9 kambariniai augalai, kuriuos galima auginti tamsiuose kambariuose

Tamsus kambarys ir augalai, dažnai skamba nesuderinamai, bet ar tikrai? Aš pati, ilgą laiką gyvenau labai tamsiame bute, nors langai buvo į rytus, bet dėl priešais stovinčios tvoros ir pirmo aukšto –  tiesioginės saulės spindulių mano augalai galėdavo gauti tik nuo 5 ryto iki maždaug 9 -10h. Bet vis vien auginau daugiau nei 25 augalus, kai kurie iš jų tokiomis sąlygomis išgyveno beveik 3 metus. Dalinuosi 9, tamsesniuose kambariuose galinčių augti augalų sąrašu, kuris tikiuosi padės Jums išsirinkti augalus tamsesniems namų kambariams. Svarbu paminėti, kad tamsus kambarys, nereiškia kambario be lango. Yra keli kambariniai augalai galintys augti visiškoje tamsoje, juos sudėjau į pačią sąrašo pradžią. Visi kiti sąraše paminėti augalai išsklaidytos šviesos turi gauti.

Sansevjera

Matyt nėra temos apie kambarinius augalus, kur negalėtum paminėti Sansevjeros, kaip nuostabios namų puošmenos.  Mano buvusiuose namuose šis augalas buvo kambario viduryje, jo niekada nepasiekdavo tiesioginiai saulės spinduliai, bet tai jam netrukdė augti ir auginti naujus lapus.  šis augalas ypač ištvermingas, gali pakęsti sausras ir net iki 30 laipsnių užkilusią temperatūrą. Sansevjera yra viena iš nedaugelio augalų, kuri gali augti vietoje, kur visai nepatenka dienos šviesa. Taip, perskaitėte teisingai – šis augalas tikrai stebuklingas. Svarbiausia nepamiršti, kad kuo tamsesnėje vietoje auginame šį augalą, tuo rečiau ir saikingiau jį laistome.

Aspidistra

Sakoma, kad šie augalai tokie nereiklūs šviesai, kaip ir kambaryje be langų galinčios augti Sansevjeros. Šie augalai gali augti tamsiausiuose kambario kampeliuose, būti po dulkiu sluoksniu, yra atsparios temperatūrų svyravimams, skersvėjams ir sausam orui. Argi ne svajonių augalas? Tiesa, šiam augalui nepatinka užsistovėjęs vanduo padėkliuke ar išoriniame vazone, tad jei paliejote ir liko nubėgusio vandens, jį būtinai išpilkite. Kaip atrodo Aspidistra galite pamatyti čia.

Vėzdūnė

Šiai gėlei auginti tinkamiausia  pusiau šešėlinė vieta, bet gali būti ir visiškas šešėlis, drėgna, apsaugota nuo tiesioginės saulės spindulių vieta. Patartina šią gražuolę dažnai apipurkšti minkštu vandeniu, neperdžiovinti šaknų. Mano vėzdūnės puikiai geba informuoti kada būtina jas lieti, jų lapeliai ima leistis žemyn, o palieta valandos bėgyje lapelius pakelia. Kaip atrodo Vėzdūnė galite pamagtyti čia. 

Aglonema

Pati šio augalo dar deja neturiu, bet jis mano žaliąjame sąraše. Ir šis augalas neabejotinai puikuojasi lengvai prižiūrimų ir galinčių augti tamsesniuose kambariuose sąraše. Dar vienas didelis šio augalo privalumas, kad šis augalas yra atsparus sausam patalpų orui, tad žiemą neireiks jaudintis dėl papildomo drėkinimo. Kaip atrodo Aglonema galite pamatyti čia.

Monstera

Iš džiunglių į mūsų namus šis augalas tikrai nebūtų patekęs, jei ne visiškai puikus jos gebėjimas prisitaikyti prie esamų sąlygų ir sugaudyti kiekvieną saulės blyksnį savo širdiškais į saulę pakreiptais lapais. Ir priežiūros šis augalas ypatingos tikrai nereikalauja, svarbiausia jo neperlaistyti, dažnai purkškite ir atsargiai nuvalykite lapus drėgna skepetaite, kad saulės šviesa galėtų pasiekti lapo žaliuosius audinius ir jis galėtų lengviau vykdyti fotosintezę.

Filodendras

Šis augalas buvo vienas iš labiausiai apgalvotų mano pirkinių. Turiu knygų lentyną, kuri tikrai nestovi pačioje šviesiausioje vietoje, bet ant jos labai norėjosi svyrančio augalo. Pirmiausia, prisiminiau savo mamos spintą kambario gale, ant kurios jau eilę metų puikiai auga šis augalas, tiesa kitos veislės. Taip pradėjau skaitinėti ir tikrai neužtrukau priimti sprendimą, kad ir man reikia būtent Filodendro. Taigi kaip jau supratote jis puikiai auga tamsesniuose kambario vietose, nepamirškite jo apipurkšti minkštu, kambario temperatūros vandeniu, mėgsta, kad būtų palaikomas vienodas substrato drėgnumas. Svarbu žinoti, kad šis augalas nemėgsta „šalti kojų“, tad pasirūpinkite, kad vazonas nestovėtų ant grindų jei jos šaltos, pakelkite jį bent ant nedidelės pakylos.

Zamiokulkas

Manau, būsiu teisi, sakydama, kad šis augalas yra vienas dažniausiai sutinkamų lietuvių namuose, nes žmonės kalba, kad jis pritraukia pinigus į šeimą bei dar kitaip yra vadinamas Pinigų medžiu. Šiam augalui tiks pusiau šešėlinė namų vieta, kur šio augalo nepasieks tiesioginiai saulės spinduliai, kuo arčiau lango auginsite šį augalą, tuo jo lapeliai bus šviesesni ir atvirkščiai, jei jis augs toliau nuo lango, lapeliai bus sodriai žali. Pagrindinės taisyklės, kurias reikia žinoti auginant šį augalą – nelaikykite jo per šaltai ir neperlaistykite (labiausiai šie augalai mėgsta būti laistomi per apačią, t. y. kai  į išorinį vazoną ar lėkštutę pripilame vandens ir leidžiame augalui jį sugerti).

Skindapas

Dievinu šį augalą, šiuo metu auginu 2 jo veisles, bet norėčiau auginti daugiau.  Jis tikrai labai nereiklus, o mano turimos veislės: Scindapsus N`Joy ir Scindapsus pictus `Argyraeus` tikrai dekoratyvios ir išsiskirinačios savo lapų puošnumu. Tiesa, reiktų atkreipti dėmesį, kad jei šį augalą padėsime labai tamsioje vietoje, pailgės tarpai tarp ūglių, dekoratyvios šio augalo veislės gali prarasti savo raštus ir sumažėti natūraliai būdingas šiam augalui lapų dydis.  Taip pat svarbi šio augalo priežiūros dalis yra drėgmė, kurią jis ypatingai mėgsta gauti per išorę, tad nepamirškite šio augalo purkšti minkštu kambario temperatūros vandeniu.

Maranta

Mano labai mylimas augalas, kurį neseniai pagaliau išgelbėjau nuo miltuotųjų skydamarių, šiam augalui jie tikrai labai pragaištingi, nes pasislepia uždarose lapų gyslose ir tiek juos pastebėti, tiek išnaikinti iš ten labai sunku. Nepaisant to, šis augalas puikiai gali augti pusiau šešėlinėje vietoje, kurioje bus šilta ir Jūs jam negailėsite drėgmės, patariama šiuos augalus dažnai apipurkšti minkštu vandeniu.  
Tikiuosi šiuo įrašu pasieksiu savo tikslą, kad Jūsų namuose augalai apsigyventų ne tik ant palangių ar šalia jų. Siūlau eksperimentuoti, keisti augalų vietas savo namuose, įkurdinti juos ant knygų lentynų, komodų, spintų. Tiesa, ir čia atkreipkite dėmesį į konkretų augalą, ar jis nėra jautrus vietos pokyčiams.  Tikiuosi įrašas buvo Jums naudingas ir galėsite šias žinias pritaikyti praktikoje.
Aš esu Inga Pikiotaitė arba žmogus, kuris slepiasi už tinklaraščio Mėnulio Mūza pavadinimo. Esu iš tų žmonių, kurie dar vaikystėje žinojo kuo bus užaugę arba tiksliau gal būtų sakyti, kad žinojau kokia bus mano aplinka. Žalia ir gyva. Kaip kartą jau sakiau augalai yra mano ir stiprybė ir silpnybė viename.  Be jų negaliu, palangės lūžta, o gėlių nemažėja ir dar nuosekliai didėja ne tik jų kiekis, bet ir apimtis. Patirties su augalais įgavau ne tik studijų metu, bet ir vėliau vykdytoje veikloje su gėlėmis. Tiesa ankščiau daugiau laiko skyriau skintoms gėlėms, švenčių dekoravimui, bet laikas parodė, kad skintų gėlių laikinumas užleido vietą stabilumui ir ilgaamžiškumui. Kelionėje po augalų karalystę šiuo metu jaučiu aistringą meilę kambariniams augalams, o ypač savo mūzoms Tilandsijoms, su kuriomis labai tikiuosi Jus dar supažindinti.Viliuosi, kad mano įrašai bus ne tik Jums naudingas, bet taps ir gražios draugystės ir įdomių pokalbių įvairiomis temomis pradžia. Ingą galima rasti Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose, taip pat jos tinklaraštyje Mėnulio mūza
Paskelbta$ sPažymėta$ s