Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Interjero dekoravimo tendencijos 2014 metais

2014/01/09

Naujų metų pradžia tai tas laikas kai skelbiamos pranašystės, prognozės ir metų tendencijos. Neišimtis – namų dekoras. Dabar pats laikas Tau ir man sužinoti kas šiais metais bus “ant bangos”. Net jei nemėgsti gyventi pagal taisykles, jas žinoti gerai. Kad galėtum laužyti ir gyventi pagal save.

Spalvos

Kaip ir rūbų, taip ir namų interjero spalvos keičiasi kiekvienais metais. Jei nori neatsilikti nuo mados sienas ar tik vieną sieną dažyk geltonai, tamsiai raudonai, gali naudoti chaki spalva bei žydrą (teal blue). Daugiau informacijos ir su kokiomis spalvomis dera madingos spalvos rasi čia.

Man patinka ir dažnai, žiūrėdama interjerų nuotraukas pastebiu tamsiai mėlynas (Navy Blue) sienas. Gražu, turiu minčių mūsų būsimame miegamajame bent vieną sieną taip nudažyti.

O kiti dažo ne tik sienas, bet ir lubas tokia spalva. Nes toks mergaitės, kurios čia kambarys noras. Mūsų šiemet taip pat laukia vaikų kambarių pertvarka. Tikrai atsižvelgsiu į norus ir pageidavimus. Žinau tik vieną – rožinio kambario nebus. Rožiniai akcentai – labai prašom.

Dar vienas dažnai pasitaikantis variantas – visiškai baltos ar labai šviesios sienos. Šis etapas mūsų namuose jau baigėsi. Tačiau jei Tu nori lengvai keisti nuotaiką namuose, tokia sienų spalva Tau pati tinkamiausia. Baltos ar šviesios sienos pats geriausias fonas ryškiems akcentams ir namų dekoro elementams. Smulkias detales pakeisti lengviau nei perdažyti sieną.

Nepamirškim ir šių metų Pantone spalvos. Turbūt mažai kas ryšis šiais metais tokia spalva dažyti visą kambarį, bet kaip ryškus akcentas kambaryje ši spalva man labai patinka.

Formos ir raštai

Vis dažniau geometrinės formos ir raštai atsiranda namų dekoro elementuose. Ir jų vis daugiau visur, vakar vienoje statybinių prekių parduotuvėje suskaičiavau turbūt tris skirtingus vazonus, kurių vienas bendrumas buvo geometriniai raštai.

Kaip atsvara griežtoms geometrinėms formoms – gėlės ir viskas su gėlėmis. Gėlių raštai interjerui suteikia jaukumo ir moteriškumo. Pavyzdžiui norėdama suminkštinti griežtų, kampuotų formų baldą dekoruok jį gėlėtomis pagalvėmis.

Rankdarbiai

Ne viename interjero tinklaraštyje pastebėti daiktai pagaminti naudojant makrame techniką mane labai sužavėjo. Nežinai kas tas Makrame? Makrame – tai dekoratyvinių mazgų technika (mazgų rišimas), lietuviškai vadinami pinìkai, yra vienas iš seniausiai žinomų žmonijos išradimų (daugiau čia).

Gal ir pas Tavo močiutę ant sienos kabėjo pelėda iš lininės virvės ar siūlo. Pas mano močiutę dar ir dabar tokia paukštė kabo verandoje. Ir tai iš mazgų sukurtai pelėdai mažiausiai 30 metų. Šiuolaikiniai ant sienų kabinimi grožiai  – ryškūs, kitoki, derinami su metalu, medžiu. Prisipažįstu – pirkau šiandien virvės ir bandysiu kažką suraišioti. Jei pavyks (tikrai pavyks) rezultatu būtinai pasidalinsiu.

Mezgimas ir nėrimas – didesniu masteliu. Virbalai ir siūlai dabar naudojami ne tik šalikams ir kojinėms megzti. SmartArt  mezga nuostabiausius pufus ir krepšius diaktams susidėti. O ar esi mačiusi kilimų – didelių nertų servėtėlių?

Skirtingų stilių derinimas

Labiausiai mane žavintis dalykas, kurį ir pati darau, tai skirtingų stilių baldų ir daiktų derinimas. Jau turbūt žinai, kad man labai patinka seni baldai. Bet net ir norėdama (o nenoriu), visų namų tokiais baldais tikrai neužstatysiu. Todėl mūsų bendrajame kambaryje, kaip ir visuose namuose, puikiai dera ir seni ir šiuolaikiški baldai. Džiaugiuosi tokių derinimo pavyzdžių atradusi Lietuvoje. Tinklaraščio Šiaudinė Troba autorė ir trobos šeiminkė nuostabiai suderino naują IKEA virtuvę ir anksčiau turėtą medinę indaują. Šiame tinklaraštyje taip pat rasite daugiau šio išskirtinio namo nuotraukų.

Kas naujo Tavo namuose? Kuriuos iš populiarių dalykų ketini pritaikyti? O gal manai, kad visiškai nereikia į tokius dalykus atsižvelgti? Papasakok komentaruose.

 

Share:
2 comments so far.

Atsakymai į “Interjero dekoravimo tendencijos 2014 metais”: 2

  1. Agne parašė:

    Labai įdomios idėjos. O ką galėtumėte patarti dėl užuolaidų? Galvojam užsisakinėti foto roletus iš http://www.info.lt/imones/Domus-Lumina-UAB/2204443 bet svarstau ir apie užuolaidas, jog kažkaip mieliau atrodo :)

  2. Sigita parašė:

    Mes namie tik labai neseniai pasikabinome užuolaidas. Anksčiau gyvenome tik su roletais. Užuolaidos kambariui suteikia minkštumo, jaukumo. Pagalvokite apie tai, kad jei langas didelis, užuolaida dengs nemažą sienos plotą. Ar norite, kad tai būtų kambario akcentas? Tada galite rinkitės ryškias užuolaidas ar kitą langų uždangalą. Pagalvokite ir apie tai ar neatsibos raštai ar vaizdai ant roletų? Ar neužsimanysite vietoj jų kažko kito ateityje?

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!