Pavasario paieškos Italijoje – Venecija ir Bergamo su vaikais

Prieš kelionę girdėjau keletą nuomonių – su vaikais keliauti nesąmonė, jie tik zyzia, neklauso, su jais geriausia važiuoti ten, kur galima ramiai prie baseino drybsoti. Gal ir taip. Nes visi vaikai, kaip ir visi žmonės yra skirtingi. Mums mūsų vaikai yra labai geri kelionių kompanionai. Mes daug dalykų darome kartu namuose, kodėl kelionėje turėtų būti kitaip?

Tai buvo trečia kelionė į užsienį su vaikais. Kaip ir ankstesnės kelionės į Paryžių ir įsimintinoji – Siurprizų kelionė, ši kelionė buvo intensyvi. Išskridome ketvirtadienį ryte, grįžome pirmadienį ryte. kelionės maršrutas atrodė taip Vilnius – Bergamo – Venecija – Bergamo – Vilnius. Nuo Bergamo iki Venecijos važiavome dviem traukiniais. Atgal taip pat. Traukinio bilietus pirmyn-atgal pirkau internetu.

Milano Bergamo oro uoste nusileidom 12 val. dienos. Sėdom į miesto autobusą ir nuvažiavom į Bergamo. Turėjome laiko pirmiems itališkiems pietums, o po to laukė 3 valandų kelionė į miestą, kuriame nėra automobilių.

Venecijoje praleidome ketvirtadienio vakarą, visą penktadienį ir dalį šeštadienio. Viešbutį rezervavau per booking.com, kai laiko iki kelionės buvo likę labai mažai. Kaip žinia – viešbučiai, net ir su mažai žvaigždučių Venecijoje yra brangūs ir kambarių juose greitai nelieka. Todėl ėmiau kas liko – kambarį be vonios. Galvojau kaip nors, nusiprausim bendram duše. Atvykę registratūroje maloniai nustebome, kai mums pasiūlė kambarį su vonios kambariu, nes mes su vaikais. Jei planuoji kelionę į Veneciją – labai rekomenduoju Hotel Adua. O čia mūsų paprasto viešbučio, paprasto kambario, nepaprastas vaizdas pro langą.
image
Aš Venecijoje buvau antrą kartą. Nors ir tada daug fotografavau, šįkart dar kartą įsitikinau, kad nefotogeniškos vietos mieste ant vandens tiesiog nėra.
image

image

Visi buvome sužavėti. pasitvirtino daugelyje vietų prieš kelionę skaityta mintis, kad pasukus iš pagrindinių turistinių gatvių Venecija ištuštėja. Tada galima net slėpynių ir gaudynių žaisti.
image

 

Tiesa, pirmiausia keliavome ten, kur Venecijoje eina visi turistai – į Šv. Morkaus aikštę. Neturėjom tikslo eiti į baziliką, ar varpinę, nes ten jau stovėjo eilės norinčių patekti į vidų. Visai netikėtai, pasidžiaugėme balandžiais. Jie, jei tik turi maisto – tupia ant tavęs ir lesa tiesiog iš rankos. Prisipažinsiu – jausmas nerealus. Man labai patiko, vaikams taip pat.

Venecija-balandziai

 

Ketvirtadienį daug daug vaikščiojom, pailsėti sėdom į laivą-autobusą ir plaukėm Didžiuoju Kanalu, o paskui ieškojom kur pavalgyti. Apie maistą galėčiau parašyti atskirai, nes grįžę nusprendėm, kad valgėm tai tikrai daug. Aš valgiau jūros gėrybes, vyras ir pasta (makaronus) ir pica, ir ravioli (panašūs į koldūnus, su įvairiais įdarais). Vaikai valgė picą Margaritą ir žinoma bulvytes fri. Netinka jiems kitoks, ne mamos gamintas maistas, o mes nesukame dėl to galvos – juk atostogos.

Italija-maistas

Nepaminėjau ledų, kurie buvo pagrindinė priemonė prieš nuovargį. Jei tik kažkas jau pavargo – einam pirkti ledų. ledai Italijoje dieviški, kiek suvalgėm neskaičiavau.

Dar vienas smagus ir netikėtas dalykas Venecijoje buvo vaikų žaidimų aikštelė mažame parke netoli autobusų stoties. Vaikai ten dūko kiek tik jėgos leido ne tik ketvirtadienį, bet ir penktadienį ryte, prieš traukinį.

venecija6

venecija8

 

Šeštadienį mūsų jau laukė Bergamo. Tai miestas, kuriame aš buvau jau trečią kartą. Ir mielai nuskrisčiau dar. Radome ir nuomavome apartamentus pačioje Citta Bassa (žemutinis miestas) širdyje – Pontida aikštėje. Jei keliausi į Bergamo labai rekomenduoju šią vietą nakvynei. Visur galima nueiti pėsčiomis, šeimininkas labai rūpestingas, o apartamentai labai tvarkingi ir jaukūs.

Šeštadienį tik truputį pasivaikščioję, sekmadienį keliavome į Citta Alta (aukštutinį miestą). Važiavome į viršų funikulieriumi. Vaikam buvo didelis džiaugsmas, o aš pažadėjau vasarą funikulieriumi važiuoti ir Kaune. Aplinkui buvo daug žmonių, visi nešėsi alyvmedžių šakeles – buvo Verbų sekmadienis.

Pravaikščiojom visą dieną. Labai netikėtai suradome gamtos muziejų. Panašus į lietuvišką tado Ivanausko muziejų, tik didesnis ir jame yra tikro mamuto iškamša! Vaikams labai labai patiko, mums taip pat.

bergamo1

bergamo2

Ir žinoma – žydi magnolijos. Pavasarį radome ir atrodo – parvežėm namo.

bergamo

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Bergamas nuostabus, Venecija Pasaka. įspūdžiai pasakiški :)

  2. Italija! Pamačius įrašą net šilta viduje pasidarė :) Tikrai labai fotogeniška šalis.

    Savaitgalį kaip tik planuojame aplankyti Bergamo, tad smagu girdėti, jog patiko :)

    O kas dėl keliavimo su vaikais, iškart prisiminiau „Penkiese viena kryptim: Pietryčių Azija” šeimyną :) Jei esi apie juos girdėjusi, neblogas pavyzdys.

  3. Dėl keliavimo su vaikais, kaip ir daugelio kitų dalykų gyvenime – viskas priklauso nuo požiūrio. Man patinka į viską žiūrėti paprastai ir savo mintimis ir veiksmais kurti sau gerą nuotaiką.
    Kiek visur buvom, man buvo sunku patikėti, kiek aplink senovės, kiek vietų, pastatų menančių metų metus atgal. Taip ir norėtųsi, kad pastatų sienos prabiltų :)

Komentarai nepriimami.