Ar salionas vis dar svetainė? 7 metai – 3 vieno kambario remontai. Kodėl?

Šunys miega ant sofos
Šunys miega ant sofos

Svetainė, salionas, bendras kambarys, pagrindinis kambarys ar gyvenamasis kambarys.

Kaip jūs vadinate kambarį, kuriame praleidžiate daugiausia laiko? Kaip vadinate tą patalpą kur bendraujate su šeima, žiūrite televizorių, priimate svečius ar paklojate papildomą lovą atvykusiam giminaičiui?

Pagrindinio namų kambario pavadinimas svetainė, ar kaip sakydavo mano močiutė – salionas, nebetinka šiam kambariui.

Man labai patinka anglų kalboje naudojams pavadinimas living room  – gyvenamasis kambarys. Šis pavadinimas geriausiai atspindi tai ką mes jame ir veikiame  – gyvename. Aš pasirinkau dar kitą pavadinimą – bendrasis kambarys, nes jame mes dažniausiai laiką leidžiame bendrai. Visi kartu, žaidžiam, piešiam, valgom, skaitom, priimame svečius, baramės ir draugaujame. Šunys čia miega, kai tik ištaiko momentą užlipti ant sofos, jie būtinai taip ir padaro.

Svetaine jis tampa tik laukiant svečių. Visi daiktai be vietos sudedami į tam skirtas vietas (ar tik pas mane vieną taip?), užtiesiama graži staltiesė, o namai pakvimpa pyragu. Svečių nelieka ir vėl viskas grįžta ten, kur ir (ne)priklauso.

Kodėl remontas trečią kartą per 7 metus?

Pirmas kartas – reikėjo namus paversti savais – tapetavom visas sienas, sudėjom grindis.

Antras kartas – griovėm sienas, įstatėm langus ir duris į terasą. Tapetai jau buvo tapę jaunųjų piešėjų drobėmis, todėl dabar – dažėm. Atrodė, kad dažytas sienas valyti bus lengviau (netiesa!). Išsirinkau labai šviesią spalvą. Ir nei karto nesigailėjau. Nors ant tokių sienų piešti buvo dar smagiau, iš to amžiaus vaikai jau išaugo.

matosi "Pirmo karto" tapetų likučiai
Matosi Pirmo karto tapetų likučiai

Trečias kartas – jau greitai. Ir vėl dažysim. Dabar aš noriu žalios spalvos. Ne visam kambariui, tik dviems sienoms. Tos pačios sienos Pirmą kartą jau buvo tapetuotos raštuotais tapetais, dabar jos bus žalios spalvos.

Ir čia ne tik dėl grožio, bet ir dėl praktinių sumetimų. Pro šias sienas dažniausiai vaikštom mes visi. Todėl nuo mūsų rankų, šunų nosių ir uodegų dabar sienos tam tikrose vietose yra švelniai murzinos. Aš tikiuosi, kad tamsesnė spalva bus praktiškiau. O kambarys bus ryškesnis ir gyvesnis.

Pradėjusi galvoti kokią spalvą rinktis – ilgai dvejojau. Atrodė ir tamsesnė pilka gerai, o gal ruda, o gal oranžinė. Kol pastebėjau, kad visuose žurnaluose, kuriuos vartau – atsižymiu tik žalio atspalvio sienas, Pinterest’e pradėjau ieškoti žalių sienų pavyzdžių. Žalia spalva mane persekiojo. Dabar manau, kad spalva pasirinko mane, o aš prieš žalią neturiu nieko prieš.

Norėčiau, kad būtų taip

My living room

Čia sudėliojau savo kambario viziją. Tokį stalą turim, kaip ir panašų radio aparatą, kurį naudojam vietoj TV staliuko. Dėl gėlėto kilimo dar nežinau, bet svajojant ir planuojant jis man labai čia tiko, kaip ir gėlėtos užuolaidos. Tikrai kabinsim daug įrėmintų dalykų ant žalios sienos. Ir rėmai ir ką rėminti jau yra.

Belieka sulaukti ir pamatysim kiek svajonės prasilenks su realybe. Nauji planai ir idėjos bendrojo kambario atnaujinimui jau netrukus.

Kaip jūs vadinate pagrindinį namų kambarį? Papasakokite.

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Sigute,
    Kur pirkai tokį stalą? :) mes būtent tokio ieškome, bet atrodo, kad kuo paprastesnių dalykų ieškai, tuo sudėtingiau rasti :(

  2. Bus žalia. O kaip ta žalia ant sienos atrodys, matysim.

  3. o super! kaip tau dėkui!!! Ir kaina kokia puiki! Aš ne vieną kart IKEA online stalus žiūrėjau, bet kažkodėl šito niekada nesu mačiusi.

  4. Man kažkodėl atrodo, kad ryškių spalvų norisi, kai trūksta vitaminų. :)

Komentarai nepriimami.