Kas yra Mood board? Kaip idėjas perkelti į gyvenimą?

Pavasarį Tau rašiau ir pasakojau apie idėjas ir įkvėpimus sodo namelio rekonstrukcijai. Neseniai, pristačiau mansardos rezultatus, o šiandien šiek tiek parodysiu ir virtuvės. Kad atsirastų rezultatas, turėjo vykti procesas. O labai svarbi to proceso sudedamoji dalis būna idėja, jos generavimas ir pateikimas. Man priimtiniausias idėjų reiškimo būdas – Mood board. O kas tai? Kaip juos kurti? Kaip naudoti? Skaityk toliau.

Suteikim lietuvišką pavadinimą tam terminui „Mood board”. Gal taip – vaizdų, medžiagos gabalėlių, teksto ir kitų simbolių išdėstymas, skirtas konkrečiam projektui įprasminti arba tiesiog stiliaus, sąvokos, nuotaikos išraiškai pateikti? Šis kūrybinis procesas naudojamas labai plačiai, įvairiose srityse – madoje, dizaine, interjerų kūrime. Aš labai mėgstu kurti idėjinius interjero koliažus. Tai išties meditacinis užsiėmimas, skirtas savitam stiliui ugdyti. Sukarpius, išdėsčius ir suklijavus keletą koliažų, pamatysi, jog atrandi sau priimtiniausią interjero stilių, spalvų derinį ar medžiagas. Tada jau viską kuri tikrovėje – savo namuose.

Rami pastelė virtuvėje

IMG_0563

Šią idėjų lentą kūriau konkrečiai patalpai – virtuvei sode. Kol vyko rimti griovimo (laiptų angai), plytelių ir sienų daužymo (santechnikai iš vonios atvesti į virtuvę) bei statymo darbai, buvo laiko kūrybai, pasvajojimams, kaip išdėstysime turimą virtuvinį komplektą, valgomojo stalą ir buitinę techniką naujoje patalpoje. Jau turėjome aiškias spalvas – mėlyna, nes toks buvo senojo komplekto stalviršis ir žalsva, nes grindų plytelių kol kas keisti neketinome. Reikėjo detalių ir naujos sienų spalvos. Taip gimė ramių, pastelinių spalvų koliažas. Labai norėjosi baltos spalvos. Todėl ją pasirinkome sienoms, papildomoms lentynoms, ir kėdėms. Atsirado ir pilkos – buitinė technika, perdažyta senovinė duoninė, užuolaidos.

koliazas-laiptu

Detalės

Ramiame fone galima daug žaisti detalėmis, formomis, raštais. Todėl staltiesės pas mus keičiamos buvo pagal nuotaiką ir dieną, jų, beje, labai smagu buvo pasisiūti pačiai. Keičiant stalo dekorą, labai kinta ir aplinkos nuotaika. Todėl nesijaudink, jei lėkštės dūžta, ir nebeužtenka stalo komplekto visiems. Dar smagiau derinti skirtingas – sėdintieji prie stalo tikrai tai pastebi ir pasako komplimentų. Ir čia man toks patvirtinimas – saugios spalvos (kaip kad rami pastelė) nebūtinai nuobodžios. Nuotaikai pakelti užtenka ir kelių detalių – pavyzdžiui, gėlių ant duoninės ar arbūzo ant palangės ;)

100930a4-4f66-4a88-b083-597ccc357061

po-darbu

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s