Mood board. Idėjos ir įkvėpimai sodo namelio rekonstrukcijai

Mood Board kūrimo dirbtuvės Rugsėjo 28 dieną, trečiadienį, 18 val. REGISTRACIJA

Kai pavasaris leidžia sau didžiąją laiko dalį pilti ant mūsų lietų ar net sniegą,  siunčia vėją ir saulę pro debesis, neatsitiktinai dairomės įdomesnių renginių, parodų, konferencijų ar mokymų. Taip labai šlapią ketvirtadienį atsidūriau Retroformos salono naujausių audinių ir tapetų kolekcijų pristatyme. Lynne Dilks pristatydama Scion ir Anthology audinius, rodė kaip gimė kolekcijos –  dizaineriai pradėjo nuo  mood boards kūrimo (kitaip –  idėjų, inspiracijų lentų, koliažų). Įkvėpimo dozę gavau milžinišką, tokią, kad neišklausiau paskutinių dviejų dizainerių, nes skubėjau namo veikti.

Idėjinius interjerų koliažus kuriu jau porą metų, bet dažniausiai juos darau tik dėl malonumo, stiliaus ugdymo, spalvų derinimo ir kompozicijos įgūdžių lavinimo. Turiu dvi dideles knygas, kuriose karpiniai, koliažai, įsimintini interjerai, įkvėpimo šaltiniai. Jas netgi datuoju. Turiu 2015 m. ir 2016 m. (šią nuolatos papildau). Karpau, plėšau interjero žurnalus (taip nesikaupia nereikalingų numerių kolekcija lentynose). Klijuoju ne tik iškarpas, taip pat tapetų likučius, audinių atraižas.  Kaip supratai, aš juo mėgstu daryti „gyvus”, nors virtualus tokių koliažų kūrimo puslapis taip pat egzistuoja ir netgi yra labai patogių programų koliažų kūrimui.

Šiandien Tau noriu pristatyti savo du idėjinius interjero koliažus, skirtus sodo namelio permainoms įprasminti. Kol orai neleidžia tęsti tam tikrų vidaus apdailos darbų, aš užbėgsiu įvykiams už akių ir pristatysiu vizijas, kaip atrodys dvi naujos erdvės PO remonto.

Oranžiniai pliūpsniai ir hamakas mansardoje

Vasaromis mūsų šeima kraustosi iš buto į sodo namuką ir iš miesto – į mišką. Taip darome jau penktą kartą. Ten vasaroti susirenka ir vyro močiutė, tėvai. Būna labai gerai, upelio ir miško kaimynystėje su savais. Tik namas toks keistas, keliais etapais statytas, su keturiais įėjimais, daug laiptų. Šiemet vyksta didieji pertvarkymo darbai, tvarkome erdvę virš dviejų garažų – nuostabią mansardą. Joje vasaromis gyvens mano šeima, todėl čia jaučiu laisvę saviraiškai, pasirinkimams.

ood board interjerui

Vietoj linoleumo jau sudėtos medinės grindys, balinsime jas ekologiška alyva, duris pakeitėme vitrininiu langu, kad matytume mišką, gautume natūralios šviesos. Kurdama interjerą, ypač sau, visada turiu tikslą – jei tik galima, nepirkti naujų daiktų, o bandyti verstis iš to kas yra, naujinti senus, perdaryti ir pritaikyti naudojimui. Todėl jokių baldų nepirksime – Sigita atiduoda savo fantastišką sofą, turime daug čiužinių, iš kurių palečių pagalba pasidarysime puikias lovas, ąžuolinis stalas bus atnaujintas ir paverstas kūrybine – darbine vieta, visus tekstilės gaminius per daug metų sukaupiau kelionėse, atidavė mamos, bei pirkau sendaikčių parduotuvėse. Todėl reikėjo tik idėjos, kaip visa tai sujungti į harmoningą visumą.

interjero mood board

Atspirties tašku tapo interjeras, kurį radau ieškodama hamakų pakabinimo idėjų – jis, beje, būtinai bus mūsų mansardoje. Oranžinė spalva bus dominuojanti, nes tokios spalvinės gamos tekstilės gaminius per kelias keliones į Maroką parsivežiau sau dovanų. Prie jos derinsiu melsvus, rausvus tonus, balintas grindis ir sienas, o lubas paliksime tokias tamsias medines lenteles, kokios yra dabar, kad ta balta ir ryškūs akcentai atrodytų dar ryškesni tamsiame fone. Kai tik turiu laisvo laiko, siuvu dekoratyvines pagalvėles iš įvairiausių audinių likučių.

Rami pastelė valgomajame

Antras koliažas skirtas būsimai virtuvei – valgomajam. Keliam ją iš koridoriuko tipo erdvės į buvusį garažą, kad mūsų didelė vasarotojų šeima jaustųsi patogiai. Idėjas diktuoja jau esamos žalsvos spalvos grindų plytelės, šviesiai pilkšvas virtuvės komplektas, bei mėlynas jo stalviršis. Centre stovės apvalus medinis stalas, po juo norime tiesti didžiulį sizalio kilimą, kad erdvė taptų jaukesnė, nes vyraujančios spalvos yra šaltų tonų. Todėl detalėmis kaip staltiesės, valgomojo kėdžių pagalvėlės, užuolaidos bei nauja sienų spalva turtinsime naujo valgomojo interjerą.

IMG_0563

Ar Tau priimtinas toks idėjų pateikimas, kaip koliažas? Ar jau kada mėginai pati jį gaminti? Man tai pats priimtiniausias būdas greitai perteikti idėjas, kurios knibžda galvoje. Jaučiu, kad taip lengviau perduoti emociją kitiems.

Nuotraukos Sigita Petrunina

Nuotraukos iš pirmųjų TenKurNamai Mood Board kūrimo dirbtuvių

Mood Board kūrimo dirbtuvės Rugsėjo 28 dieną, trečiadienį, 18 valandą
REGISTRACIJA

Paskelbta$ sPažymėta$ s