Kaip įrengti moksleivio kambarį

Iki rugsėjo pirmosios liko mažai. Vyresnius moksleivius guodžia tik tai, kad šiemet mokslo metai prasidės tik rugsėjo 3 :) o skubantiems ir norintiems kuo geriau įrengti pirmokui darbo vietą, laiko taip pat yra truputį daugiau. Šiandien dalinamės patarimais, kaip sukurti patogią ir gražią darbo vietą (vaiko) mokinio kambaryje. 

Augantys baldai

Įprasta, kad darbo vieta vaiko kambaryje atsiranda prieš jam einant į pirmą klasę. Kaip jau du kartus praėjusi šį kelią noriu perspėti, kad pirmokai prie stalo daug dažniau žaidžia, piešia ir veikia kitus, su mokslais tiesiogiai nesusijusius dalykus. 

Dėl aukščiau paminėtų priežasčių siūlau pagalvoti, kokius baldus perkate. Tegul jie būna ilgaamžiai. Tie kurie tinka pirmokui, tegul po kelių metų tarnauja ir penktokui. Jūs net nepastebėsite, kaip laikas prabėgs, nes kai vaikai pradeda eiti į mokyklą, tėvai laiką pradeda skaičiuoti nuo rugsėjo iki rugsėjo :)

Taigi, apsaugokite save nuo papildomų pirkinių kas kelis metus ir geriau vieną kartą nupirkite gerus, kartu su vaiku augančius baldus. Tokių baldų pasirinkimas parduotuvėse auga. O pasirinkę tokius baldus laimėsite net kelis dalykus – sutaupysite laiko ir pinigų ateityje ir svarbiausia – saugosite vaiko nugarą ir stuburą. Kartu su vaiku augantys baldai leidžia reguliuoti jų aukštį pagal vaiko ūgį, taip vaikai išvengia krypstančio stuburo, nuovargio ir nepatogaus sėdėjimo.

Nors atrodo, kad pirmokas dar mažas, kam jam to didelio stalo, išties, ant vaiko stalo vyksta daugybė reikalų. Todėl stalas turi būti pakankamai didelis. Ant jo turi tilpti knygos, pieštukinė, būtinai patikrinkite, ar ant stalo telpa kompiuteris, net jei prieš pirmą klasę vaikas juo nesinaudoja, ar naudojasi labai mažai, metams bėgant laiko prie kompiuterio jie praleidžia vis daugiau. Ir mokydamiesi ir žaisdami.

Reguliuojamo aukščio stalas ir stalčių blokas
Reguliuojamo aukščio kėdė

Vaiko kambario apšvietimas

Žinoma, geriausia, kad namų darbai, skaitymas ir kiti reikalai vyktų natūralioje dienos šviesoje. Tai įmanoma ankstyvą rudenį ir vėlyvą pavasarį. Niūriuoju metų laiku būna, kad vaikai iš mokyklos grįžta jau sutemus, todėl reikia užtikrinti, kad vaiko kambaryje būtų ne tik šviestuvas ant lubų, bet ir taškiniai šviestuvai, skirti apšviesti skirtingas zonas – stalinis šviestuvas, apšviesti ruošiamus namų darbus, šviestuvas prie lovos – skaityti knygą prieš miegą.

Nuo vaikystės žinau ir čia primenu – šviesa ant darbo stalo turi kristi iš kairės pusės (dešniarankiams) arba iš dešinės pusės (kairiarankiams). Toks reguliavimas reikalingas tam, kad rašydamas vaikas neuždengtų sau šviesos. Taigi, jei stalas stovi prie lango, įsitikinkite, kad šviesa krenta iš reikiamos pusės, taip pat ir stalinį ar ktokį šviestuvą statykite priešingoje pusėje, nei ranka, kuria vaikas rašo.

Toršeras

Dekoratyvios detalės

Dažniausiai vaikų kambariai yra pilni žaislų ir knygų. Atsiradęs darbo stalas tampa dar vienu paviršiumi, ant kurio galima sudėti mašinėlių ar lėlyčių kolekciją. Jei Jūsų šeimoje tai nepriimtina, sutarkite su vaiku, kad ant darbo stalo bus tik su mokykla susiję daiktai.

Ant darbo stalo puikiai tinka dėžutės smulkmenoms – sąvaržėlėms, segtukams, klijams, teptukams ar bet kam, ką sugalvosite. Įvairios dėžutės labai gelbsti norint palaikyti tvarką. Aš pati mokinio stalo neįsivaizduoju be pieštukinės. Jos nebūtina pirkti naujos – galia pasigaminti patiems, arba pritaikyti namuose esantį indą ar gėlių vazoną. Pieštukai nuotraukoje, pavyzdžiui, sudėti į indą, kurio pirminė paskirtis – virtuvėje sudėti įrankius.

Jei vaikas jau moka, ar tik mokosi pažintį laiką, ant stalo galima pastatyti laikrodį, o mokyklinei nuotaikai pastiprinti – paveikslą į temą.

Indas, kurį galima panaudoti pieštukams 
Daiktadėžės
Laikrodis
Paveikslas (nuorodoje panašus)

Poilsio vieta

Mokytis ir sužinoti naujus dalykus daug smagiau, kai žinai, kad po to gali ir pailsėti. Greičiausiai vaiko kambaryje stovi lova, gal net fotelis. O fotosesijai radome Berry salone ir tokią banketę, ant kurio galima – sėdėti, pasidėti kuprinę ar kitus daiktus, o kai nakvoti lieka draugas ar draugė – šis mažas baldas transformuojamas į patogų, laikiną čiužinį.

Jei tokios banketės nesinori – kita gera išeitis yra sėdmaišis, kurio labai nori visi mano vaikai. Nes kol brolis ruošia pamokas – ilsėtis gali mažoji sesė.

Banketė
Veltinio krepšys daiktams
Sėdmaišis
Pagalvėlės

Būtinai įtraukite į kambario pertvarką ir naujų baldų pirkimą būsimą mokinį. Klauskite vaiko nuomonės, leiskite jam rinktis spalvas. Jei spalvų klausimu labai nesutariate ir nenorite dažyti kambario visomis vaivorykštės spalvomis, sutarkite kas už kokią, kambario pritaikymo mokykliniam etapui, sritį esate atsakingas. Sėkmingo pasiruošimo mokyklai!

Baldai ir aksesuarai iš Berry
Idėja ir nuotraukos Sigita Petrunina

Paskelbta$ sPažymėta$ s