Naujas IKEA 2019 katalogas

IKEA šiais metais švenčia 75 – ąjį gimtadienį pasaulyje ir 5 – ąjį Lietuvoje. Buvau tikra, kad IKEA atsiradimas Lietuvoje išjudins lietuvius, pakeis jų požiūrį į namų kūrimą. Taip ir atsitiko. Mano stebėjimai ir bendravimas su žmonėmis kuriančiais savo namus tik įrodo, kad tapome laisvesni derindami namuose seną su nauju, įsileisdami į savo namus nestandartinius sprendimus, ryškias spalvas ir įdomias detales.

Kasmet IKEA katalogas laukiamas visame pasaulyje ir sakoma, kad IKEA katalogas yra vienas geriausių dalykų, atsitinkančių šį mėnesį :) aš taip pat jo labai laukiu ir labai džiaugiuosi, kad šiais metais mano rankose jis atsidūrė taip anksti. Kas naujo? Ką verta perkelti į savo namus?

Nauja tai užmiršta sena

75 – ojo gimtadienio proga IKEA į parduotuves ir mūsų namus grąžina klasikinius, visų pamėgtus baldus, kaip padėką visiems, kurių dėka IKEA tapo pasauline kompanija. Kolekcijoje GRATULERA – klasikiniai baldai, kurių pats gražiausias man – staliukas plonomis kojomis (sentimentai, ne kitaip).

Kataloge ne tik naujos idėjos, bet ir atspindžiai ir naujos interpretacijos to, ką matome žmonių namuose. Todėl jei kažkokie iš žemiau paminėtų dalykų patiko anksčiau, bet nežinojai kaip jie atrodytų Tavo namuose – IKEA 2019 kataloge jau matytų dalykų naujos interpretacijos, kurias drąsiai gali skolintis ir naudoti.

Tendencijos

Natūralios medžiagos – linas, medis, pinti daiktai – šviestuvų gaubtai, krepšiai, pufai.

Miesto džiunglės – augalai ne tik mūsų namuose, bet ir IKEA kataloge. Kartu su natūralaus molio vazonais, kuriuose – nuo monsterų iki pomidorų :)

Skirtingos kėdės. Tokią tendenciją matau jau ne vienuose namuose, tokia tendencija ir ant knygos Gyvenk kaip patinka viršelio :) skirtingos kėdės prie vieno stalo yra tai, ką IKEA 2019 kataloge rasi ne vienoje nuotraukoje. Galima jas derinti ir turėti vienos spalvos skirtingas kėdes. Galima vis po papildomą kėdę pirkti didėjant šeimai. Galima senas kėdes derinti su naujomis.

Raštuotos plytelės virtuvėje. Žinoma, kad imu palyginimui savo knygą, kurioje net dviejuose interjeruose gali pamatyti raštuotas plyteles vrtuvėje. IKEA 2019 kataloge jas taip pat gali pamatyti. Kas man labai patinka – plytelės naudojamos tik ten, kur reikia – šalia viryklės, o visa kita zona virš virtuvės stalviršio paliekama be plytelių. 

Naujos idėjos 

Labiausiai man patinkantis dalykas – drąsios, ryškios spalvos ir tendencija spalva ant spalvos. Kataloge galima pamatyti ne vieną interjerą, kur tos pačios spalvos įvairūs atspalviai arba artimos spalvos derinami vienoje patalpoje. Sienos, baldai, namų tekstilė sujungta spalvos sukuria darnų ir išbaigtą vaizdą. Tokia idėja puikus variantas tiems, kurie nežino kaip derinti skirtingas spalvas savo namuose – pasirenki vieną ir varijuoji jos atspalviais.
Man toks sluoksniuotas vaizdas labai gražus. Dabar tik reikia sugalvoti, kur tokią idėją galėčiau pritaikyti savo namuose.

Floristiniai motyvai. Nuo atogražų lapų ir džiunglių bei monsterų visur – užuolaidose, pataluose ir induose IKEA žengia toliau ir į interjerus pakviečia drąsias, gėlėtas sienas, kurios gali tapti puikiu akcentu ir nuotaikos kūrimo priemone kambaryje ar net visuose namuose. Jei norisi tokios sienos savo namuose – pasidomėkite tapetais-lipdukais (removable wallpaper).

Ir pabaigai pati gražiausia man katalogo nuotrauka iš interjero, pavadinto „Kai visko reikia ir viskas džiugina”. Nors pati sau netikėtai mažinu daiktų kiekį namuose, toks vaizdas man tik įrodo, kad mano mėgstama, daiktų, pasakojančių istorijas idėja yra pritaikoma. Ir gražios, mus kasdienybėje džiuginančios smulkmenos nekuria netvarkos, o kuria ypatingą namų nuotaiką.

Nuotraukos IKEA ir mano pačios. Daugiau apie naują katalogą ir istorijas, kurios jame – IKEA puslapyje.

Paskelbta$ sPažymėta$ s