Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Vijokliniai kambariniai augalai

2019/01/15

Mano ankstyvuose prisiminimuose vijoklinės kambarinės gėlės, pavyzdžiui vaškuolės, augdavo daugiabučių laiptinėse, o chlorofitas puošdavo kiekvieną mokyklos klasę. Na, o kaip dabar? Dabar šie augalai yra savo populiarumo aukštumose, karaliauja socialiniuose tinkluose tarp augalų mylėtojų. Ne tik šie, bet apskritai visi vijokliniai augalai, pradedant gebenėmis, skindapais ir baigiant monsteromis išgyvena savo aukso amžių, ir ne kitaip.

Vijokliniai augalai – tai augalai turintys ilgą, lankstų stiebą, kurio pagalba jie vijasi aplink atramas, kiti turi ir orines šaknis, kurių pagalba įsikimba natūraliose augimvietėse, pavyzdžiui į kitus augalus ar olas, treti gali tvirtintis lapkočiais ar ūsais.

Kokie vijoklinių augalų privalumai?

Jeigu Jūsų gyvenamoji ar darbo aplinka nepasižymi dideliu plotu, Jums puikiai gali tikti šie augalai: karolinė žilė, vaškuolė, tradeskantės, gebnė, filodendras, skindapai, ceropegija ir daug kitų, kurie įkurdinti palubėje ar pakabinti lange neužims ploto, bet taps puikiu patalpos akcentu. Tokiam pritaikymui galite pasitelkti makrame dirbinius, kurie taip pat gali tapti sąjungininkais su vijokliniais augalais. Tupdykite į juos vazoną su vijokliniu augalu ir patalpa iškart įgaus lengvą boho stilių.  

Bet pasitaiko gi, kad turime ir labai daug erdvės, tuomet reikėtų pasvarstyti – gal efektingiau atrodys vienas augalas, pavyzdžiui skulptūriškoji Monstera, kuri taip pat priklauso vijoklinių augalų grupei.

Dar vijokliniai augalai gali pagelbėti jei turite namuose vietą, kurią norėtumėte pridengti, tai gali būti suskeldėjusi sienos dalis, ar katino nagų nuzulintas spintos kraštas.  Į augalo vazonėlį įstatykite ar šalia įrenkite atramą, tai gali būti paprastas vielinės tvoros fragmentas, ar specialiai Jūsų sukurta forma, kuria augalas galėtų lipti, ar su Jūsų pagalba būti apraizgytas.

Kokie vijoklinių augalų trūkumai?

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu leisite “laipiojantiems” augalams natūraliai kabintis į sienas, galite susidurti su nepatogumais, kai galiausiai pastebėsite, kad gležnas augalas taip giliai įleido savo “čiuptuvėlius” – orines šaknis, kad atkabinti pavyks jau tik kartu su tapetais ar dažais nuo sienos. Taip pat vertėtų gerai pagalvoti prieš įsigijant kambarinių gėlių divą Monsterą. Šis augalas pakankamai greitai auga, o jo vešėjimą pažaboti nėra taip paprasta išlaikant augalo dekoratyvumą, tad jeigu patalpa kuriai ieškote augalo nėra pakankamai erdvi – apsvarstykite ar nebus gaila didžiulį plotą ilgainiui užleisti augalui.

Kaip prižiūrėti vijoklinius augalus namuose?

Ir apibendrinant, jeigu pastebėjote, kad Jūsų namams trūksta žalumos ir norite nelepaus, bet efektingai atrodančio augalo – vijoklinės gėlės bus puikus pasirinkimas nepaisant to kiek namuose turite laisvos vietos.

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!