Tendencijos. Sukulentai visiems gyvenimo atvejams

Kas – sukulentai? Sukulentai yra augalai. Jie išskirtiniai tuo, kad savo lapuose kaupia vandenį ir taip gali ištverti ilgus sausros laikotarpius. Sukulentai natūraliai auga Afrikos ir Pietų Amerikos dykumose. Daug jų rūšių galima auginti namuose. Būtent dėl jų atsparumo ir pakantumo vandens stygiui, sukulentai yra mano mėgstamiausi kambariniai augalai. Pasitaiko gi kartais pamiršti juos palaistyti. Aš jų turiu daug, truputį apie juos esu rašiusi pasakodama apie lengvai auginamas kambarines gėles.

Ar pastebėjai, kad sukulentai šiuo metu yra visur?

Vestuvinės puokštės iš sukulentų (nuotrauka dega rūtos) Skaičiau, kad paskui augalus iš puokštės galima pasodinti ir džiaugtis vestuvių prisiminimais ant palangės.

sukulentai-nuotakos-puokste

Vainikai iš sukulentų man labai gražūs. Tiesa, pati tokio pasigaminti nedrįsčiau. Kaip pasigaminti sukulentų vainiką gali sužinoti čia

vainikas-is-sukulentu.

Sukulentais puošiami tortai.
nuotraukos šaltinis

tortas-su-sukulentais

Ir net papuošalams naudojami sukulentai, tiesa, netikri.
nuotraukos šaltinis

ziedas-sukulentai

Sukulentai mano namuose

Daug sukulentų užsiauginu pati, tiesiog iš lapelio. Todėl man labai patinka mažų sukulentų kompozicijos, kai jų daug ir skirtingų auga viename inde. Nuotraukoje- pavasarį sodinti maži sukulentai. Dabar vaizdas truputį kitoks, augalai paaugę, bet vis dar telpa į šitą vazelę, todėl persodinti planuoju tik pavasarį.

mazi-sukulentai

Namams dekoruoti, šį rudenį sukūriau dar vieną sukulentų kompoziciją. Tiesa, sukulentus pirkau gėlių parduotuvėje. Jie maži, todėl susodinti kartu atrodo idealiai. Man sukulentai labai gražiai atrodo stikliniuose induose. Tokį panaudojau ir aš.

Svarbiausia sukulentams paruošti žemę, kuri būtų ypač pralaidi vandeniui. Aš juodžemį sumaišiau su žvyru ir į mišinį įdėjau stambesnių akmenukų.

sukulentu-kompozicija

Sumaišiusi žemes su smėliu ir akmenukais – sodink augalėlius. Kaip juos išdėstysi inde tik Tavo fantazijos reikalas.

sukulentu-kompozicija2

Labai greitai originali sukulentų kompozicija paruošta ir gali ja puošti savo namus. Nors sukulentai pakantūs vandens trūkumai, kartais prisimink, kad juos reikia palaistyti. Bet labai retai. Persodinti ir pakeisti kompoziciją galėsi tada, kai augalai nebetilps į indą ar tiesiog norėsi šviežesnio vaizdo.

sukulentu-kompozicija4


 

Kur sukulentus pritaikytum Tu?  O gal jau pritaikei? Papsakok!

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Miela, Sigita, nominavau Tave „Best blog awards” konkursui ir maloniai kviečiu užsukti klausimų! :)

Komentarai nepriimami.