Augalų priežiūra vasarą. Ką daryti, kad augalai džiugintų iki rudens?

Vasarą laikas lekia žaibišku greičiu, o kai norisi ne tik darbus pasidaryti, bet ir pasimėgauti šilumos teikiamais malonumais, nė nepajutau kur prapuolė pirmasis vasaros mėnuo. Regis, dar visai neseniai, pavasarį, kalbėjome apie augalų persodinimą ir pasiruošimą augimui, o ką mūsų augalai veikia vasarą bei ką mes turėtume daryti, kad jie augtų ir džiugintų mus naujais lapais, stiebais ir žiedais?
Šie metai kaip niekad anksti mus palepino ypač gerais orais. Ir tai reiškia, kad mes, augalų augintojai, susidūrėme su tuo, kad mūsų augalai daug greičiau ištrokšta ir ne visi buvo pasiruošę susidurti akis į akį su kandžiais saulės spinduliais.

Gerkite daug vandens. Laistykite dažnai

Kaip ir žmogui taip ir augalui – atėjus vasarai patariama duoti daugiau skysčių. Jeigu Jūsų turimas augalas nuleido lapus, arba jo lapai pradėjo riestis, tai akivaizdus ženklas, kad jis ištroško ir jį būtina palieti. Laistykite savo augalus anksti ryte, arba vakare, jau nusileidus saulei, tam, kad vanduo nebūtų greitai išgarinamas ir, kad netyčia ant lapų papuolę vandens lašeliai nenudegintų Jūsų augalų. Norėdami, kad augalas ilgiau išlaikytų drėgmę, galite žemės paviršių padengti mulču arba akmenukais. Nepatingėkite augalų vasarą palepinti dušu, jie už tai Jums atsidėkos gausia lapija, žiedais ir vaisiais.

Nepalikite negyvų lapų

Vasaros metu reguliariai apžiūrėkite savo augalus. Augalui atsinaujinant kai kurie neišvengiamai turi baigti savo egzistavimą. Jei lapas rodo dar tik pirmuosius požymius, kad ruošiasi atsisveikinti, palikite jį, leiskite augalui pasisavinti visas likusias maistines medžiagas prieš jam visiškai numirštant. Bet jeigu matote jau negyvų lapų, nepalikite jų ant augalo ir nelaukite kol jie savaime nunyks ar nukris ant substrato. Kritę lapai lengvai gali pritraukti kenkėjus, kuriems tokia terpė veistis labai priimtina.

Keliaukite į lauką, tik ne per staigiai

Likus dar keliems mėnesiams šilumos siūlau nepamiršti, kad kambariniai augalai gali keliauti atostogų į Jūsų balkonus, terasas ar net puošti Jūsų kiemo. Jau nuo seno močiutės savo pelargonijas nešdavo ne tik į balkonus, bet išnešdavo pasisvečiuoti ir į darželius prie namo, tad neškite ir Jūs, tik nepamirškite, kad per staigūs aplinkos pokyčiai, ypač jei lauke kaitri saulė, gali nudeginti gėlių lapus. Tad nusprendus pakeisti jų augimo vietą reiktų tai daryt po lėto pratinant ir artinant kasdien prie labiausiai apšviestų vietų. Net jeigu ruošiatės saulės voniomis pamaloninti sukulentus, jiems galioja tokios pat taisyklės.

Jei balkonas ar terasa vis dar kelia Jums klausimus kokius augalus jiems parinkti, meskit akį į jau turimus namuose ir išsiųskit juos atostogų :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s