 2014 metų spalva.

O gal vis dėl to naudosi ar jau naudoji šią spalvą savo namuose?

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s