5 būdai, kaip palaikyti tvarką vaikų kambaryje

Vaikų kambariai namuose, dažnai yra tarsi atskira respublika, kurioje daug veiksmo, mažai nuobodulio ir daug chaoso. Todėl tvarka vaikų kambaryje reikalauja nuolatinių pastangų. Rodos net tada, kai būname sumaniai sukūrę ir kantriai perpratę tvarkymosi sistemą, ji griūna kaip kortų namelis. Ir pradedame galvoti, kad vaikų kambaryje galioja kitos, nerašytos taisyklės, apie kurias tėvams nebuvo pranešta. Išanalizavau dešimtis patarimų, kaip palaikyti tvarką vaikų kambaryje. Dalis neveikė, kita dalis netiko, tačiau galiausiai TenKurNamai atrinkau 5 veiksmingiausius būdus, kurie iš tikrųjų padėjo.

Leiskite vaikams atrinkti dalykus, kurių jie nenori

Anksčiau aš priimdavau sprendimą, kurie žaislai, knygos ar drabužiai lieka vaikų kambaryje, o kuriuos lengva širdimi atiduodu kitiems. Nemažai žaislų likdavo, nes nedrįsdavau išmesti, klaidingai spėdama, kad vaikai vėl norės su jais žaisti. Pradėjau mokytis įgalinti vaikus priimti sprendimą patiems, o tai atvėrė netikėtus ir įdomius pokalbius. Ilgai laikytą piešimo lentą jos pačios pasiūlė atiduoti tiems, kurie neturi. Pabandykite leisti vaikams nuspręsti, ką nori pasilikti, o ką mielai atiduotųda.  

Turėkite tvarkymosi rutiną

Vieną dieną pareiškiame, kad reikia tvarkytis po pusryčių, o kitą kartą liepiame tvarkytis vėlai vakare. Vaikai nebūtinai nori tvarkytis tada, kai to nori tėvai. Pakabinkite sąrašą, kiek kartų per savaitę ir kuriomis dienomis reikia tvarkytis. Vaikai pamažu pripras prie rutinos ir nekels klausimų, kodėl dabar pat turi mesti mėgstamą užsiėmimą ir eiti tvarkytis. 

Tvarkymąsi paverskite smagia užduotimi

Kruopštus tvarkymasis mūsų namuose vyksta savaitgaliais, tačiau trumpi tvarkymai padeda palaikyti tvarką iki savaitgalio. Tvarkymąsi pavertėme smagia užduotimi, nes, įjungus pasirinktą dainą visu garsu, lenktyniaujame, kas per 5 minutes sutvarkys daugiau. Retsykiais nutinka taip, kad vaikai prašo kartoti tvarkymosi procesą, nes juos įtraukia smagios lenktynės. Mano širdis negali džiūgauti labiau, tačiau nereikia pamiršti, kad tvarkausi kartu su jais. 

Drabužių stalčiai pažymėti lipdukais

Tvarka drabužių stalčiuose atrodė neįmanomas reikalas, nes pėdkelnės atsiduria prie marškinėlių trumpomis rankovėmis, o pastarieji susimaišo su marškiniais ilgomis rankovėmis. Nors sistema stalčiuose buvo aiški, tačiau pasirodo, kad ji aiški tik man. Lipdukai, žymintys drabužių grupes, padarė perversmą. Šį patarimą gavau iš darželio vadovės Didžiojoje Britanijoje, kuri sakė, kad jos ugdymo įstaigoje žaislų vietos visada pažymėtos lipdukais. 

Dėžės smulkiems daiktams 

Pieštukai, mašinos ratas, kartono atraiža, plastilino gabalėlis, drožtukas, smulkūs žaislai – kur dėti visas smulkmenas? Šie daiktai niekada neturi vietos, nes atsiranda ir dingsta savaitei tūnoti vėl po lova. Visa tai iškeliavo į vieną dėžę, skirtą smulkmenoms. Kai reikia tvarkytis, vaikai pasiėmę šią dėžę keliauja po kambarį, rinkdami viską nuo grindų. 

Skirtingi namai turi skirtingas tvarkymosi rutinas, tačiau svarbiausia nuolat bandyti ir rasti savąsias. Galų gale rutina tikrai palengvina tvarkymosi procesą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.


Sonata Šulcė – kultūros istorikė, knygos “Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII amžiaus miestą autorė”. Sonata kuria prekių ženklų strategijas ir teikia rašymo konsultacijas. Sonatą galima rasti Instagrem’e

Paskelbta$ sPažymėta$ s