Vaikai ir tvarka namuose. Kada jau laikas mokyti vaikus tvarkyti namus?

Pakalbėkim šiandien apie tvarką. Labiausiai apie tai, kaip tvarką namuose padeda prižiūrėti vaikai. Ir kada yra laikas vaikams prisidėti prie buities darbų namuose?

Neseniai žiūrėjome senas nuotraukas, kur didieji vaikai maži, o mūsų namai kitokie. Dėl to, kad aplink žmones nuotraukose yra didžiulė betvarkė, aš nei vienos tų nuotraukų čia nerodysiu :) Žinoma, galiu teisintis, kad du pametinukai namuose ir vyras komandiruotėje prie tvarkingų namų tikrai neprisidėjo. Todėl jau supratau – kuo didesni vaikai, tuo tvarkos namuose daugiau. Ir kai pagalvoju, nieko mes specialiai nedarome, kad vaikai tvarkytųsi. Nors gal reikėtų? Pastaruoju metu pasiekėme, kad pirmame aukšte nebūtų (beveik) jokių rūbų. Tam yra jų kambariai, komodos ir drabužinė. Na ir žaislų, be abejo pirmame aukšte vis mažiau. Bet čia laikina, iki tol, kol mažosios žaislai okupuos visas pirmo aukšto erdves.

dulkiu-siurblys-philips2

Prisimenu, kaip kiekvieną penktadienį turėdavau išsiurbti namus ir nuvalyti visur dulkes. Kiek man buvo metų? Gal 10 ir daugiau. Beveik tiek kiek dabar yra Sofijai. Ar ji turi tokių pareigų? Tikrai ne. Neseniai perskaičiau straipsnį apie tai, kad namų ruošos darbai vaikams yra labai naudingi. Jie moko kantrybės, o nuobodus, monotoniškas darbas treniruoja smegenis veikti net nuobodulio sąlygomis. Juk ne viskas gyvenime linksmybės ir fejerverkai?!

dulkiu-siurblys-philips

Dėl smegenų treniruotės, dėl tvarkos įgudžių, kurių prireikia kiekvienam ar dėl to, kad kiekvienas šeimos narys turi prisidėti prie namų tvarkos ir gerovės tvarkytis turi visi. Nors mūsų vaikai dar nežino, bet palaipsniui jų jaunus pečius užguls vis didesnė buities darbų našta. Čia, žinoma, juokauju. Tiesa yra ta, kad tvarkytis savo kambarius vaikams ilgainiui taps kassavaitine pareiga. Tikuosi, kad laikui bėgant jie tai darys ne tik tada kai tėvai yra šalia ir jiems padeda. O kol kas tvarkos mokomės visi kartu. Man svarbu, kad tai būtų natūralus veiksmas, o ne nemaloni prievolė.

dulkiu-siurblys-philips3

Kaip namuose padeda Tavo vaikai? Kokios jų pareigos?

Vaikai savo kambarius tvarko naudodami Philips dulkių siurblį, kurį išbandyti mums pasiūlė Topo centras.

Nuotraukos Sigitos Petruninos

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s