Kaip išsirinkti sofą namams

Artėja tas laikas, kai mūsų namai prisipildys svečių šurmulio, kai Kalėdinių filmų peržiūroms skirsime ilgus Gruodžio vakarus, o iš toliau atvykusiems giminaičiams klosime lovas ten, kur dažniausiai niekas nemiega – ant sofos. Kol pati nepradėjau ieškoti patogios sofos, nemaniau, kad rasti patogią, įvairiausius mano iškeltus reikalavimus atitinkančią sofą bus taip sunku. Kartu su pigu.lt nutarėme papasakoti, kas svarbu renkantis naują sofą savo namams.

Kam sofa bus naudojama?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai neprotingas klausimas. Sofa dažniausiai naudojame sėdėti. Bet. Prieš įsigyjant sofą reikia pagalvoti, ar reikės nors retkarčiais ant jos kam nors miegoti. Pavyzdžiui mes atskiro kambario svečiams namuose neturime, todėl tie, kas labai retais kartais pas mus nakvoja, miega ant svetainės sofos. Tai gi pirmas dalykas, ką reikia nuspręsti – ar reikalinga sofa su miegojimo funkcija. Tokios sofos būna didesnės, gali būti išskleidžiamos.

Kas ir kaip ant jos sėdės yra antras dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Mūsų namuose būna vakarų, kai ant sofos sutelpame visi penki. Sėdėdami ant sofos žiūrime televizorių, skaitome knygas. Todėl sofa turi būti tokia talpi, kad sutalpintų visus namų gyventojus (tai nėra būtina, jei šalia sofos statysite fotelius, bet mūsų šeimos patirtis sako, kad labai smagu sėdėti visiems susiglaudus).

Praktiškumas

Praktiški, skalbiami sofos užvalkalai, arba gerai valomas gobelenas labai svarbus turintiems namuose vaikų ir gyvūnų. Renkantis sofą būtina atkreipti dėmesį ar bet kokią dėmę, atsiradusią ant sofos galėsite lengvai išvalyti. Lengvai valomos odinės, ar odos pakaitalo sofos, tiesa, jas mėgsta ne visi, sako, kad ant tokių šalta sėdėti.

Spalvota ar vienspalvė?

Mano patarimas (nes aš praktiškas žmogus) rinktis vienspalvę sofą. Nebūtinai ji turi būti blanki ar neutrali. Atvirkščiai – ryški, geltona, mėlyna ar net rožinė sofa gali tapti puikiu kambario akcentu. Bet renkantis sofą reikia prisiminti, kad ji nebus vienintelis baldas kambaryje, o bendrą viso kambario nuotaiką kurs ir sienų spalvos ar tapetų raštai, užuolaidos. Kaip įvairių dekoratyvių pagalvėlių gerbėja aš rekomenduoju vienspalvę sofą ir pagalvėles, kurias galima keisti keičiantis metų laikams, nuotaikai ar orui už lango.

Sofos dydis

Labai svarbu išsirinkti ne per didelę sofą. Dažnai, ypač perkant baldų parduotuvėse visi baldai atrodo mažesni, nes stovi didelėje erdvėje, parvežus namo jie užgožia visą kambarį ir, pavyzdžiui, trukdo praeiti. Pirkti sofą internetu gali būti patogiau, nes niekas neskubina jos išsirinkti, yra laiko ne tik pagalvoti apie spalvą, bet ir pagal išmatavimus įsitikinti, ar sofa tiks kambaryje.
Dar vienas dalykas, į kurį svarbu atsižvelgti renkantis sofą savo namams – ar galėsite ją įnešti į namus. Būtinai atsižvelkite į durų angų plotį ir sofos plačiausios dalies plotį. Nes gali būti, kad pati gražiausia sofa nepasieks namų ir liks už durų.

Kaina

Žinoma, daugelis mūsų norime sutaupyti, įsigyti daiktą pigiau. Bet ne veltui visiems žinomas posakis apie skūpų, mokantį du kartus. Baldų pasirinkimas dabar – didžiulis, pačią geriausią sofą galima išsirinkti iš tūkstančių variantų, atsižvelgiant į dydį, patogumą, spalvą, ar miegos ant jos kas ar ne. Todėl patariu ne tik žvalgytis ieškantis geriausios sofos, bet ir jai pataupyti, kad pačiu geriausiu baldu sau ir savo namams galėtumėte džiaugtis ilgai.

Straispsnis paruoštas bendradarbiaujant su pigu.lt

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Man tai įdomu būtų išgirsti patarimų kaip rinktis sofą, kai namie turi augintinių – tarkim katiną :)

  2. Mano katinas nuostabus ir geras, net nepagalvojau, kad jam baldus reikia pritaikyti :) O jei rimtai, tai labai svarbu, kad gobelenas būtų toks, nuo kurio plaukus būtų galima nuvalyti lengva ranka. Ir jei katinas, gyvenantis bute ir neišeinantis į lauką, jam tikrai reikia draskyklės, nes jei jos neturės, kasysis nagus į baldus.

Komentarai nepriimami.