Pasidaryk Pati. Dekoracija Vasario 16 – ąjai

Štai jau ketvirtą kartą dalinuosi idėja kaip papuošti namus Vasario 16-ąjai. Esu tikra, kad didelių puošmenų gali ir neprireikti. Užtenka vieno, mažo akcento, kad šventiška nuotaika pasklistų po namus.

Šiais metais siūlau pasigaminti dekoraciją-vainikėlį-širdelę, puoštą Lietuvos vėliavos spalvos juostelėmis. Jei Kalėdoms gaminai vainikėlius, gali panaudoti tą patį vielinį pagrindą, tik jo formą pakeisk į širdelę (arba gali nekeisti, žinoma).

Skaityti toliau “Pasidaryk Pati. Dekoracija Vasario 16 – ąjai”

Kaip papuošti Kalėdų stalą?

Stalo dekoras labai svarbi šventės dalis. Nuo vaikystės kaip ir aišku, kad Kūčių stalas, tai balta staltiesė, šienas po ja, žvakės ant stalo. O kaip dėl Kalėdinio vaišių stalo? Ar ten užtenka tik maisto? Šiandien siūlau idėjas Kalėdiniam stalui. Siūlomas puošmenas galima kurti kartu su vaikais. Galima panaudoti visas idėjas, arba pasirinkti tik vieną.

Stalo dekoravimui lengvai galima pritaikyti tas pačias taisykles, kurias naudoju dekoruodama namus – reikalinga viena, viską jungianti tema ir spalvinė gama. Jei Nebus šių dviejų sudedamųjų dalių, stalas taip, tarsi ant jo buvo sumesta viskas kas atliko nuo eglutės puošimo.

Taip pat, puošiant šventinį stalą prisimink, kad ant jo reikia palikti vietos patiekalams. Todėl dekoracijos turi būti užimančios mažai vietos, arba lengvai patraukiamos į šalį.

Pagrindinės stalo puošimo taisyklės

  1. Pagrindinė stalo dekoro spalva ir tema
  2. Lengvai patraukiamos arba mažos dekoracijos ant stalo

Daugiau jokių taisyklių nėra – atsipalaiduok ir nerk į šventę, puošk šventinį stalą taip kaip gražu Tau. Taip pat į stalo puošimą įtrauk visą šeimą, daug smagiau, kai prie šventinės nuotaikos kūrimo prisideda visi.

Stikliniai indai su kankorėžiais ir eglutės burbulais

Čia viena lengviausiai įgyvendinamų idėjų. Tau reikės kankorėžių, eglutės burbulų ir kelių, skirtingų dydžių stiklinių indų. Jei kankorėžių prisirinkti nespėjai, drąsiai gali naudoti tik eglutės burbulus. Jų spalva gali padiktuoti visų kitų puošimo elementų spalvas.

Kalėdų stalo dekoras

Nykštukai iš popieriaus

Tokius nykštukus prisimenu iš savo vaikystės. Jie, kartu su plastikiniu Kalėdų seneliu visada stovėdavo pas mus po egle. Dabar šią idėją galima panaudoti kuriant stalo dekoracijas kartu su vaikais. Nykštukams reikia – popieriaus (spalvoto, balto, vienspalvio), žirklių, klijų, flomasterių, blizgučių ir pan. puošmenų, jei norisi. Nykštukų veidai – vaikų fantazija. O jei prie stalo sėdėti ir laukti šventinių patiekalų truputį nuobodu, galima su tokiais nykštukais ir pažaisti..

Kėdžių papuošimai

Galima galvoti – kam puošti tai, ko beveik nesimato sėdint prie stalo. Arba galima papuošti kėdes ir džiaugtis dar viena šventiška detale :)) Tau rinktis. O aš siūlau paimti tris, skirtingų dydžių eglutės burbulus, perverti juos virvele ir pririšti prie kėdės atlošo. Viskas. Kėdei šventė! Net aš matausi vienam burbule :))

Dekoracija virš stalo

Jei tik turi virš stalo šviestuvą – išnaudok jį ir pakabink kažką puošnaus. Tai gali būti ir eglutės burbulai, suverti ant žvejybinio valo. Gali būti natūralios žalios šakelės. Arba iš plono plono popieriaus iškirptos snaigės.  Pakabinus dekoraciją virš stalo atsiranda dar vienas, lyg ir dekoro sluoksnis. Jis yra virš stalo, todėl net patraukus stalo dekoracijas ir vietoj jų padėjus maistą, šventiškumas niekur nedingsta.

Kas Tau svarbu ant Kalėdinio stalo? Kokios dekoracijos būtinos, o be kokių gali ir apsieiti?

Trisdešimtojo gimtadienio išvakarių šventė sode

Šis rugsėjis toks saulėtas ir džiuginantis, kad nori nenori vis dar gyveni vasaros nuotaikomis ar bent jau atsiminimais. O mano šeimos vasaros būna judrios, nes daug keliaujame po festivalius ir gimtadieningos, nes abu su vyru esam gimę rugpjūtį. Šiemet per gimtadienį buvau dvigubai džiugi: švenčiau paskutinį dvidešimt kelintąjį, o mintyse sveikinau Ten Kur Namai tinklaraštį su trečiuoju. Būti šio reiškinio dalimi – man dovana!!! Bet tuo pat galvoje sukosi klausimas – kaip pasveikinti ir ką padovanoti savo vyrui, kuris rugpjūčio pabaigoje šventė 30 – ąjį.? Pasisiūliau suorganizuoti didelį vakarėlį su draugais sode. Didelį, tai turiu omeny, kuriame dalyvavo 30 suaugusių ir kokių 15 įvairaus amžiaus vaikų. Pasisiūlyti surengti šventę drąsos užteko, bet leisk Tau papasakot, kaip ją pavyko įgyvendinti.

dovanos

Idėja

Norėjau gražaus, su apgalvotomis detalėmis, gera muzika, puikiu oru ir gardžiomis naminėmis vaišėmis vakarėlio. Iš anksto susigalvojau, kokia tema rinksiu dekoracijas. Popierius, balta, žalia. Būnant gamtoje, reikia ją gerbti, todėl norėjau dekoracijų ir indų, kuriuos vėliau patys galėtumėm sudeginti arba perpanaudoti dar keletą kartų. Todėl pirkinių sąraše buvo: popieriniai indai, mediniai įrankiai, staltiesė iš dažymo popieriaus, popieriniai balti šviestuvai į pavėsinę, kepimo popierius stalo dekoracijoms, pora kiparisų medelių. Dar panaudojau turimus baltus žibintus, sodo medines dėžes, dekoratyvų tinklelį nuo uodų, visas savo sukauptas lempučių girliandas. Sodo rūsyje surinkau kokius 10 – 12 įvairių rūšių stiklainių, juos indaplovėje praploviau ir pritaikiusi nuostabias žvakių tabletes (Thomas Phillips parduotuvėje turi super padidinto formato), turėjau stalo apšvietimo visam vakarėliui.

saldus-suolelis

naktis

Maistas

Prisipažinsiu, niekada tokiam kiekiui žmonių maisto negaminau ir net neplanavau, todėl ši dalis buvo didžiausias mano galvos skausmas, kol išsigryninau, kas ir kaip bus. Vyro pageidavimu, vaišės buvo vegetariškos. Visko buvo sodo darže: cukinijų, paprikų, morkų, pomidirų, špinokų (visiškas šios vasaros atradimas, tu tik karpai jiem viršūnes, o jie atželia kaip vijokliai. puikiausia špinatų atmaina lietuviškoms vasaroms), žalėsių, obuolių pyragams ir pan. Tik neužtenka viską susiraškyti į dėžes. Reikia receptų :) Žinojau, kad turi atsirasti krūva užkandžių visiems skoniams. Tad gaminau savo “firminį” vasaros derliaus patiekalą- tortilijas su daržovėmis, špinokais ir varškės sūriu, tiesiog sūriu ir pan. Jas subtiliai galima išdėlioti ant medinių lentelių, padėklų. Svarbiausia vientisas serviravimo būdas. Dar tarp patiekalų atsirado baklažanų suktinukai, falalafeliai su įvairiais padažais, gvakamolė (avokadų užtepėlė), cukinijų ir pievagrybių pyragas, sumuštinukai su lašiša. Vaisių, kavos, arbatos ir saldumynų stalas buvo atskiras, prie jo būriavosi vaikai, kurių favoritai buvo  – braškių, melionių ir vynuogių vėrinėliai.

meniu-2

Svečiai ir dovanos

Jau kuo mano vyras gali džiaugtis, tai savo draugais. Tokių gražių, įdomių, nuoširdžių žmonių viename būryje sulaukti – geriausia dovana. Visi vienaip ar kitaip gyvenime jau buvo susitikę, tai pokalbių temų ar veiklų generuoti nereikėjo. Ačiū Jums! Dar tokia proga ir dovanos, sveikinimai. Aš buvau tas pilkasis kardinolas, kuris savaitė prieš jau atsakinėjo į žinutes ar skambučius su klausimais – ką padovanoti Ugniui? Viena draugė Monika, kuri mus aplanko tik keletą kartų per metus, nes gyvena Londone, pagamino absoliučiai fantastišką veganišką gimtadienio tortą, ir vietoje jį išpuošė mano augintų gėlių žiedais.

tortas-vegan-sugar-free

Mano ir Ugniaus tėvai labai džiaugėsi, kad šventėje dalyvavo tiek daug vaikų. Ramesnieji kartu su mūsų jaunesne dukra Mingaile labai stipriai užsiėmę smėlio dėžėje buvo. Štai Upės kompanija jau vertėsi judriais dalykais: krepšiniu, badmintonu, gaudynėmis : )

Štai ir geriausias receptas šventei namuose – artimieji ir draugai, puikus oras, gera nuotaika ir sveikas maistas. Tokius susibūrimus norisi kartoti ir be progos. Laukiam ir mėgstam svečius labai labai!!!! O Tu?

seimyna

Mamos diena. Pusryčiai į lovą ir kitos svajonės

Mamos diena jau sekmadienį, o mes, panašu, ją švęsim visą savaitgalį, per du miestus. Aš klodama lovą vakar vakare pagalvojau, kad man geriausia Mamos diena būtų, jei visiems maniškiams būtų viskas gerai. Be abejo, kad jie būtų sveiki, bet labiausiai norėčiau, kad nors tą vieną sekmadienį, galėčiau būti rami, kad visi gyvens taikoje, meilėje, ramybėje ir pasitenkinime. Tada ir aš būčiau rami, taiki ir viskuo patenkinta, ir galėčiau tokį šventinį sekmadienį kaupti jėgas ateities taikos misijoms. Tikiuosi, kad tokia Mamos diena manęs ir laukia.

mamos dienos pusryčiai

Štai šiandien dalinuosi savo mamiškomis svajonėmis. Dar viena jų – pusryčiais į lovą – man. Aš pusryčių į lovą negaunu, kaip ir kavos puodelio. Tiksliau gaunu kasryt,  nes pasidarau pati, dėl vienos, paprastos priežasties – keliuosi anksčiausiai už visus. Ir ką daryt mane mylintiems, kad aš jau 5 ryto pramerkusi akis, kartais 6 jau būnu išgėrusi rytinę kavą.

mamos dienos pusryčiai

Taigi mano svajonių padėklas su pusryčiais į lovą. Padėklas Tavo mamai gali skirtis turiniu, išdėstymu gali jo net nebūti, kartais užtenka tik vieno mažo puodelio su kava ar arbata.

Tau reikės:

padėklo, puodelio kavai (arbatai), vazelės su gėlėmis, čia sužinok kaip padaryti mamai puokštę, netikėto deserto, arba tikro pusryčių patiekalo.

mamos dienos pusryčiai

Kokia Tavo svajonių Mamos diena? Ką nori veikti, patirti, pajausti? Ar tiesiog, nieko neveikti ir leisti, kad Tave lepintų ir džiugintų visą dieną?

Nuotraukos Sigitos Petruninos

Kaip puošti Velykų stalą? Žalia spalva ir natūralumas.

Velykų šventė, ypač šventiniai pusryčiai man pirmiausia – didžiulė lėkštė margučių, padėta vidury stalo.  Įvairiausių spalvų ir raštų kiaušiniai – visos dienos akcentas ir visos dienos puošmena, kuria, taip gaila daužti ir valgyti.

Nors margučiai yra visiški Velykų stalo papuošimo lyderiai, reikėtų prisiminti ir kitas dekoratyvias detales, kurios papildytų margintų kiaušinių kuriamą šventinę nuotaiką. Pirmoje vietoje be abejo – gėlės, kaip pavasaris be jų? Jau šiandien gali  jų parsinešti namo ir jei naudosiesi mūsų patarimais, kaip gėles išlaikyti šviežias, gražiais žiedas galėsi puošti Velykų stalą.

Kita neabejotina pavasarinio, ypač Velykų stalo dekoro lyderė – vaza su pamerktomis medžių ar krūmų šakomis. Šis pavasarinis namų ir stalo dekoras kasmet populiarus Lietuvoje ir mano namuose, o šiemet ir visame pasaulyje. Šiandien, kai rašau – penktadienis. Jei šakų dar neturi, bet šiandien jų parsineši namo, didelį tikimybė, kad Velykų Sekmadienį galės džiaugtis, jei ne išsprogusiais lapeliais, tai bent dideliais, gyvybės pilnais pumpurais.

Šventinis Velykų stalas

Kaip sakiau, margučiai čia – pagrindiniai herojai. Todėl jų lėkštę gali puošti jau minėtomis medžių ar krūmų šakomis, žaliais, dekoratyviniais lapais (jų rasi gėlių parduotuvėse), kaip padariau aš, taip pat gėlių žiedais.

velyku-stalo-dekoras4

Kokius indus stalui rinktis, greičiausiai diktuoja tai, ką kiekviena turime savo indaujose. Aš siūlau nesijaudinti, jei lėkštes ant stalo dėsi skirtingas, nes tiesiog pritrūksi vienodų. Taip stalas atrodys net įdomiau. Lietuvos radijo laidoje Namai Namučiai šią savaitę kalbėjome apie Velykas ir ten nuskambėjusi mintis, kad ant stalo galime dėti ir močiučių, mamų indus, man labai patiko. Jei turi senų, prisiminimus žadinančių indų, įrankių, būtinai naudok ir juos. Štai ant mano stalo – lėkštė su gėlytėmis iš močiutės indaujos.

Velykų stalo dekoras

Į kiekvieną lėkštę įdėk po gėlės žiedą, ar mažą šakelę, o gal padarysi kaip aš ir įdėsi po mažą, natūraliai margą putpelės kiaušinį?

stalo-dekoras5

Kad ir kaip būtų gražu gausiai dekoruotas stalas, aš siūlau palikti vietos patiekalams, kurių neabejotinai bus. Žinoma, ir mišrainių dubenimis apsikrauti nereikia. Aš siūlau rinktis mažesnius indus, į kuriuos dėsi patiekalus. Jei prie stalo renkasi tik šeima, visada galima nueiti į virtuvę ir ištuštėjusią lėkštę papildyti. Arba paprašyti, kad tai padarytų vyras :)

stalo-dekoras3

Greičiausiai namuose turi tradicinę staltiesę, kurią dažniausiai tiesi per šventes. Šiais metais pabandyk stalą uždengti dviem skirtingom – vienspalve ir raštuota staltiese, arba padark kaip aš – kiekvienam valgančiam užtiesk atskirą staltiesėlę.

stalo-dekoras2

Žinoma, visų svarbiausia – nuotaika, nusiteikimas su kuria susirinksite prie stalo. Svarbu pokalbiai ir mintys, kuriomis dalinsitės. Linkiu, kad Velykos būtų šviesios ir visokeriopas atgimimas, gamtos pabudimas ateitų ne tik į kiekvieną kiemą, bet ir į kiekvieną širdį. Linksmų Velykų!