Sukulentai namuose. Kaip genėti storalapį (laimės medį)?

Sukulentų yra įvarių dydžių ir formų. Jų įvairovė yra tai, kas mane labai žavi. Vienas pirmųjų sukulentų mano namuose – storalapis, dar kitaip vadinamas Laimės medis. Moksliškas jo pavadinimas – Crassula Ovata, o jei ieškosi daugiau informacijos apie šį augalą, anglų kalba tai Jade plant. Savo storalapį turiu jau beveik 12 metų, gavome jį kaip vestuvinę dovaną – mažą augaliuką, prie kurio buvo prierašas- Šeimos laimės medis. Augo jis labai įvairiai, buvo laikas, kai visai pamiršusi, jo nelaisčiau gerus 3 mėnesius, buvo laikas, aki augo didžiuliame vazone, kol nuo šakų svorio – išvirto. Dabar šiam augalui atėjo laikas pokyčiams. Aš nusprendžiau genėti savo storalapį.

Kad augtų gerai ir būtų laimingas, storalapį reikia prižiūrėti kaip ir visus sukulentus. Mažiau vandens, daugiau saulės – pats geriausias receptas. Nugenėti savo storalapį sugalvojau po apsilankymo Berlyno botanikos sode. Man labai patiko ten augantys, daug metų skaičiuojantys storalapiai. Įsivaizduoju, kaip atrodys maniškis, kai švęsim 50-asias vestuvių metines :)

Kaip genėti ir formuoti storalapį?

Pirmą kartą dariau tokį darbą. Žinoma, karpau krūmus savo kieme, bet kambarinę gėlę formavau pirmą kartą. Todėl ieškojau informacijos internete. Išsamiausias man pasirodė žemiau esantis video. Čia pagrindiniai dalykai, į ką atkreipti dėmesį, formuojant savo storalapį:

  • Genėti galima tik suaugusį, augalą, nes jauni augalų darbas – augti.
  • Prieš genėdama įsivaizduok, kokios formos augalo nori gauti.
  • Kaip ir medžių gamtoje, tavo augalo šakos turi būti: apačioje- trumpesnės, viršuje – ilgesnės. Formuok vainiką.
  • Vietoj vienos nugenėtos šakos, atauga dvi.
  • Storalapiai yra gerai ataugantys augalai, todėl genėti gali drąsiai.

 

Augalo formavimas – ne vieno karto procesas, todėl jei nori turėti gražų, suformuotą ir augantį taip kaip tau patinka augalą, formuoti jį turėsi pastoviai. Žinoma, nereikia to daryti kiekvieną mėnesį, bet kartą per pusmetį nupjauti nereikalingas šakas galima. Taip dabar atrodo mano nugenėtas storalapis. Praėjus keliems mėnesiams, pasidalinsiu vaizdu, kaip jis ataugo.

Kaip geriausia auginti ir prižiūrėti storalapį?

Mažas vazonas. Nuotraukoje iš Berlyno botanikos sodo matosi, kokiame nedideliame vazone auga didelis ir senas augalas. Storalapio šaknys yra paviršinės, todėl jam užtenka pakankamai mažo vazono. Augdamas per dideliame vazone augalas gali būti nestabilus ir išvirsti (kaip buvo atsitikę man).

Pakankamai šviesos. Geriausiai storalapis jausis augdamas šviesioje vietoje. Jei auginsi jį ten, kur pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, lapai gali pakeisti spalvą, bet didelės žalos augalui nebus.

Laistymas. Geriausia būtų storalapį laistyti kaip ir visus sukulentus žiemą labai saikingai, vasarą dažniau. Jis labai gerai jaučiasi ir palaistytas mažiau.


Nori sužinoti daugiau?
Registruokis

Ateik ir išsitepk rankas smagiose sukulentų kompozicijos kūrimo dirbtuvėse. Labai lauksiu Tavęs KAUNE!

Gegužės 18 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Žali burtai studijoje Kaune, Lazūnų 25A

Visa informacija ir registracija yra čia.

Pavasaris – pats geriausias laikas naujiems augalams Tavo namuose!

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Sigita, kaip tik praėjusį savaitgalį įsigijau storalapį, tad tavo įrašą apie šio augalo priežiūrą užtikau pačiu laiku. Tikiuosi ir maniškis skaičiuos ne metus, o dešimtmečius :)

  2. Kaip laiku radau šitą įrašą :) ačiū, pats laikas pasirūpinti manuoju Laimės medžiu :)

  3. Sveiki! :) Norėčiau sužinoti, ar galiu užsiauginti sukulentą iš vieno turimo augalo mažo lapelio, lapelis apačioje su trumpais „ūseliais”, kiek teko girdėti, į vandenį merkti nereikia, reikia kažkiek palaikyti sausai ir pasodinti į nedidelį vazoną? Būčiau labai dėkinga už atsakymą! :)

Komentarai nepriimami.