Susipažink. Jaukumo idėja mažuose krepšeliuose. Simple Coziness

Birute-simple-coziness

 

Interviu su Birute, nertų krepšelių kūrėja iš Simple Coziness arba Paprasto jaukumo mes planuojame jau nuo vasaros. Susitikome pas mane terasoje, ilgai kalbėjome, paskui dar susirašinėjome. Ir galų gale šiandien Tu gali paskaityti apie tai, kur Birutę nuvedė noras susikurti jaukumą savuose namuose.

Kas yra „Simple coziness“ ir kaip atsirado ši idėja.
“Paprastas jaukumas” yra filosofija, kuri gimė begalvojant apie tai, kas man svarbiausia namuose.
Ilgai ieškojau, kol supratau, kad labiausia norisi jaukumo. Jaukumas yra labai subjektyvus jausmas. Kartais tai deganti žvakė vėlų rudens vakarą. Kartais – nutrintas megztinis. Kavos ar kepamo pyrago kvapas. Kartais tai daiktas, kurio ilgai norėjai ir pagaliau gavai. O kartais – netobulas, bet savo rankomis padarytas mažmožis arba mielas niekutis, parsivežtas iš kelionės.
Jaukus daiktas yra asmeniškas. Nėra svarbu prabangumas ar įmantrumas. Veikiau atvirkščiai – svarbu paprastumas, individualus prisilietimas, apgalvojimas. Tai ir yra „Simple coziness“ idėja.
O toks „Simple coziness“, kuris gamina rankų darbo dirbinius ne tik sau, bet ir kitiems, atsirado nesenai. Į Lietuvą atėjus skandinaviško stiliaus bangai pabandžiau tokio stiliaus daiktų padaryti savo rankomis. Krepšiukai patiko man, patiko kitiems. Dabar „Simple coziness“ siūlo tvirtus, praktiškus, įvairių spalvų, krepšiukus ir patiesaliukus. Asortimentą neseniai papildėme megztais darbais.

 

Kur ieškai įkvėpimo savo kūriniams?
Įkvėpimo ir idėjų daugiau nei kartais būna galimybių. Viskas natūraliai transformuojasi simple-cozinessnuolat galvojant ko norėtųsi savo namuose, kas būtų patogu, praktiška, miela akiai, kitaip nei galima rasti kitur.
Kadangi daug ką gaminu pagal individualius užsakymus, nerdama galvoju apie žmones ir namus, kuriems kuriu. Kas labiausia tiktų, džiugintų. Kokią vietą užims mano dirbinys, kam ir kur jis bus naudojamas. Žmonės pasako kas jiems yra svarbu namuose. Pavyzdžiui, nėriau levandų spalvos patiesaliukus į terasą, kur vasarą žydi daug levandų. Nėriau ežero mėlynumo krepšiukus, nes kambaryje stovi mėlyna sofa. Nėriau persikų spalvos apvalų ir ovalų patiesaliukus, nes „namuose norisi kuo mažiau aštrių kampų ir daugiau šilumos“. Tai labai asmeniška ir miela. Taip pat tai labai įkvepia.
Taip pat smagu kai išgirstu norą pagaminti ką nors, ko dar nėra tekę iki šiol daryti ir nežinau ar daiktas pavyks. Tuomet sakau „Gerai, pabandysiu. Bet nepažadu kas iš to išeis“. Ir būna labai džiugu, kai pavyksta geriau nei tikėjausi. Aišku, tenka nemažai padirbėti kol išgaunu norimą rezultatą.

 

 

Kaip gimsta Tavo kūriniai? Ar Tau reikia specialaus nusiteikimo, ar tiesiog sėdi ir darai?
Jei rankos dirba, mintys lieka laisvos – dėl to ir mėgstu šį užsiėmimą. Priemones mezgimui beveik visada turiu su savimi. Man tai didelis malonumas, kūryba, tuo pačiu – poilsis bei laikas apmąstymams. Todėl stengiuosi nerti kiekviena proga, kai galiu: atsikėlusi anksčiau, ilgoje kelionėje, kai pavargsti nuo kalbėjimo, vėliais vakarais. Vieno kompromiso nedarau – bendrauti ir megzti tuo pat metu.

simple-coziness-krepsiukai
Kodėl pasirinkai savo mezginiams virvę?
Esu išbandžiusi įvairių medžiagų ir technikų. Plonos virvutės patraukė tuo, kad krepšiukai yra standūs, gerai laiko formą. Be to, iš virvės pagaminti gaminiai yra labai patvarūs ir kantrūs. Apsidžiaugiau kai sužinojau, kad mano gimtajame mieste yra virvių fabrikas. Buvo smagu ten apsilankyti, pamatyti, kaip pinamos virvės ir sandėlyje išsirinkti gražiausias spalvas.

daug-visko
Kokiuose namuose įsivaizduoji savo kūrinius?
Pačiuose įvairiausiuose. Žinoma, jaukumas ir paprastumas šiuose namuose – esminiai bružai. Nemažiau svarbūs – modernumas, spalvingumas, individualus sumanymas.

simple-coziness-krepsiukai-namuose
Kokią įtaką Tavo kūrybai daro Tavo namai?

Dauguma idėjų kyla būtent begalvojant, kokios detalės norėčiau savo nuomuose. Spalvingumas ir praktiškumas man yra neišvengiami.

Kokį vieną patarimą duotum kuriantiems savo namus?

Nebijoti būti savimi. Nesivaikyti tobulumo ir nusistovėjusių standartų, o gerai pagalvoti ko norisi pačiam ir tai susikurti. Norisi ryškių spalvų? Norisi griežtos tvarkos? Ar mažytės netvarkos? Norisi avietinės sienos miegamajame? Norisi mėlyno šviestuvo? Nesinori baldų? Pirmyn! Namai turi būti tokie pat individualūs, kaip ir jų šeimininkas.

Daugiau Simple Coziness yra Facebook puslapyje ir Instagram’e, taip pat Etsy parduotuvėje

 


Jei nori papasakoti apie save ir savo kūrinius, pasidalinti mintimis apie namus ir jų kūrimą – parašyk man!

Paskelbta$ sPažymėta$ s